28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

S.T.A.L.K.E.R. : Clear Sky



Írd ide hozzászólásod:

erpy
erpy [158]
Köszi a leirást. Már megoldodott, vagyis mondhatni ugy is hogy ki is játszottam. Mos a shoc-ot viszem az oblivion lost 2.2-vel.

Nah ahogy én csináltam:
A pénzszerzést ugy volt hogy 1-2x kiirtottam a katonaságot a Kordon-nál. Találtam 1-2 frankó anomáliát amivel +kilókat tudtam vinni. Szóval katonák halottak. Mindent elhordtam egy távolabbi ládába. A Faluközponttól nem messze. Mire visszaértem addig már ott voltak a katonák. Ill eladtam azokat a relikviákat amiket nem használtam.
Ill mielött átmegyünk limanszk-ba ki kell irtani a hidnál a banditákat.
Fegyvereket összeszedtem elhordtam a kisérőhoz. Mikor végeztem felvettem mindet és simán elvitt ahova kértem + 200kg súllyal
Jah és itt ugye kapunk a Clear Sky bázisán 50k-t + egy FM 200-ast ha eddig eljutunk.

Pkm-et ugy szereztem hogy: a Szolgálat bázisán van 2 benzines hordó Azokat nagy kin árán begörgettem az archoz, a túloldalról egy résen kilöttem. Robbanás, senki nem halt meg. Megyek be, páran rám támadnak. Köztük a pkm-s is. Kilöttem öket, de más nem haragudott érte. Maradt a Szolgálat semleges.

SVD: Nemes egyszerüséggel lelöttem a tagot, páran, nekem ugrottak. Lelöttem öket is. Barátból lett semleges a Szabadság.

Tudom a megoldás nem a leghumánusabb, és néhol a BUG határát surolja, de ez van.

xFreex
xFreex [52]
A pénz kérdésre a kis melók lehet a megoldás. Fôleg az ingoványban viszel lôszert(gránát, Eü csomag, 9x18 - 5.45 - 12x70-es lôszer)

Armoroknál az a két út van amit említettél, illetve a harmadik, hogy modolsz (stalker.filefront.com) .

Minden frakciónak megvan a szerelôje, és mindenki másra specializálódott.
Clear sky - könnyü armor, mp 5 (legelsô küldetés jutalma, ha nem sikerült akkor azt végleg elbuktad)
Stalker (kordon) - shotgun , ak74u (van amelyik bugos, nem található(
Renegat - Seva suit (ha ellenségesek akkor nem tudod leszállítani)
Freedome - SVD , SVU (Szerelô küldetése után nem tudod leszállítani, bug)
Duty - PKM 100 (lôgyakorlatos is ad rejtekhelyet)
Stalker (agroprome) - Spas 12, pistolyok (Szerelôt megölik a betámadó mutánsok akkor elbuktad)

Fetyókból Pkm 100-ast limanskban találsz, de onnét ugye nincs visszaút. Illetve kis szerencsével a vörös erdôben vagy a katonai raktáraknál a kötelesség és szabadság összecsapásainál csuran cseppen.
VAgy Pkm 100-ast mellékküldetésben szerezhetsz, ha nem szállítod le a vörös erdôben. Ráadásul ez megnövelt tárral van, csak nem lehet fejleszteni.

Másik megoldás a fegyverproblémára, hogy belépsz a frakcióba (Freedome, Duty) vársz a bázisukon, amíg elérhetôvé válik a kereskedônél (elfoglalnak egy térképrészt) és megveszed. Utána irány a Stalker bázis (kordon), és belépsz a frakciójukba. Kis idô elteltével visszaálnak semlegesbe volt riválisok (Freedome, Duty) és nem bántanak. Ekkor akár beléphetsz az ô frakciójukba is.

A házi nyúl is célpont, ha még mozog.

erpy
erpy [158]
Bocs! Double post.

Nah meglett az exo
Mostmár csak annyi a gond, hogy meg kell rá keresni a pénzt amivel feltuningolom. Csak annyi a baj, hogy szinte az összes anomáliát átnéztem már és alig találok relikviát. Az összes pályarészen átnéztem, meg ott is megnézem ahol találtam már csak ritkán lessz megint ott egy ujabb. Kettö egy helyen meg igazi kincs.
Ha Limanszk-ba átmegyek akkor utána vissza tudok még menni a többi helyszinre kisérő nélkül vagy már onnan egyenes az út a játék végéhez?

Egyébként jól vettem észre hogy az armoroknál 2 irány van fejlesztési lehetőségre?
Gondolom egyik a golyóállóság és fizikai védelem, másik pedig az anomáliák és hatásaik elleni védelem?
A kettőt együtt nem lehet?
Ezt a Szolgálatos fejlesztőnél nézegettem, ill ezért nem irtom ki a Szabadságot, mert ott is van egy fejlesztö.
A stalker, és a Tiszta Égbolt fejlesztö meg a jobb dolgokhoz: SEVA, VINTAR, stb hozzá se szagol.
Ott nem is probálkozok ezekkel.

Még egy kis apróság:
Ugye a játék során lehet találni Flashdrive-okat, amik infókat tartalmaznak fegyverek és armorok módositási lehetőségeiröl. Párat keresnek a fejlesztök. Van olyan amit nem találok, de a fejlesztö keresi. Pedig minden rejtekhelyet megnézek. De vannak olyanok amit csak ugy szimplán találtam. De egyik fejlesztö sem keresi. A szabadságnál nem is tudok igy melót kérni. Szóval ezekkel a flashdrive-okkal mit tudok csinálni?

Ill a jobb fegyverek. SVD mindegy melyik, Pkm, hasonlók.
Aki aktivan tolja most, vagy nosztalgiázik akkor dobjon már egy postot hogy hol találhatok ilyet, a frakciók kiirtása nélkül. Honor ftw

Jah és bocs a noob kérdésekért. Csak 5. napja van hogy tolom a game-t. Fél éve megvan az eredetiben.
Korábban nem ment a gépemen vidikártya régi drivere miatt. Erre meg most jöttem rá véletlen. XD

Szóval elöre is köszi az infókat.

erpy

Vissza

Fórumszabályzat