28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában



Írd ide hozzászólásod:

Kanduhrka
Kanduhrka [9380]
Annak idején Jakupcsek vetélkedőjében egy rossz válasz lett a jó - konkrétabban: jó válasz nem is lett volna, mert a neve nem szerepelt a lehetőségek között. A kérdés valami olyasmi volt, hogy hogyan hívják a Galaxy Quest (Star Trek paródia) c filmben szereplő űrhajót.

horrorgeeks.blogspot.com

szbszig
szbszig [33649]
Alig néhány hete kezdődött, de most már szerintem szépen lehetne gyűjtögetni a 40 milliós műsorból a pontatlan vagy egyenesen hibás kérdéseket. A teljesség igénye nélkül két cikk a comment:com-ról, amire emlékszem:

Megvan a 40 milliós játszma első necces kérdése.

Most Verdi keresztnevét nem tudta a TV2.

Utóbbihoz ráadásul nekem volt egy külön megjegyzésem is:

Igazából ennyi erővel abba is bele lehetne kötni, hogy kire gondolnak. François Mitterrand-nak például van egy unokaöccse, Frédéric Mitterrand, aki ha nem is olyan híres, mint az idősebbik rokona, de volt színész, rendező, író, tévés személyiség, jelenleg pedig ő a francia kultuszminiszter. A kérdés meg csak így lazán: "kinek a keresztneve" kezdődik, mintha soha más, a felsoroltakhoz hasonló vezetéknevű híresség nem élt volna a világon.

Személy szerint kettejük közül nekem az utóbbi mindig hamarabb beugrik, mert az egyik filmje komoly hatással volt rám fiatal koromban.

---

Ma pedig, épp bekapcsoltam a tévét, és a következő kérdéssel találtam szemben magam:

Melyik főváros nem Dél-Amerikában található?
- Caracas
- Lima
- Colombo
- Montevideo


A válasz persze így is egyértelmű, a baj azonban az, hogy Colombo hivatalosan már rég nem főváros. Srí Lanka adminisztratív székhelye Sri Jayawardenapura-Kotte, ami ugyan Colombónak egy elővárosa mellett fekszik, talán valamennyire egybe is épültek mostanra, és Colombót egyes helyeken még mindig "kereskedelmi székhelynek" nevezik, de a komoly adatbázisok ma már mindenhol Sri Jayawardenapura-Kottét tüntetik fel fővárosként.

( Aranyos kép a szingaléz Wikipediából. )

---

Jó, lehet, hogy ez valamennyire szőrszálhasogatásnak tűnik, de egyrészt ahol 40 millió forint forog kockán, az ember elvárná, hogy hajszál pontosak legyenek mindenben, a megfogalmazások pedig kikezdhetetlenül precízek legyenek. Ráadásul nem is több száz vagy ezer kérdést kell bekészíteni minden adásra, hanem naponta körülbelül huszat kell mindössze kitalálni...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat