horrorgeeks.blogspot.com
Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
A MOZI bukása
Hát mi a Barlangon visítottuk szét magunkat, utóbb elnézést, akik csöndben ültek.
még régen mi is szanaszét röhögtük magunkat egy-egy horrorrnak cimkézett filmen, de így visszagondolva biztos elrontottuk ezzel pár ember "szórakozását", ami nem szép dolog. különösen, hogy bár nem szeretem a műfajt, de a hanghatások miatt az akciómozik mellett talán ezen filmek azok, amikért megéri jegyet váltani
A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt
a közönségről jutott eszembe, hogy nemtom mennyire vicces film a Silent Hillből készült film(nyár elején volt a moziban).na közeli ismerőseim votlak a filmen, és végigöhögték, de rendesen fennhangon.ezt csak azért írom le mert az SH-t ismerve nem vmi vicc.
Levágtunk egy disznót, de úgy tűnik, senki sem kér szalonnát. | 2004.03.27. - 2012.08.31.
volt már téma, amiben nagyjából erről volt szó, csak eltolódott másfele, úgyhogy elfér itt ez is.
hogy érdemben is hozzászóljak: szerintem az egyfajta igénytelenség -vagy inkább más igények elébbhelyezése- az, ami a mozilátogatások számának drasztikus csökkenésére adhat magyarázatot. a látvány és hangzás elkorcsosult formálya az otthoni számítógépek, házimozik előtt ülve nagyobb szabadságteret ad: cigizhetsz, bármilyen oknál fogva leállíthatod, majd újra indíthatod a vetítést, eldőlhetsz, amit akarsz -és persze kevesebb anyagi ráfordítást igényel. kiküszöbölheted a véletlen kellemetlenebb csipkelődéseit, mint például a szar ízlésű közönséget, akik a legócskább poénon is röhögnek (ez engem zavarni szokott, ugyanakkor egy jobb vgjátéknál szeretem, ha összeolvad nevetésem a többiekével)
nem vagyok egy rendszeres mozilátogató, mert az én (ill. mi) otthonról történő kimozdulási igényünket nem igazán elégíti ki, ha pár perces utazás után ismét egy székben ülve ütjük el az időt
hogy érdemben is hozzászóljak: szerintem az egyfajta igénytelenség -vagy inkább más igények elébbhelyezése- az, ami a mozilátogatások számának drasztikus csökkenésére adhat magyarázatot. a látvány és hangzás elkorcsosult formálya az otthoni számítógépek, házimozik előtt ülve nagyobb szabadságteret ad: cigizhetsz, bármilyen oknál fogva leállíthatod, majd újra indíthatod a vetítést, eldőlhetsz, amit akarsz -és persze kevesebb anyagi ráfordítást igényel. kiküszöbölheted a véletlen kellemetlenebb csipkelődéseit, mint például a szar ízlésű közönséget, akik a legócskább poénon is röhögnek (ez engem zavarni szokott, ugyanakkor egy jobb vgjátéknál szeretem, ha összeolvad nevetésem a többiekével)
nem vagyok egy rendszeres mozilátogató, mert az én (ill. mi) otthonról történő kimozdulási igényünket nem igazán elégíti ki, ha pár perces utazás után ismét egy székben ülve ütjük el az időt
A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt
Remélem még nincs ilyen jellegű téma, ha igen, akkor ezt kérem töröljétek és elnézést.
Szóval szerintem feltétlenül szót kellene ejteni a dologról, egész iparágat megrázó és valószínűleg előbb-utóbb felemésztő folyamatról van szó, ami annak idején (kb. '50-es években) kezdődött, amikorra a televízió elterjedt. A videó és a videókölcsönzés sem éppen használt a dolognak, de a pontot az 'i'-re a DVD és az internet megjelenése tette fel.
Ezzel párhuzamosan -csak 2-3 évtizeddel később- kezdődött egy másik folyamat a Cápa c. Spielberg filmmel, ami bevezette a blockbuster (látványosságra, szórakozásra építő film) fogalmát, ami óriási pénzeket hozott Hollywoodba, ezzel fellendítve a filmgyártást. Mostanra azonban sorra buknak a nagy filmek, a King Kong is vártnál gyengébben teljesített, a Mission Impossible 3 szinte bukott, a Miami Vice pedig már örülhet, ha behozza a költségeit. Ezek az utóbbi évek eredményei, mert a M:I 2 még a legnyereségesebb akciófilm volt és a Titanic-ot sem kell bemutatni senkinek a maga több, mint egymilliárd $-os bevételével...
Szóval ki mit gondol a dologról, ki sajnálja, ki örül annak, hogy mostanra már az otthonában is élvezheti a -viszonylag- friss filmeket? Ilyesmi...
Szóval szerintem feltétlenül szót kellene ejteni a dologról, egész iparágat megrázó és valószínűleg előbb-utóbb felemésztő folyamatról van szó, ami annak idején (kb. '50-es években) kezdődött, amikorra a televízió elterjedt. A videó és a videókölcsönzés sem éppen használt a dolognak, de a pontot az 'i'-re a DVD és az internet megjelenése tette fel.
Ezzel párhuzamosan -csak 2-3 évtizeddel később- kezdődött egy másik folyamat a Cápa c. Spielberg filmmel, ami bevezette a blockbuster (látványosságra, szórakozásra építő film) fogalmát, ami óriási pénzeket hozott Hollywoodba, ezzel fellendítve a filmgyártást. Mostanra azonban sorra buknak a nagy filmek, a King Kong is vártnál gyengébben teljesített, a Mission Impossible 3 szinte bukott, a Miami Vice pedig már örülhet, ha behozza a költségeit. Ezek az utóbbi évek eredményei, mert a M:I 2 még a legnyereségesebb akciófilm volt és a Titanic-ot sem kell bemutatni senkinek a maga több, mint egymilliárd $-os bevételével...
Szóval ki mit gondol a dologról, ki sajnálja, ki örül annak, hogy mostanra már az otthonában is élvezheti a -viszonylag- friss filmeket? Ilyesmi...
"Jeti, add ide a bőröd!"
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A középkori háborúk minden kegyetlenségét belezsúfolták a Chronicles: Medieval játékmenet-bemutatójába
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 08:55
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [2]
- 08:45
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [1]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 18:36
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15134]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]
- 16:34
- Harry Potter: Quidditch World Cup [19]
- 16:01
- 007: First Light teszt – Őfelsége titkosügynökös játéka [hozzászólások] [1]
- 10:30
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [58]
- 06:40
- Milyen könyvet olvastok mostanában? [2915]