Nem mintha csípném a gazdasági jellegű tárgyakat, de ha a munkáltató azon vernyog, hogy a kikerülő mérnökök szakbarbár állatok, elégtelen a gazdasági jellegű képzés, akkor erre nyilván lépni kell valamit.
Én azt is úgy tapasztaltam, hogy ha érted valamiről, hogy mire való, akkor valószínűleg motiváltabban állsz a tárgyhoz és érdekesebbek, életszagúbbak az előadások is DE ettől még ugyanannyi példán keresztül kell rágnod magadat, pár dologból meg a kép jó, ha a grande finale-ra összeáll. Ráadásul a szakosodás olyan mértékű lehet, hogy több tárgynál nem is lehetnek képesek megmondani, hogy mire fog ez kelleni, kell-e egyáltalán ez viszont meg teljességgel érthető. Egy haverom ezt úgy vázolta, hogy az egyetemen összeszedett (egyébként is elfelejtett) dolgoknak 1%-át, ha használni fogod. Miért tanulj? Mert gőzöd nem lesz róla, mikor melyik 1% fog kelleni.
A legnagyobb problémát nem ebben látom az oktatásban, legalábbis, közvetlenül, mint kiváltó okot, nem. Inkább bajos volt az idiótán levezetett bolognai rendszerre való áttérés (eddig oktatótól ennek ellenkezőjét még nem hallottam), kevés a gyakorlat, a labor, nagy az egy oktatóra jutó hallgatószám. Mindig ezzel az allegórával szoktam pedálozni, de tényleg az van, hogy áll a G-ben - mondok egy számot - tíz eszterga, abból egyen egy oktató mutatja meg húsz embernek, hogy ha működne, mit kellene látni. Nincsenek eléggé bátorítva a csoportos projektek és az egyéni teljesítmények, szakkörök, kevés a szakosztály, esetleg nincs elegendő - vagy rossz helyre pozicionált a - forrásuk.
Holott - gondolom én? - az egyetemnek már nem arról kellene elsődlegesen szólnia, hogy 500 fős előadó és két zéhá.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Saját PlayStation 5-öt és DualSense kontrollert kap az ősszel megjelenő Marvel's Wolverine
- 2. Captain Price a Call of Duty: Modern Warfare 4 egyszemélyes kampányából sem fog hiányozni
- 3. Holnap rajtol a Hell Let Loose: Vietnam, de a 18+-os launch trailer már most is elérhető
- 4. Már csak tíz nap és megjelenik a Resonance: A Plague Tale Legacy, a sztori trailerrel hangolódhatsz rá
- 5. Támad a teljes alvilág, több generációnyi gengszter rúgja ránk az ajtót a ma megjelenő Mafia: The Omertá Collectionben
Legfrissebb fórumtémák
- 10:04
- Döbbenetes mértékű pénzt veszített a Take-Two a Grand Theft Auto VI szivárgásai miatt [hozzászólások] [1]
- 07:42
- Ki mivel játszik mostanában? [8268]
- 15:36
- Helyzetjelentés Extra [3409]
- 23:20
- Először mozgásban a magyar fejlesztésű új 4X űrstratégia, a Legacy of Sol rövid előzetesben mutatta meg magát [hozzászólások] [8]
- 09:49
- Kiszivárgott néhány Grand Theft Auto VI játékmenet-video, a szivárogtató folytatással fenyegeti a Rockstart [hozzászólások] [1]
- 18:55
- Szét*** az ideg [5565]
- 16:02
- Fradi [4822]
- 19:38
- Pénzügyek - Hitelek, Befektetések, Tőzsde [101]
- 14:22
- Helyzetjelentés [157650]
- 19:01
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1622]
