28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

NV 30 még őszzel !!!



Írd ide hozzászólásod:

Sirmelon
Sirmelon [9786]
"ebben az évben nem lesz GF5"

Sőt egyáltalán nem lesz GF5, mert az NV30 már nem GeForce néven jön ki!

Más: nekem a Ti4600 tutira elég lesz legalább 1-másfél évig, akkorra már az NV30-ak ára is elviselhető lesz.
Épp a dx9-es játékok késése miatt pont időben leszek a váltáshoz.

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

kEnAcE
kEnAcE [9563]
Angol ajánló: Hol van az NV30?

"Az AnandTech hasábjain napvilágot látott egy rövid kis cikk, amely az NVIDIA következő generációs grafikus processzorának helyzetét firtatja. Ebből megtudhatjuk, hogy az első működőképes szilikon csak a múlt héten készült el (tape out), és ettől számítva rendszerint 3-4 hónapra van szükség a végleges változat felbukkanásához, ami azt jelenti, hogy a cég jelenlegi tervei szerint a videokártya-gyártók csak novemberben juthatnak hozzá, s így Karácsonyra éppen piacra kerülhetnek a reá épülő megoldások. Az NVIDIA azonban szeretné is tartani magát ehhez az időponthoz, és ezért hajlandó vállalni azt, hogy az első sorozatok előállítása igen drága lesz, mert a TSMC üzemében előállított chipeknek még mindig csak 1 (egy) százaléka 0.13 micronos csíkszélességű, és a hozam az NV30 esetében ezen belül is mindössze 10-20 százalékos, ami azt jelenti, hogy 10 előállított GPU-ból csak 1-2 jó; ha viszont nem vállalnák ezeket a kényelmetlenségeket, borulna a teljes útiterv, és még több előnyhöz jutna az ATI...."

Teljes cikk: www.hwhunpage.com

Hát, asszem ebből ebben az évben nem lesz GF5.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Vissza

Fórumszabályzat