26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

INTEL vs áemdé Kinek milyen procija van?

Sirmelon
#81 Sirmelon [9786]
Bizony, jönnek a Kalapácsok /Sledge Hammer és társai/.
Amugy az első Palominó magos AMD-k már kaphatók kis hazánkban, bruttó 62 ezer és felfele...
De nem rosszak a régiek sem.
Az én uj kismadaram /Tbird 1,2GHz/ a Sisoft Sandra CPU benchmarkja szerint lazán lehuzza az 1,4-es P4-et.
Én már csak maradok az AMD mellett, aára és teljesitménye miatt.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Kowajano
#80 Kowajano [23]
Az AMD a jövőben meg fogja változtatni az Athlon processzorainak nevét.

Az AMD az utóbbi időben a processzorok órajelét tekintve lemaradt az Intel mögött. Míg az Intelnek már a 2GHz-es frekvenciával működő Pentium 4 processzora is piacon van, addig az AMD egyelőre csak az 1,4GHz-es Athlon CPU-ját gyártja. Azonban a két cég processzorainak teljesítményében nincs akkora különbség, mint amekkora az órajelek között van. Az AMD szerint viszont a felhasználók többsége processzor vásárlás esetén leginkább csak az órajeleket veszi figyelembe. Ezért az AMD át fogja nevezni a CPU-it annak érdekében, hogy a vásárlók jobban megismerhessék az Athlon processzorok valódi teljesítményét.

Az AMD az új processzornevek kialakítása során megpróbál a Pentium 4 CPU-k teljesítményéhez igazodni annak érdekében, hogy minél jobban összehasonlíthatók legyenek a különböző processzorok teljesítményei. Ennek megfelelően a nemsokára megjelenő 1,5GHz-es Athlon valószínűleg Athlon 1800+ vagy Athlon 1900+ nevén fog piacra kerülni.


azért ez elég gáz . EZt az AMD még a K5 ös szériánál játszotta el csak ott PR jelzést használt

Válasz erre

Mephisto
#79 Mephisto [5959]
Szerencsére az INTEL ismét árat csökkentett, és ezt az AMD is követi hamarosan. A P4-es procik gyengébb változatai szó szerint zuhantak, s ezt hamarosan mi, magyarok és érezni fogjuk. Most az 1.4-es procit a nyár közepi 60000-hez képest jobb helyen 43000ért vesztegetik, és csak esni fog ezek után. Az 1500 és 1700 MHz-s változatok is olcsóbbak lesznek, csak lassabban esik az áruk, míg az 1800-as változat továbbra is 130000 a legjobb helyen is.

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Válasz erre

Eric
#78 Eric [20761]
Elvileg mostanában kellene az Intelnek kidobnia a gigás celeront!
Valaki tud esetleg erről valamit?

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Sirmelon
#77 Sirmelon [9786]
Murka:
Gratula! Nekem egy AMD Duron 750/840 van, és az ASUS V-7700-asom is csak 32 megás.
Azért megyeget a kicsike...

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Előzmény: Murka 2001.08.14. 21:02
Murka
#76 Murka [64]
Nekem egy PIII 933MHz-es procim van és nagyon állat minden zökkenés mentesen fut rajta még a 3DMark 2001 is csak néha akkad meg persze ehhez kell még a 64Mb-os ASUS v7700-as videókártya.

STARCRAFT FOREVER & GAMESTAR RULES

Válasz erre

alibaba
#75 alibaba [891]
Thecsfan:Szerintem nem a Dr.Hardwere-el kéne próbálkoznod hanem valami megbízhatóbbal.(3DMARK 2000,2001; SiSoft Sandra, Q3 timedemók...)

