Van egy 120-as SSD-m, frissen tettem fel rá a W10-et (előtte teljesen törölve lett a meghajtó), frissítés nincs, azonban az tűnt fel, hogy folyamatosan csökken a szabad hely, nyilván nem nagy mértékben.
Csak a rendszer, VGA meghajtó, Irfanview és Firefox van rajta, minden egyéb HDD-n.
Valami tipp, hogy mitől csökken?
http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról
Mondjuk (az általában is baromidrága) edigital helyett van ahol majd 5 ezerrel olcsóbb a 250-es. Konkrétan az emag is 3 ezerrel olcsóbb és ők is kiviszik ingyen. És van még ennél is olcsóbb hely, ha át tudod venni személyesen.
Samsung 850 EVO. Ha van pénz 250-esre, akkor vegyed, én 120-ast vettem pár hónapja. De egyrészt ég és föld a régi 40-es Intel-emhez képest (500MB vs 130MB olvasási sebesség), másrészt meg végre ráfért a Witcher. Tényleg sokkal gyorsabb lett a töltés, bár régen sem tűnt olyan vészesen soknak HDD-ről.
Alapvetően a Samsung 250GB 850 EVO az egyik legnépszerűbb. De nem a legolcsóbb, 27ezer körül megy. Van előző széria 750 EVO 120GB, 20ezer alatt, ez ami nekem is van. De én már mindenképp 250est vennék, mivel egyre nőnek a játékok, és nem sok van ugyan, de van 2-3 cím ami egyértelműen gyorsabban tölt róla, és érdemesebb azon tartani mint a HDD-n. Egy BF4 vagy egy Witcher 3 akár fél percekkel gyorsabb, viszont máshol tényleg szinte semmi különbség.
“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
A legnagyobb probléma, hogy a gyors és a lassú ugyanazt a típusjelzést kapta ezért, szinte megkülönböztethetelnek, amíg le nem teszteled. Aki a régi szériából vett, annak jóval gyorsabb az írás, olvasásban hasonló teljesítményűek.
Nekem nincs tapasztalatom vele (nem véletlenül írtam, hogy "elméletileg"), viszont emlékeztem rá, hogy a kifejezetten ssd-kel foglalkozó szaktopikban (amit linkeltem) a lehetőség szerint kerülendők között van. Gondoltam, hogy felhívom rá a figyelmet, hátha segítség.
Érdekes több helyen szidják közben meg felhasználótól nem nagyon lehet rosszat olvasni róla, valahogy ez a hardver eddig csak papíron gázos . Én is használok egy ilyet, azzal semmi baj nincs. Mindenesetre nagyon jó áron adják mostanában.
Nekem már ez is megváltás.
Volt hogy a "döglődő" vinyó csak percekig kerreget és semmire nem reagált.
Lehet egy új vinyó is sokat dobott volna a gépen de most a tárhely nem volt lényeg.
Köszi még egyszer.
Nem valami előbb-utóbb úgyis bekövetkező meghibásodásról van szó, hanem a gyártó által beígérttől jóval elmaradó sebességről. Persze egy vinyó után még ez is megváltás. Használd egészséggel. A kövi gépedbe meg már egy Intel-ről indítasz és meglátod, hogy a v300nál is van gyorsabb, soha többet HDD-t.
Közben megvettem a KINGSTON SSD V300 2,5"120GB-ot.
Délelőtt még olvasgattam róla véleményeket 90%-ban dicsérték.
Ár érték arányban ezt tűnt a legjobbnak.
Most olvasva látom itt,hogy valaki nem ajánlja.
Most már mindegy,talán beválik.
Amúgy az a 10% se hibára panaszkodott,egyszerűen lassúnak találtak.
Közben én is beüzemeltem.
Ahogy mondtátok az AHCI mód beállítva és lehet telepíteni.
Eddig jól szuperál,eszméletlen gyors,főleg a döglődő vinyó után.Most még 1 perc se kell neki és feláll a win10.Az eddigi 3-4 perces kerregés várakozás után mintha új gépem lenne.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Így van, ahogy gothmog mondja, V300-ban megjelenés után pár hónappal olcsóbbra cserélte Kingston papa a NANDokat a kezdeti példányokhoz/referenciadarabhoz képest, így jóval a ráírt sebesség alatt működtek. Bár a legújabb széria állítólag megint jó, de amíg a régebbi szállítmányok nem fogynak el, addig lutri.
#84 Qwen Kingston Furyval viszont nincs baj, azt veheted nyugodtan, alig drágább.
A Kingstonokból a V100, V200 és V300-as sorozat elméletileg kifejezetten nem ajánlott!!!
Ajánlanám, hogy vásárolás előtt alaposan járd körbe a netet. (Persze rosszat bármely márka bármely termékéből ki lehet fogni, de nem mindegy, hogy ez a balsors mekkora eséllyel üt be.)
