Quoth the raven, `Nevermore.'
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Aliens RPG - ilyen lett volna (Hírek)
Indie jatekok kozt meg lehet vmi hasonlo.
Hát... egy gondolat bánt engemet:
Akármilyen szerepjátékba botlottam az elmúlt kb. 10 évben, egy valami volt, ami mindről eszembe jutott. Mármint ami mindegyik kapcsán, mert a jobbakról nyilván több dolog is, szóval... mindegyiket elképzeltem izometrikus nézetben (az évtized első felében ezt jelentősen megkönnyítette, hogy abban voltak), és a Greyhawk: Temple of the Elemental Evil c. játékban alkalmazott körökre osztott harcrendszerrel. És mindegyik játék hirtelen fantasztikus lett...
És ahogy telnek az évek, úgy lesz mindez egyre fájdalmasabb. Mert fejlődik a grafika, és elképzelem, ahogy egy minden milliméterében végletesen kidolgozott űrhajón hihetetlen változatos mozgáskultúrával megáldott marine-ok és alienek harcolnak a végsőkig, miközben fogy a lőszer, kéne már egy új páncél, valami perk is, aminek a segítségével messzebbről eltalálom a támadókat, hogy kevesebb sav fröccsenjen rám... De már nem kell sokáig húznom, mert csak 2 alkotóelem kell, hogy működésre bírjam a rádiót és jöjjön az erősítés. Aztán aktiválom a bombákat és végre leléphetünk erről az átkozott helyről... stb.
És előttem van mindez - persze izometrikus helyett lehet valami forgatható 3D csoda, de szigorúan felülnézetből (vagy amolyan Dragon Age-es megoldással). Festményszerű hátterekkel (Icewind Dale-nél szebb játékot azóta sem láttam), kidolgozott részletekkel, aprólékos harcrendszerrel.
De sajnos soselesz. A Dragon Age-nél és a Fallout 3-nál HC-bb (vicc) RPG már soha nem fog készülni.
Akármilyen szerepjátékba botlottam az elmúlt kb. 10 évben, egy valami volt, ami mindről eszembe jutott. Mármint ami mindegyik kapcsán, mert a jobbakról nyilván több dolog is, szóval... mindegyiket elképzeltem izometrikus nézetben (az évtized első felében ezt jelentősen megkönnyítette, hogy abban voltak), és a Greyhawk: Temple of the Elemental Evil c. játékban alkalmazott körökre osztott harcrendszerrel. És mindegyik játék hirtelen fantasztikus lett...
És ahogy telnek az évek, úgy lesz mindez egyre fájdalmasabb. Mert fejlődik a grafika, és elképzelem, ahogy egy minden milliméterében végletesen kidolgozott űrhajón hihetetlen változatos mozgáskultúrával megáldott marine-ok és alienek harcolnak a végsőkig, miközben fogy a lőszer, kéne már egy új páncél, valami perk is, aminek a segítségével messzebbről eltalálom a támadókat, hogy kevesebb sav fröccsenjen rám... De már nem kell sokáig húznom, mert csak 2 alkotóelem kell, hogy működésre bírjam a rádiót és jöjjön az erősítés. Aztán aktiválom a bombákat és végre leléphetünk erről az átkozott helyről... stb.
És előttem van mindez - persze izometrikus helyett lehet valami forgatható 3D csoda, de szigorúan felülnézetből (vagy amolyan Dragon Age-es megoldással). Festményszerű hátterekkel (Icewind Dale-nél szebb játékot azóta sem láttam), kidolgozott részletekkel, aprólékos harcrendszerrel.
De sajnos soselesz. A Dragon Age-nél és a Fallout 3-nál HC-bb (vicc) RPG már soha nem fog készülni.
Respect is not given. It's taken.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]