És hogy honnan veszem hogy megbízhatók?
Onnan hogy legalább 20 összehasonlító tesztet(természetesen AMD-Intel) láttam internetszerte(Pl:Anandtech, Tom's Hardwere, de rengeteg magyar is) és mindegyik ugyanazt az eredményt adta.Ennyien egyszerűen nem tévedhetnek!!És ezekből a tesztekből bizony az derül ki hogy a legtöbb esetben gyorsabb az AMD!!!
Érdemes megnézni az Anandtech.com-on egy tesztet amelyiknek a fő témája ugyan a Dual Athlon(MP) vs. Dual Xeon összehasonlítás viszont legalább 10 fajta gép van benne.(Plual Duron, Dual P3, ez elöbb felsorolt procik egyedül is, több "fajta" Mhz-n)


A másik nagy kerdes az a teszteknél az eltérő konfiguráció.
Ehhez csak annyit hogy azt nem mostanaba fogják megcsinálni hogy egy alaplapba mind a két fajta proci belemegy.A többi "alkatrész" viszont mindig ugyanaz.
Viszont az ilyen tesztek rávilágítanak arra is hogy milyen alaplapot lehet hozzá kapni, hiszen a tesztekhez általában a legjobb alaplapot használják.
Eddig az AMD-khez nem nagyon voltak jo chipsetek(kivétel az AMD saját chipsetei), talán majd az nForce...

Válasz erre

Demeter
#74 Demeter [1803]
Csatlakozom Sirmelon-hoz abban, hogy 1600-as felbontás mellet 32bit-en valami elképesztő látvány tárul a szemünk elé ( pl. Ilanna temploma!! hallod tesó? ).
Igaz ennek " ára " is van, mert nem árt egy erős proci a gépbe emiatt. Dehát valami valamiért ( tartja a mondás ).

".....örökké nem eshet...... "

Válasz erre

Sirmelon
#73 Sirmelon [9786]
Szebb a kép, antialiasing bekapcs nélkül is simábbak az élek, meg jó tudni hogy milyen király a monitorom

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

buek
#72 buek [712]
Sirmelon:JA nem támogatja,sőt ellenzi.
De komolyan mi értelme van 1600-ban játszani te akkinek megy csak meg tudod magyarázni.

Válasz erre

Sirmelon
#71 Sirmelon [9786]
buek.
van olyan játék, csak esetleg a monitorod nem támogatja az 1600x1200-es felbontást. ha igen, akkor menj egy kört az Emperor: Battle for Dune, a kétéves Jane's WWII Fighters-el, vagy az uj I-war II: Edge of chaos demóval, akár csak 16 biten, de a fenti felbontásban. És máris diavetitést láthatsz a képernyőn . Egyébként én is igy jártam, ez bizony megrenditi az ember hitét hardvere mindenhatóságában.
Kolin Mekré:
Abit A7V-t vegyél, igy szoftveresen, a Softmenu III segitségével emelheted az egekbe az FSB-t és az órajelszorzót is. De jó legyen ám a hütésed, mert nem öröm egy döglött proci egy általa kicsinált alaplapban... Ha ez OK, a felső határ a csillagos ég!

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

buek
#70 buek [712]
Nekem egy duron 900-as van.GeForces2 MX,128.JA és nincs olyan játék ami beszagatna..

Válasz erre

Kolin Mekré
#69 Kolin Mekré [6614]
Üdv!

A közeljövőben szeretnék, venni egy AMD-és procit, de milyen alaplapot vegyek hozzá, ami engedi a húúúúúzást persze?????

Kösz

Minden ellenállás hasztalan! 8-)

Válasz erre

Gump
#68 Gump [5427]
Köszi Eric.

Válasz erre

we
#67 we [17]
Hali!
Nos nekem egy 875Mhz-es CeleronII és egy voodoo3 3000-es van.Kezdjük ott ,hogy az Ultima IX gyors és emellett még szép is.A konfigonban szereplő V3,pedig már 2 éves!.A játék D3D-s része tényleg rosszul lett megírva.Glide-on viszont fergeteges a játék,és még a jobb minőségű textúrákat is be lehet állítani.Szerintem a legújabb patch segítene.

Válasz erre

Eric
#66 Eric [20761]
Gump:

http://ultima9.supergamez.hu/main1.html

Most találtam ezt az oldalt, elég jónak és részletesnek tűnik!