Itt fusd át szerintem az ajánlót. Kezdésnek megteszi.
Igen, a BIOS-ban kell. És érdemes, mert sokat gyorsul tőle a géped. SATA3 esetén az elméleti elérhető maximális sebesség duplája a 2-nek, de a gyakorlatban ritka az, amikor ez teljesül - nem lesz lényegesen lassabb egy SATA3 SSD SATA2 csatolóra kötve.
Azt a bios-ba kell beállítani?
Amúgy érdemes beletenni?
Azért kérdem mert az alalplapom nem támogatja a sata 3-at,talán sata 2-őt igen,nem tudom pontosan.
Így nem lesz gondolom akkor sebesség különbség.
Valamit viszont kell bele vennem mert a mostani 160gb-os vinyó megadjam magát.
Nemtudom melyiket lenne érdemes vennem.
Ha van rajta SATA csatlakozó... Egyébként inkább az operációs rendszertől függ, hogy rendesen kezeli-e vagy nyírja. XP alá nem ajánlott az SSD, Win 7 és fölötte oké.
Szinte teljesen ugyanaz mindkét ssd, ráadásul ugyabban az árban is mozognak. Én pont egy ilyen Kingstont kaptam cserére egy OCZ helyett, és eddig bevált, de szerintem a Samu sem lehet rossz.
Sziasztok.
SSD-t szeretnék venni a gépembe. Csak a windows lenne rajt, meg az a 2 játék amivel játszani szoktam (WarThunder, Star Trek Online). Nem nagyon értek a dologhoz, de kinéztem 2 ssd-t. 120GB Samsung 850 EVO SSD lenne az egyik, és 120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K lenne a másik. Ha valakinek van tapasztalata velük az melyiket ajánlaná? Vagy bármelyik megfelel a célnak, esetleg más tipust vegyek?
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe together.
Crucial BX100-as SSD-je van valakinek?
Sok jot olvastam rola es igen kedvezo aron is van.
Viszont lattam hireket amik az SSD meghajtok arainak dramai eseset josoljak jovore, ezekrol hallottatok?
AKkor ez vmi spéci notebook ami már eleve tartalmazta ezt az odd/hdd csere lehetőséget? Mert sztem csak úgy bármilyen gépbe nem lehet betenni.
Szard le a frissítéseket, nem lesz tőle jobb semmi
Kicsavaroztam az ODD-t, kiszedtem a tokjából, beletettem a HDD-t, aztán visszacsavaroztam a helyére. Most úgy érzékeli, mintha egy külső meghajtó lenne benne, amit le lehet választani.
Amúgy megoldódott a probléma, win8-at kellett rárakni, és még a drivereket is felrakta magának. Legalábbis az eszközkezelőben nincs felkiáltójel egyiknél sem. Egyedül a GeForce kártyát frissítem, biztos ami biztos.
Viszont. Miközben ez a jószág leszedte a frissítéseket, én elmentem itthonról. Azt írta az áruházban, hogy amíg nincsenek meg a frissítések addig nem telepíthetem a 8.1-et (hogy miért nem azt szedtem le elsőre is, ne kérdezzétek). A frissítések után meg már nincs ott a 8.1, és a microsoft oldaláról sem tudom telepíteni, azt írja, hogy nincs meg a rendszerkövetelmény. Olvasgattam MS honlapján ezután, de az ott leírtaknál is csak hibákat dob ki, hogy nem jó verzióm van stb stb. Annyira nem zavar, mert de azért jó lenne tudni, hogy egyáltalán frissíteni fogja-e magát valamikor.
Én még pendrájvről nem telepítette wint, a ph!-n van egy jó írás róla, de nem tudom a te esetedben segítene-e, vagy ott már más gond van. Utálom az ilyet hogy vmi ha már win8 akkor a 7 fel se akar menni rá.
Megoldódott, kicsit jobban bele kellett mászni a BIOS-ba. Most wiszont a win7-tel baszakodik, nem tudja feltenni a hálókártya drivert (furcsa, hogy a win7 eleve nem tett fel), nem fogadja el a laptophoz kapott drivereket. Úgyhogy most jön egy win8 install.
Szétszedtem, csak az SSD maradt benne, és nem akar se pendrive-ról, se DVD-olvasóról bootolni. A laptopra win8 került eredetileg (most win7-et szeretnék), és az alján is van egy win8-as matrica, a biosban pedig win8-ra volt állítva a "nemtudommicsoda", amit átállítottunk other OS-re. Semmi. Még csak azt sem tudom csinálni, hogy a Samsung Data Migrationnel átmásoljam egy az egyben az SSD-re a rendszert, meg minden mást, mert az nagyobb 120 gigánál. Törölgethetnék, hogy jó legyen, de nyilván egy ilyen fostengert nem fogok átmásolni, tiszta rendszert akarok, két partícióval az SSD, nem egy ömlesztett, átláthatatlan izét...
