Láttátok, hogy mit fog tudni a DX9? Ez ugye benne lesz az NV30-ban is?
"Ebben a tekintetben a DirectX 9.0 legfontosabb újdonságai az alábbiak:
Vertex Shader 2.0 és Pixel Shader 2.0
128 bites, lebegőpontos színábrázolás
nagy pontosságú frame puffer mód
több "leképezési célpont" (rendering target)
displacement mapping és folyamatos tesszeláció
A DX8 kapcsán kerültek be először a köztudatba a shaderek. A shaderek (pixel shader, vertex shader) olyan programocskák, amelyek segítségével az alkalmazásfejlesztők leírhatják, mi történjen a három dimenziós világ objektumaival. Lássuk, miben hoz újat a DirectX 9.0-ban debütáló Vertex Shader 2.0 és Pixel Shader 2.0!" A cikk többi része:HWSW