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Gump 2001.06.21. 22:24
Eric
#65 Eric [20761]
Ezt a játékot szerintem úgy eltolták ahogy van! Nem az ötletre meg a játékmenetre stb. gondolok.
El lehet jutni BP-ről Miskolcra Szváziföldön keresztül is, csak egy kicsit eszközigényes és hosszadalmas a dolog...
A lényeg: tudni kell egy programot megírni!

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Gump
#64 Gump [5427]
Sziasztok!

Ericnek taljesen igaza van. El nem tudom képzelni milyen gép kell az Ultima IX-nek. 500 MHz Celeron, 128MB RAM, Riva TNT-n játszottam vele először. Szenvedtem rendesen, iszonyúan beszaggatott, de annyira tetszett, hogy így is majdnem végigjátszottam, de a végére már játszhatatlan lett. Amikor vettem GeForce I-et, kipróbáltam újra, szarul ment. Bővítettem 256MB-ra, még mindig szaggatott. Tavasszal vettem PIII 600MHz procit. Elég vegyes volt a memória összeállítása(2db 64MB, 1db 128 MB modul) így 774 MHz-en ment stabilan a proci. Megint feltelepítettem, de megint szaggatott. Most van 2db 128MB-os PC-133-as modul, így a proci 6*133 MHz-en megy(PIII 800). Még nem mertem újra feltelepíteni, de valamikor rászánom magam, mert amúgy fantasztikus játék. DE A GÉPIGÉNYÉT NEM ÉRTEM. Amikor megjelent se 800-as PIII nem volt, de a GF is éppen akkor jött ki, és 256MB-nál több memória se nagyon volt a gépekben. A PC GURU CD-jén leírtak pár dolgot az optimalizáláshoz, de nem tudom beállítani úgy, hogy simán fusson, ilyen gépen meg nem akarom 640x480-as felbontással 16 biten, ocsmány textúrákkal játszani. Ha valaki tud valami megoldást azt megköszönném.

Válasz erre

Black
#63 Black [28]
Nekem egy 366-os Intelem van.Ezt mennyire tudnám biztonsággal tuningolni,és HOGYAN?

Válasz erre

Eric
#62 Eric [20761]
thecsfan:
Én mondok neked egy játékot amin tutira beszaggat a géped: Ultima IX. !!!
Ezt a progit úgy elcseszték, amennyire csak lehet!
Nem hittem a szememnek amikor ez a (ha jól tudom) 99-ben készült játék 800x600x32-ben elkezdett szaggatni. A konfigom: Cel.II. 830Mhz, Geforce2MX, 256MB RAM, Abit BX-133.
Anno amikor megirattam, TNT1-es kártyával 366-os Cerkával és 128 MB RAM-mal el sem indult!!!
Maga a játék egész jó lenne, csak hát...

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Capali
#61 Capali [887]


hat igen-igen. ezekrol a dolgokrókl vég nélkül el lehetne vitatkozni, de nincs is értelme. nagyon sok az objektiv tényezo egy tesztnél, ami bezavar... lsd. elozo hozzászólások.
a lényeg: ha minden alkalmazás és játék prímán fut az adott konfiguráción, akkor nincs probléma..

Rulez ! Kúl ! Fajin !

Válasz erre

thecsfan
#60 thecsfan [7]
Sirmelon:
Mondok neked valamit ezekről a tesztprogikról. Olyan sz@r az összes ahogy van. Volt egy Dr.Hardware nevű progim. Ahogy már írtam egy Geforce2Mx videokártyám. A program szerint a kártya nem képes annyi bitmap képet kirajzolni mint egy 2MB PCI videokártya. Lefogadom hogy az a 2MB videokártyával a windows aknakereső is szaggatna. 6 dolgot vizsgált a progi. 5 esetben megverte a G2MX-et a PCI kártya, csak a max.poligonszámban nyert a G2MX. A proci tesztek ugyanilyen megbízhatatlanok. Ja mégvalami. Az UDMA66-os winyóm(quantum) minden tekintetben gyorsabb volt a szkázi vinyóknál. Ezek után nekem ne jöjjön azzal hogy az ő tesztprogijában a AMD k5-ös laposra verte a p4-et. Várom a reagálásokat.
ui. akkor lehetne pontos sebességmérést végezni a procik között, ha minden egyéb tényező beleértve az alaplapot is ugyanaz!! lenne. Attól hogy a tesztek szerint azonos órajelen a Duron jobb, erre azt mondom, lehet hogy az alaplap sokkal jobb a másiknál. És abban is biztos vagyok, hogy az eredeti Intel alaplap+p4+ddr ram jelenleg nincs jobb, ez tuti.