Ha win8-cal próbálnám meg, lenne esély arra, hogy végre bebootol valahonnan? Vagy felesleges másfél-két órát arra szánnom, hogy letöltsem.
Beletettük az SSD-t a laptopba, HDD-t szépen átraktuk a DVD-olvasó helyére. Pendrive-ot bedugtam, biosban átállítottam a boot priority-t. Első gebasz, hogy nem is a pendrive-ról bootol. [Win7 professional-ről van szó (pedagógus, ingyenes tiszta szorftver), rufus-szal rátéve a pendrive-ra.] Oké, nem gáz, akkor elindítom a telepítőt windowsból. És itt jön a második gebasz. Össz-vissz 3 partíciónak kéne lennie a pendrive-val együtt. Erre a telepítő 6 vagy 7 partíciót jelez, kettő lefoglalva a Microsoft által, egy talán a gyártó által (pár megás tételekről van szó), megtaláltam a pendrive, és a két másik partíciót is(C,D). És nincs ott az SSD, a BIOS-ban meg látja hogy ott van.
Olvastam, hogy érdemes lenne úgy kezdeni, hogy eleve kiveszem a HDD-t, és csak az SSD és a pendrive marad együtt, telepítés, utána vissza, és formázom. Viszont én már nem merem szétszedni a laptopot, inkább holnap a szervizben.
Ez egy tévhit, hogy ha AHCI-t nem kapcsoltad be, akkor csak reinstall után fog működni. Saját bőrömön tapasztaltam, mivel buta voltam és elfelejtettem telepítés előtt bekapcsolni én is. Egy flaget kell átbillenteni regedit-ben, reboot, ahci bekapcs, örül.
... és itt valamelyik értéket kell átállítani, talán az \Enum\0 értéke alapból 3, és ezt átírod 0-ra, majd reboot és ahci bekapcs után a windows már érzékeli, hogy oda mit kell írni, valami ilyesmi.
Mellesleg pont most vettem én is Samsung 840 Basic 120 gigásat, a különbség ég és föld, tudom ajánlani.
Köszi a válaszokat, még olvasgatok teszteket, úgy is majd csak augusztus közepe táján lesz a vétel, és gyanúsan megtaláltam a cikket is. Úgy tervezem egyébként, hogy csak a Windowsnak hagyok kb 40 GB-t, 80 megy a programoknak és a játékoknak (mivel játék nincs olyan sok, és gyakran le is törlöm őket, ha már nem játszok velük, szerintem bőven elég lesz). Minden másra meg ott lesz az 1TB-os HDD.
A PH-s írást este átküldöm, anno valahogy kedvencek sávba került
Sokat szívtam vele én is, kíváncsi vagyok hogy akinél be akarod szereltetni, fogja-e tudni. A kokurens nem
Nekem szarul tették be (rossz helyre dugták, AHCI-t nem kapcsolták, csupán feltették az SSD-re a windoózt...), magamnak kellet vele otthon szarakodni. Ha az AHCI micsoda nincs bekapcsolva és úgy telepíted, akor csak egy újabb format/telepítés fog segíteni (mint nekem).
Bári gazából már gőzöm sincs hogy csináltam, de már működik fazsántosan
Amúgy ha jól gondolom, röviden ennyi: gép bekapcs, BIOS-ban bekapcs AHCI, aztán mehet minden ugyanúgy, jöjjön be a windows telepítő, kiválasztod a meghajtót (SSD), format és mehet is rá a rendszer(ez egyben kérdés is).
Töredezettségmentesítést felejtsd el, Samsung 840-re voksolok.
Amúgy már 97%...
http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról
Nekem egy Samsung 840 Basic 120Gb-os, és egy Samsung 840 Pro 128Gb-os SSD-m van a két gépemben. Mindkettő teljesen megbízható, egyelőre semmi gondom nem volt velük. A sebességük, illetve teljesítményük között maximum atomórával mérhető a differencia, az árkülönbség viszont viszont kemény ezresekben. Arra figyelj azért, hogy kb. a 10%-kát a tárhelynek hagyd üresen. Ha csak a legszükségesebbeket teszed fel rá, akkor egy játék még vidáman felfér (talán még a Wolfi is )...
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Anno én a Samsungot váalsztottam, azóta sincs vele semmi bajom (kop-kopp)
Telepíteni ugyanúgy kell rá mindent, csak előtte a BIOS-ban az ACHII-t kell bekapcsolni asszem, de van erről egy jó logout írás a ph-n, ha nem találod megkeresem neked.