Akár napi 10-12 órát is képes voltam barangolni a játékban. Nem mondanám hogy feleslegesen sokat kell gyalogolni, hisz minden világban több helyen vannak csomópontok, ahol vezetők segítségével pár rubelért hip-hop lehet utazni nagyobb távolságokba. Az erekjék rendszere, felkutatásuk módjai, beszerzésük technikája nagyon el van találva. Én erre gyúrtam elsősorban
Kb. 90% ban begyűjtöttem mindent amit lehet, de a legjobb erekjékből mind megszereztem. Nagyon hasznosak és jó taktikai lehetőségek rejlenek bennük.
A frakciókkal történő harc, szövetség színesítik nagymértékben a játékot, és elég jól ki van találva a küldetés rendszer a mellékküldetések bizony szükségesek a jó végigjátszáshoz.
Fegyverek semmi bajom nem volt velük, figyelembe kell venni mennyire van elhasználódva ha halál öreg, kopott a muskéta azzal valóban sokat kell puffogtatni az ellenre. De egy sima, egyszerű duplacsövűvel is max 2 lövés az ellen.. persze ha úgy használod ahogy egy duplacsövűt kell közelről, beleduplázol az arcába
. Minden fegyvert a rendeltetéséhez méltón kell használni. Realisztikus szerintem az egész. Katona voltam 8 évig
egy sima AK47 essel aki sorozatban lőve eltalál bármit is annak kezet csókolok
Naná hogy ellőhetsz 1 tárat is mie elesik. Egy tárból jó ha 2-3 lövés odamegy ahova kell ha ész nélkül húzod az eslütő billentyűt. Viszont rövid sorozattal, vagy egyes lövéssel jól lehet aprítani az automata fegyverekkel is. Sorozat lövés, zárt helyen, sűrű ellenség ellen
amúgy értelmetlen. Ez ki is jön jól a játékban.
Specko fegyverek nagyon jól meg vannak konstruálva. Én pl. mindig két fegyót vittem magammal, egyet pontosságra maxolva, egyet tűzerőre. A kereskedés lehetőséggel, pl. ha egy frakcióval már nagy a cimboraság rövid idő alatt össze szedsz annyi lóvát, hogy az aktuális legkorszerűbb fegyvert maxra fejlesztheted. Persze tudni kell kihez kell menni. Itt is nagy szerepe van, hogy melyik frakcióval vagy barát és kivel ellenség. A páncélzatok változtathatósága is nagyon el van találva.
Összességében egy nagyon jó, hangulatos, sokrétű, taktikát, diplomáciát igénylő FPS-ről van szó. Az biztos, amin megjelenik a 3. rész, go a boltba. Nem mondom, hogy életemben sok játékot vettem meg eredetiben (32 éves vagyok.. jó pár éve PC-zem) de ezt egészen biztosan meg fogom venni