Válasz erre

Sirmelon
#59 Sirmelon [9786]
thecsfan:
Csak egy tény: az azonos órajelű Duron és Celeron közül a Duron gyorsabb, erre tesztek tucatjai olvashatók internetszerte, ill. a nyomtatott sajtóban is. Itt utalok a PC Guru ill. a GameStar hardverrovataira. Ha akarod, ajánlok egy párat lapszám és oldal szerint is... Én pl. ezért is váltottam Celeronról Duronra.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

Sirmelon
#58 Sirmelon [9786]
we:
Én egy 750-es Duron boldog tulajdonosa vagyok. Tehát a válasz kérdéseidre: az AMD Duron támogatja az MMX és 3DNow! utasitáskészleteket, viszont az SSE és SSE2-t nem.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

thecsfan
#57 thecsfan [7]
Üdv!

Gump leveléhez szeretnék hozzászólni. Azt írta hogy a jelenlegi gépével nem menne jól az Operation Flashpoint 1024*768*32 fölött minden részletességgel. Véleményem szerint egy jól megírt játékprogi már 800*600*32 biten teljes effectlistát bekapcsolva is ugyanolyan szép lesz mint nagyobb felbontásban. A jelelnlegi gépemből kiindulva(Celeron II 600MHZ, 128MB Ram, Geforce2Mx, Abit VL6 alaplap) nincs olyan játékom ami 1024*768*32 biten megakadna, pedig van egy-két ütős játékom pl. Project IGI, illetve 3dsmax r3 (ez amúgy lassú a Celeron proci gyenge lebegőpontos számítása miatt). Azok akik azt írják hogy az Athlon 1.2GHZ vs P4 1.5GHZ közül az Amd gyorsabb. Igen meglehet de ez sokmindentől függ(alaplap, memória sebessége, nem beszélve arról, hogy éppen milyen a Windows lelkivilága) Még egy apró dolog. Capali levelére válaszolva. A Duron az egyetlen proci amire azt mondom hogy nem jó, ilyet ne vegyél, mert igaz hogy a Celeronban is csak 128Kb cache van, de a Duron 64Kb-jához képest ez is sok.Te is jól tudod milyen volt a cache nélküli első Celeron proci(Sz@r). Várom az esetleges reagálásokat.

Válasz erre

we
#56 we [17]
Nekem egy 450Mhz cerkám volt,de 2 hete kaptam 700 celeront 875-re húzva.Tudom ,hogy a DURON szanaszét veri cerkát,de én ugy tudom hogy nem támogatja az mmx-et.Ez azért fontos ,mert a modemem mmx proci függő.Egyébként az AMD duron támogatja az SSE és SSE2 utasításkészletet?

Válasz erre

Eric
#55 Eric [20761]
Sziasztok!

Nekem mindig Intel procim volt, 200MMX-el kezdtem, most egy 667-es Cel II.-őm van 830 MHz-en futtatva.
Amire én használom játék, mp3, némi munka, tökéletesen megfelel.
Sok jót hallottam az AMD procikról, de több ok miatt nem váltottam:
1. Semmi bajom az Intel procikkal.
2. A váltás alaplap cserével is együtt járna=macerás és nagyobb kiadás
3. Nem biztos, hogy az egész történetből sok hasznom származna. Vagyis ki tudja a végeredményt, érezhetően jobb lesz-e a rendszerem?

