
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Twin Mirror teszt – Egy skizofrén újságíró kalandjai [hozzászólások]
Kapcsolódó tartalom: Twin Mirror teszt – Egy skizofrén újságíró kalandjai
A Dontnod az időmanipulálást és a telekinetikus erőket egy idegesítő alteregóra és egy képzeletbeli helyre cserélte.
Ez a jó a szólásszabadságban: lehet nem egyetérteni. 

Én eléggé másképp látom ezt a játékot. Számomra a Life is Strange volt a csúcs, a Before the Storm kiegészítője se sokkal maradt el mögötte, viszont a LiS2 volt egyértelműen a mélyrepülés. Én pont ott éreztem erős ötlettelenséget és szörnyen antipatikus karaktereket, főképp a főhősök tekintetében, akikkel semmilyen szinten nem tudtam azonosulni, de még érdekesek se voltak.
Furcsállom, hogy egyértelmű negatívumnak van kiemelve, hogy a misztikum terén mennyire alulteljesít ez a játék, miközben szerintem egyáltalán nem is volt itt cél a misztikusság. Legalábbis a természetfeletti értelmezésében. Itt a rejtélyességet maga a bűntény adja, ez alapvetően egy krimi, miért kéne olyan értelemben misztikusnak lennie, mint a LiS játékok?
Megértem, ha vkit nem érdekel ez a történet vagy nem szimpi neki a főszereplő, de ez nem a játék hibája. Minden ilyen sztoriban olyan a főhős, amilyen, sok hibával és hiányossággal. A történet is olyan, hogy nem tetszhet minden sztori mkinek, de ha már teszt, akkor érdemes lenne leírni mik a problémák, és objektívebben hozzáállni.
A Dontnod ötlettelensége kapcsán pedig szintén hamis narratívának érzem a játékmenetet felhozni. Egy ilyen kattintgatós-felfedezős sétaszimulátorba milyen nagy ötleteket kéne belevinni, mint játékmeneti elem?
Kaptuk a mind palace-t, ami tök jó. Kaptuk ezt az alteregós meghasonlott személyiséget, ami lehet nem mkinek tetszik, de szerintem pont egy ötletes és kreatív dolog. Meg ott vannak az említett új minigame-ek, ami többnyire nekem se jöttek be, de ez már szubjektum, azt semmiképp nem mondanám, hogy ne lett volna ötletes.
Ez bőven több újdonság a játékmenetben, mint amit pl. a LiS2 tudott felmutatni. Emellett kapunk egy teljesen más korú, stílusú, státuszú főhőst, egy teljesen más problémahalmazt és közeget, más sztorit, más tanulságokkal. Ebből a zsánerből szerintem nehéz lett volna több újítást kihozni. Kicsit olyan ebbe belekötni, mintha egy képregényfilmmel az lenne a gond, hogy hősködés van benne, meg életszerűtlen dolgok, meg túl sok az akció és látványos jelenet benne.
Számomra érdekes és izgalmas volt a sztori és a karakterek is. A főhős jelleme nekem se tetszett, de mint karakter jó volt. Ilyen téren köröket ver a játék a LiS2 testvérpárjára.
Az pedig kifejezetten üdítő színfolt volt, hogy a társadalmi jelenségek, ill. a tanulságok, az üzenetek itt is szépen belesimulnak a világba és a cselekménybe. Ahogyan a LiS és BtS esetében is volt, nem pedig iszonyatosan izzadságszagúan és görcsösen tolják az arcunkba és nyomják le a torkunkon, mint az előző két alkotásban.
Furcsállom, hogy egyértelmű negatívumnak van kiemelve, hogy a misztikum terén mennyire alulteljesít ez a játék, miközben szerintem egyáltalán nem is volt itt cél a misztikusság. Legalábbis a természetfeletti értelmezésében. Itt a rejtélyességet maga a bűntény adja, ez alapvetően egy krimi, miért kéne olyan értelemben misztikusnak lennie, mint a LiS játékok?
Megértem, ha vkit nem érdekel ez a történet vagy nem szimpi neki a főszereplő, de ez nem a játék hibája. Minden ilyen sztoriban olyan a főhős, amilyen, sok hibával és hiányossággal. A történet is olyan, hogy nem tetszhet minden sztori mkinek, de ha már teszt, akkor érdemes lenne leírni mik a problémák, és objektívebben hozzáállni.
A Dontnod ötlettelensége kapcsán pedig szintén hamis narratívának érzem a játékmenetet felhozni. Egy ilyen kattintgatós-felfedezős sétaszimulátorba milyen nagy ötleteket kéne belevinni, mint játékmeneti elem?
Kaptuk a mind palace-t, ami tök jó. Kaptuk ezt az alteregós meghasonlott személyiséget, ami lehet nem mkinek tetszik, de szerintem pont egy ötletes és kreatív dolog. Meg ott vannak az említett új minigame-ek, ami többnyire nekem se jöttek be, de ez már szubjektum, azt semmiképp nem mondanám, hogy ne lett volna ötletes.
Ez bőven több újdonság a játékmenetben, mint amit pl. a LiS2 tudott felmutatni. Emellett kapunk egy teljesen más korú, stílusú, státuszú főhőst, egy teljesen más problémahalmazt és közeget, más sztorit, más tanulságokkal. Ebből a zsánerből szerintem nehéz lett volna több újítást kihozni. Kicsit olyan ebbe belekötni, mintha egy képregényfilmmel az lenne a gond, hogy hősködés van benne, meg életszerűtlen dolgok, meg túl sok az akció és látványos jelenet benne.
Számomra érdekes és izgalmas volt a sztori és a karakterek is. A főhős jelleme nekem se tetszett, de mint karakter jó volt. Ilyen téren köröket ver a játék a LiS2 testvérpárjára.
Az pedig kifejezetten üdítő színfolt volt, hogy a társadalmi jelenségek, ill. a tanulságok, az üzenetek itt is szépen belesimulnak a világba és a cselekménybe. Ahogyan a LiS és BtS esetében is volt, nem pedig iszonyatosan izzadságszagúan és görcsösen tolják az arcunkba és nyomják le a torkunkon, mint az előző két alkotásban.
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]