A fegyverekkel szerintem nincs minden rendben. Én sem vagyok túlzottan FPS rajongó, a legtöbb amivel játszottam talán még anno a Duke Nukem volt, vagy a Quake 2 multiban, esetleg még az Aliens vs Predator. Most is a gépen FPS játékok közül egyedül a SoC, és CS van fönt. Általában oda figyelek a fegyver állapotára, és próbálok pontosan célozni, nem beleereszteni a vak világba az egész tárat. Eddig nem toltam végig egyik részt sem, kb. egy hete szereztem meg őket eredetiben(azért toltam hosszabb, rövidebb ideig korábban is). Elkezdtem újra CS-t és az egyik ellenfélre közvetlen közelről kilőttem a pisztolyból 3 tárat, és nem pusztult meg, ezt követően a duplacsövűvel tudtam csak elintézni(sima bandita a játék elején). Ez lehet valami hiba, ilyet korábban nem tapasztaltam, de sokszor van az hogy igen rövid távolságból is mellé hord a fegyver. Kifejezetten szeretem a realisztikus játékokat, az is ötletes hogy beragadhat a fegyver, de valahogy nem vagyok kibékülve azzal hogy pontatlanok. De lehet csak én vagyok a béna.
Ettől függetlenül nagyon szeretem ezt a játékot fantasztikus hangulata van. A helyszíneket nagyon jól megcsinálták tulajdon képen emiatt tetszik. Rám sem jellemző hogy eredetiben veszek meg valamit, A Stalkeren, és a Company ofHeroesen kívül nincs is más, ezeket is a multi miatt vettem meg. Bízom abban hogy a következő kiegészítőben már kevesebb hiba lesz, de valószínű hogy azt is meg fogom venni.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - részletek, képek (Hírek)
Aki lehúzta eddig a játékot szerintem az vagy nem tolta végig a Celar Sky-t, vagy egyáltalán nem is töltött el 1-2 óránál többet a világban. Én világ életemben viszolyogtam az FPS játékoktól. Jó párat kipróbálltam, de 2-3 óra játék után mindig meguntam. A STALKER első részéhez nem volt szerencsém, de a Clear Sky-t feldobtam a gépemre. SOHA életemben nem játszottam még ennyire hangulatos és jól megcsinált FPS játékkal.
Akár napi 10-12 órát is képes voltam barangolni a játékban. Nem mondanám hogy feleslegesen sokat kell gyalogolni, hisz minden világban több helyen vannak csomópontok, ahol vezetők segítségével pár rubelért hip-hop lehet utazni nagyobb távolságokba. Az erekjék rendszere, felkutatásuk módjai, beszerzésük technikája nagyon el van találva. Én erre gyúrtam elsősorban
Kb. 90% ban begyűjtöttem mindent amit lehet, de a legjobb erekjékből mind megszereztem. Nagyon hasznosak és jó taktikai lehetőségek rejlenek bennük.
A frakciókkal történő harc, szövetség színesítik nagymértékben a játékot, és elég jól ki van találva a küldetés rendszer a mellékküldetések bizony szükségesek a jó végigjátszáshoz.
Fegyverek semmi bajom nem volt velük, figyelembe kell venni mennyire van elhasználódva ha halál öreg, kopott a muskéta azzal valóban sokat kell puffogtatni az ellenre. De egy sima, egyszerű duplacsövűvel is max 2 lövés az ellen.. persze ha úgy használod ahogy egy duplacsövűt kell közelről, beleduplázol az arcába
. Minden fegyvert a rendeltetéséhez méltón kell használni. Realisztikus szerintem az egész. Katona voltam 8 évig
egy sima AK47 essel aki sorozatban lőve eltalál bármit is annak kezet csókolok
Naná hogy ellőhetsz 1 tárat is mie elesik. Egy tárból jó ha 2-3 lövés odamegy ahova kell ha ész nélkül húzod az eslütő billentyűt. Viszont rövid sorozattal, vagy egyes lövéssel jól lehet aprítani az automata fegyverekkel is. Sorozat lövés, zárt helyen, sűrű ellenség ellen
amúgy értelmetlen. Ez ki is jön jól a játékban.