Ha most vennék komplett számítógépet lehet, hogy elgondolkodnék, hogy Intel v. AMD. Megnézném, hogy ár/teljesítmény szempontból mi a helyzet. Így viszont nem sok értelmét látom.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Gump
#54 Gump [5427]
Hello mindenkinek!

thecsfan mondandójához szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy az azért már nem igaz, hogy "egy mai 700-850 mhz bármilyen procival és egy korrekt videókártyával(tnt2 ultra, geforce2mx, voodoo4) minden játékprogi, 3dsmax stb. tökéletesen futtatható 1024*768-ban 32bites színmélységgel". Ez jó lenne, de tapasztalatból mondom, hogy sajnos nem igaz. Azért a dologhoz az is hozzátartozik, hogy ha egy játék jó, akkor 800x600-as felbontásban is jó (ezzel biztos sokan nem fognak egyetérteni). 600-as P3-at vettem tavasszal, ami azóta is 800 MHz-en megy. Nagyon remélem, hogy legalább jövő tavaszig kihúzom valahogy, de már az új játékok közül sok nem bírja a magasabb felbontást főleg 32 biten, ebben nagy szerepe van a videokártyának (GeForce 256 SDR). Szóval ilyen videokártyával lehetne 933-as P3 vagy 900-as Athlon is a gépben úgy se futna az Operation Flashpoint 1024x768@32-nél magas részletesség mellett normálisan (szerintem). A 256 MB gyors, megbízható memória sem árt.

Válasz erre

Capali
#53 Capali [887]

thecsfan !
az elobb magadnak mondtál ellent, amikor azt mondtad, hogy nem lehet megygyozni egyik pártot sem....
azt mondod a cel II veri a DURON-t. na hát ez nem teljesen igaz.
egyébként meg minden attól függ milyen alaplap, memória, op rendszeren, na meg vga-val futtatod a tesztprogramokat.
egy másik dolog, bizonyos programok az intel utasításkészletére vannak optimalizálva pl. Adobe Photoshop. na ez a program sokkal gyorsabb lesz egy Pentiumom, mint AMD-n. de ez forsítva is igaz...

Rulez ! Kúl ! Fajin !

Válasz erre

Sirmelon
#52 Sirmelon [9786]
h34d5h07:
Nos az uj arechitecturáju processzorokkal nyitott ajtókat döngetsz: egyrészt már ma is számos, az általunk használt x86 alapu processzoroknál eltérő procik müködnek /gomdolj csak a Silicon Grafics Alpha processzoraira/, de fejlesztenek is ujakat, az elmult egy évben erről cikksorozatot közölt a PC Guru, ajánlom figyelmedbe. Viszont: az asztali és mobil PC-k tul elterjedtek, tul nagy piacot jelentnek, és tul nagy biznisz ahhoz, hogy a nagyok /Intel, AMD/ és kicsik /VIA, Cyrix/, erőltessék az egyébként valóban elavult x86-os architectura fejlesztését, ami már lassan a lehetőségek határához ér, igy előbb utóbb kényszerü váltásnak kell majd jönnie. De addig még sulyos dollármilkókat fognak szakitani nevezett cégek ezekkel a procikkal...

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

h34d5h07
#51 h34d5h07 [1]
sziasztok.

en nagyon amd parti vagyok mert nagyon jo teljesitmeny/ar aranya van.
nagyon sok tesztet olvastam es arra jutottam hogy az intel pIV csak memoria viszonylatban jobb az amdnel. (amugy egy 1.2 es athlon verte az 1.5 pentiumot.) szoval amd nagyon jo es remelem csak jobb lesz.
csak azt nem ertem mert nem kezdenek el valami ujfajta felepitesu procikat tervezni mert lehet hogy sokkal tobb lehetoseg rejtozne benne.de egyszer csak elkezdik azt is. na tolem ennyi sziasztok

Válasz erre

thecsfan
#50 thecsfan [7]
Üdv mindenkinek!

Szeretnék ezzel a levéllel mindenkit elgondolkoztatni azon min is veszekszenek jópáran teljesen fölöslegesen.
A levelezők egyik fele Intel párti, a másik fele AMD-s. Tény hogy mindenkinek valamerre húz a szíve/pénztárcája, de egyik párt sem fogja a másikat meggyőzni hogy az egyik jobb mint a másik. Sokan azért szidják az Intelt mert drága a jó p3 proci. Ez igaz is, tényleg lehetne olcsóbb. Csak nézzünk egy apró összevetést.
Veszel egy p3 850 procit, de emellé már 21000 Ft-ért van alaplap(elég rossz de van), vagy veszel egy olcsóbb Athlont és mellé viszont csak drága k7-es alaplap van. Ez tény több újságot, boltot végignézve/tanulmányozva. Sőt a Celeron II-es nagyon olcsó és magasan jobb mint a Duron és teljesítménye is elfogadható. Azokra az érvekre meg nem tudok mit mondani, aki azt írja hogy a p3-mast nem lehet húzni. Sajnálom azokat akik a Quakeket mindenképp 1600*1200 felbontásba akarják játszani. Ez már nem normális. Egy mai 700-850 mhz bármilyen procival és egy korrekt videókártyával(tnt2 ultra, geforce2mx, voodoo4) minden játékprogi, 3dsmax stb. tökéletesen futtatható 1024*768-ban 32bites színmélységgel. Ennyi lenne a véleményem. Tudom így is lesznek olyanok akiket ez nem érdekel. Jó vásárlást mindenkinek

Válasz erre

zork
#49 zork [397]
K6-2 300 Mhz.Fosinger, de az Nfs4 még ment rajta gyönyörűen Voodoo2-vel, az 5 viszont már rángatott.Pont az 5!!!Legközelebb Intelt veszek, vagy ThunderBird-öt.

I'm a Genius!Didn't ya know that shit...?

Válasz erre

Raptor
#48 Raptor [2175]
Nekem cirka 40 fok körül megy a duron 800! FOP32 es hűtővel!

Majd meglátjuk mennyi lesz ha húzom 1.2 gigahz-re!

"Find out who you really are"

Válasz erre

lucsi
#47 lucsi [57]
Nekem most asszem 45 fok körül megy a cel 700@872(vagy valami ehhez közeli) most ez a 45 fok ez magas??????
Mert ha az akkor visszarakom 700-ra a procit.

Válasz erre

Eric
#46 Eric [20761]
Elvileg az az érték jó, de 1-2 fokkal lejjebb is viheted.
Én nem kaptam az alaplaphoz olyan jeladót, amit rá lehet biggyeszteni a proci "hasára", így igazából nem tudom mi alapján mér proci-hőmérsékletet pl. a Sandra. Nálam ez 28-35 fok között szokott lenni terheléstől függően. A régi hűtésemmel pedig 33-39 volt, és akkor még csak 83 MHz-n ment az FSB.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: lucsi 2001.05.18. 19:31
lucsi
#45 lucsi [57]
Van ventillátor rajta. Amugy a kártya neve: Axle Geforce 2 mx, gondolom valami Kambodzsai cég gyártja vagy ilyesmi. Van még 1 kérdésem. Milyen höfokot állitsak be a biosban ott, ahol a processzor hömérsékletét figyelö figyelmeztetö akármi van. A gyári beállitás a 70 fok.??????

Válasz erre

Eric
#44 Eric [20761]
Lucsi:

A szorzó lockolva van, bár elvileg ezen is lehet változtatni némi buherálással.
Old Man írt róla a PC Guruban, v.milyen lábak meg forrasztások stb. variaálásával lehet eredményre jutni. Ha csak nem vagy mániákus tuning bajnok én ezt nem nagyon javaslom, mert könnyen elszállhat a proci, de ha nem is száll el, a garanciáját tuti elveszti. Tuti hűtéssel jó eredményeket lehet elérni, szerintem inkább azzal próbálkozz. Nekem is BX-133 Raid alaplapom van, klasszul lehet 83 MHz felett egyesével növelni az FSB-t.
Szerintem a Geforce2 MX-edet már ne nagyon nyomasd tovább. 175core/165mem a gyári beállítás, a 200/200 elég jó főleg ha noname a cucc. Ha lehet is még egy kicsit húzni rajta, az már nem fog nagyon látszani a teljesítményen. Venti van a bordán?