Specko fegyverek nagyon jól meg vannak konstruálva. Én pl. mindig két fegyót vittem magammal, egyet pontosságra maxolva, egyet tűzerőre. A kereskedés lehetőséggel, pl. ha egy frakcióval már nagy a cimboraság rövid idő alatt össze szedsz annyi lóvát, hogy az aktuális legkorszerűbb fegyvert maxra fejlesztheted. Persze tudni kell kihez kell menni. Itt is nagy szerepe van, hogy melyik frakcióval vagy barát és kivel ellenség. A páncélzatok változtathatósága is nagyon el van találva.
Összességében egy nagyon jó, hangulatos, sokrétű, taktikát, diplomáciát igénylő FPS-ről van szó. Az biztos, amin megjelenik a 3. rész, go a boltba. Nem mondom, hogy életemben sok játékot vettem meg eredetiben (32 éves vagyok.. jó pár éve PC-zem) de ezt egészen biztosan meg fogom venni
Akár napi 10-12 órát is képes voltam barangolni a játékban. Nem mondanám hogy feleslegesen sokat kell gyalogolni, hisz minden világban több helyen vannak csomópontok, ahol vezetők segítségével pár rubelért hip-hop lehet utazni nagyobb távolságokba. Az erekjék rendszere, felkutatásuk módjai, beszerzésük technikája nagyon el van találva. Én erre gyúrtam elsősorban
Kb. 90% ban begyűjtöttem mindent amit lehet, de a legjobb erekjékből mind megszereztem. Nagyon hasznosak és jó taktikai lehetőségek rejlenek bennük.
A frakciókkal történő harc, szövetség színesítik nagymértékben a játékot, és elég jól ki van találva a küldetés rendszer a mellékküldetések bizony szükségesek a jó végigjátszáshoz.
Fegyverek semmi bajom nem volt velük, figyelembe kell venni mennyire van elhasználódva ha halál öreg, kopott a muskéta azzal valóban sokat kell puffogtatni az ellenre. De egy sima, egyszerű duplacsövűvel is max 2 lövés az ellen.. persze ha úgy használod ahogy egy duplacsövűt kell közelről, beleduplázol az arcába
. Minden fegyvert a rendeltetéséhez méltón kell használni. Realisztikus szerintem az egész. Katona voltam 8 évig
egy sima AK47 essel aki sorozatban lőve eltalál bármit is annak kezet csókolok
Naná hogy ellőhetsz 1 tárat is mie elesik. Egy tárból jó ha 2-3 lövés odamegy ahova kell ha ész nélkül húzod az eslütő billentyűt. Viszont rövid sorozattal, vagy egyes lövéssel jól lehet aprítani az automata fegyverekkel is. Sorozat lövés, zárt helyen, sűrű ellenség ellen
amúgy értelmetlen. Ez ki is jön jól a játékban.
Specko fegyverek nagyon jól meg vannak konstruálva. Én pl. mindig két fegyót vittem magammal, egyet pontosságra maxolva, egyet tűzerőre. A kereskedés lehetőséggel, pl. ha egy frakcióval már nagy a cimboraság rövid idő alatt össze szedsz annyi lóvát, hogy az aktuális legkorszerűbb fegyvert maxra fejlesztheted. Persze tudni kell kihez kell menni. Itt is nagy szerepe van, hogy melyik frakcióval vagy barát és kivel ellenség. A páncélzatok változtathatósága is nagyon el van találva.
Összességében egy nagyon jó, hangulatos, sokrétű, taktikát, diplomáciát igénylő FPS-ről van szó. Az biztos, amin megjelenik a 3. rész, go a boltba. Nem mondom, hogy életemben sok játékot vettem meg eredetiben (32 éves vagyok.. jó pár éve PC-zem) de ezt egészen biztosan meg fogom venni
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