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: lucsi 2001.05.18. 06:29
lucsi
#43 lucsi [57]
Na csá emberek, van még valami, megbrobáltam huzni a procit ami sikerült is. De nem tudtam a szorzón állitani mindig a gyári szorzot vette aktivnak, és nem érdekelte hogy én mit állitok be. (abit bx133 raid-cel700) Ilyenkor nem is lehet csak az fsb emelésével huzni a procit?
Ja és azt kérdezném még hogy a Geforce mx kártyákat meddig ehet huzni? most 200x200 Mhzen megy. És ddig nincs semmi baja.

Válasz erre

Gyaposz
#42 Gyaposz [40]
Ritkán szólok hozzá, de most mégis megteszem ezt a fiatalság szellemi épülésének nemes célja végett.

Szerintem mindenki tudja, hogy aki eddig (értsd: ezelőtt 3-4 év) valami komoly dolgot is csinált és nem volt az AMD promóció embere, az Intelt gyömöszölt a poros kis házikóba. Ma pedig lassanként fordulni látszik a kocka. Aki marad az Intelnél (mint én is) az meg is érdemli, de legalább ezek az agyatlan fickók életben tartják a versenyhelyzetet (egyéb pozítivum az Inteles chipek mellett: ... Őőőő ....)

Az AMD-vel személy szerint semmi gondom nincs, de én még várok. Hátha a P4-ből lesz egy lebutított verzió, talán 133-as rendszerbusszal és ismét visszatérnek a méltatlanul elfeledett cerka-300-450-re-húzva időszakok.

Ha nem, akkor mindenki lásson neki a mikroökonómiában csak fogyasztói racionalitásnak nevezett agytornába, és váltson AMD-re. (Srácok, nincs ezen mit szégyelni, majd a P10 megmutatja )

Egyébiránt cerka 700, (700-on!!!) és Abit raid-es termék van nálam. A 3Dmax4, a VisualC++ és a Black & White-nak semmi baja sincs vele. (Asszemmm...)

Válasz erre

lucsi
#41 lucsi [57]
Elirtam, a proci csak 700MHz.

Válasz erre

lucsi
#40 lucsi [57]
Szerencsére gondoltam arra, hogy fejleszteni kell elöb utobb igy olyan alaplapot vettem amibe mehet celeron 1-2, meg P3 is. Abit bx133 raid. Legalábbis az elado azt mondta.
Na, akkor van egy elado cel 7000MHz procim. Fingom sincs mennyit kérjek érte, de akit érdekel az irjon. Vagy esetleg elcserélem valamire, nem pont számtech cuccra.

Válasz erre

Sirmelon
#39 Sirmelon [9786]
lucsi:
Ha van olyan haverod aki tud segiteni ebben, akkor ajánlom. válts AMD-re, mint én, bőven megéri, csak egy kicsit babrás... És ma már alaplapot is lehet hozzá tisztességes áron kapni. Ha viszont nincs aki segitene, akkor maradj az Intelnél, szerintem feltétlenül válts 700-as Cerkáról P3 750-re, abban sokkal több a szufla, jól jársz vele. Alaplapot pedig olyat vegyél, amin magasabb a FSB, sőt, amin lehet még emelni is, mert ez a tuning egyik alapköve...

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

lucsi
#38 lucsi [57]
OK Ha igy látod akkor neked adok igazat. Csak azért "kételkedtem" mert nincs egy haverom sem akinek AMD procija lenne.
Amugy semmilyen párti nem vagyok, sem Intel sem AMD, az kell ami a jobb és lovéban is olcsobb. De arra nem válaszolt senki hogy most vegyek uj P3 750 procit vagy ne. Vagy inkább adjam el az alaplap+procit és cseréljem AMD-re?

Válasz erre

Sirmelon
#37 Sirmelon [9786]
lucsi:
Az azért tulzás hogy a VIA chipset "egy rakás szar" lenne, azonkivül nem is ütközik az semmivel /legfeljebb a tájékozatlan juzerrel/. Én egy 750-es Duront futtatok 840-en, s csak azért nem fentebb, mert nem tudja az alaplapom. De a MadOnionnál a 3Dmark eredményeimet egy olyan illetőével hasonlitották össze, aki egy 700-as Duront 1076-on futtat, Abit KT7-es alaplapban extra coolerrel. Tehát a tuningolhatósághoz nem fér kétség. A VIA-s alaplapnak pedig saját drivere van, amelyet fel kell tenni, lecserélve a Windows-ét, ami csak Inteles alaplapokhoz igazán jó. És még egy dolog az ütközésről: én az egyik, oprendszert tartalmazó vinyómat egyszerüen kivettem egy Inteles alaplapból /amelyben egy Celeron 366/458 maradt/ és befüztem a VIA chipsetesbe- és nem halt meg a vindóz! Hosszas drivercserék után feltámadt, és ma is az az egyik oprendszerem ama bizonyos VIA alaplapban- az uj driverkészletével. Tehát a VIA chipsetes alaplap nem szar - csak érteni kell hozzá. De hozzáértő kézben bizony igen jól teljesit.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

lucsi
#36 lucsi [57]
Én kb egy hónapja vettem egy uj alaplap+procit (Abit bx133 raid, cel 700).
És azért vettem celeront mert nekem azt mondta egy faszinger (Oldman pcguru), hogy jo az AMD proci, azonos órajelen jobb mint az Intel. De az AMD Duron procik csak valami VIA chipsetes alaplapokba jók, a VIA chipset pedig egy rakás szar, mert elég sok dologgal ütközik. NA ENNYI. Egy kérdésem viszont van. Érdemes -e lecserélni kb 1 hónap mulva a cel 700-ast egy P3 750-E. Ja, és hogy milyen legyen a P3, 133MHz vagy 100MHz FSB-s?????
Remélem valamennyire értelmes voltam, mert nem nagyon vágom az ilyen dolgokat.

Válasz erre

Blade Runner
#35 Blade Runner [3128]
Az AMD-t elég jól túl lehet hajtani, ami fontos az a HŰTÉS!!! Gagyi hűtővel jól meg lehet sütni a procit, és akkor kidobott péz.
A túlhajtók nagy kedvence a 800-900 MHz hörüli rézbekötéses Thunderbird. Bika hűtővel, meg jó alaplappal egyes példányokat felhúztak 1200 MHz körüli értékre, ami azért nem semmi. Minden féle kódjeleket kell nézni a procin, ha tudni akarod melyik széria, és hol gyártották. A magasabb órajelű példányokban kisebb a tartalék. Duronnal is lehet szórakozni, és az még olcsó is.

Blade

Blade

Válasz erre

Immoteph
#34 Immoteph [64]
Cel.2 700@900 most nemrég váltottam le Cel.1 366@550-esemet. Én Celeronhívő vagyok, még nemigen csalódtam bennük.

A pokolban uralkodni, vagy a mennyben szolgálni...

Válasz erre

WiLDoR
#33 WiLDoR [17]
Van Intel Cele. 366, 413-on hajtva. Csumpi alaplap miatt nem lehet jobban meghajtani

Még nemtom mi lesz a következő, de hajlok az AMD felé is. Csakhát vajon AMD proc mennyire tuningbarát? Mert Intelt azért még csak-csak lehet húzogatni, de vajon AMD-t is?
Mert ok, hogy AMD azonos órajelen veri a PIII-at, de mi van akkor, ha túlhajtod a PIII-at? Akkor már forul a kocka. És vajon AMD-t mennyire lehet túlhajtani?

Passz. Még nem tudom... majd elválik. Mindenesetre AMD mellett szól az az érv, hogy SOKKAL olcsóbb, mint az azonos órajelű Intel proc.

Válasz erre

Sirmelon
#32 Sirmelon [9786]
alibaba: tényleg, milyen igazad van, én is azt tapasztalom, hogy az intel rajongók kizárólag a márkahüségre tudnak hivatkozni, és amikor az ember sorolná az észérveket, tszteredményeket, akkor jön az, hogy az összes teszter és ujságiró le van fizetve, hogy az AMD-t magasztalják meg hogy hamisak a tesztek. Ezek szerint másutt is ez a helyzet.

Si vis pacem, para bellum!

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.