Erről eszembe jut a "The lady doth protest too much, methinks." mondat a Hamletből, esetünkben Sapkowski is többet kapálózik-tiltakozik a kelleténél. A megnyilatkozásai alapján nekem nem tűnik túl kellemes embernek, ami érdekes annak fényében, hogy milyen könnyed és pozitív tud lenni a stílusa írásban.
De az is tagadhatatlan, hogy Sapkowski nagyon erős történeteket tett le az asztalra, amik a magánvéleményem szerint messze túlszárnyalják az egyébként valóban tisztességesen összerakott és jól sikerült első játékot (a második sztorijáról még nem tudok nyilatkozni). Valamint ki tudja, hogy hány, a könyveit nem ismerő játékos és újságíró áradozását kellett már végighallgatnia. Na és ez az amnéziás szál... Szóval megértem, hogy harap, valahányszor szóba kerülnek a játékok, csak ez olyan, mintha közben homokba is dugná a fejét. Az általam korábban idézett megjegyzése, amiben azt mondta, hogy a játékok profitáltak az ő világhíréből, nevetséges volt.
" Sokkal tisztább lenne, ha mondana valami rövid elismerést a fejlesztők felé, és téma lezárva"
Ennyi.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
The Witcher 3: Wild Hunt [hozzászólások]
Sapkowskinak meglehetősen kritikus véleménye van a játékokkal kapcsolatban. Tisztán emlékszem egy interjúra, ami még az első rész megjelenése előtt készült vele, és amiben kifejtette, hogy igen, tud róla, de ő ahhoz nem adja a nevét, nem lesz semmilyen hatással a további munkásságára, stb.
Most viszont, hogy már két világsikerű játék megjelent, mindkettő több díjjal és elég erős eladásokkal, a megszólalásai mintha még cinikusabbak lennének, nem? Olyan, mintha konkrétan félne attól, hogy valaki az ő világával és karaktereivel esetleg képes valami olyat alkotni, ami az ő eredeti könyveivel legalább egy szinten van, és próbálna tagadni az elismerésekből-sikerekből, amit a játékok arattak (még Witcher társasjáték is fog megjelenni hamarosan). Az, hogy még mindig dolgozik a sorozaton, erős kifejezés, mondjuk ehhez az adathoz én is a wikipediát használtam (tudom, rossz szokás) de az alapján úgy látom, mintha a sagát 1999-ben befejezte volna, aztán még kiadott két novellát 2000-ben és finish. Majd teljesen váratlanul 2012-ben kijött tőle két újabb Witcher-novella, idén pedig egy előzménykötet - kérdés, hogy ezek vajon a játékok nélkül elkészültek-e volna valaha. Sokkal tisztább lenne, ha mondana valami rövid elismerést a fejlesztők felé, és téma lezárva, minden írói méltóság és tisztelet ellenére kicsit olyan ez, mintha konkrétan versenyezni akarna a játék készítőivel, hogy ki tud jobban, nagyobb sikerrel hozzányúlni ehhez a világhoz.
Most viszont, hogy már két világsikerű játék megjelent, mindkettő több díjjal és elég erős eladásokkal, a megszólalásai mintha még cinikusabbak lennének, nem? Olyan, mintha konkrétan félne attól, hogy valaki az ő világával és karaktereivel esetleg képes valami olyat alkotni, ami az ő eredeti könyveivel legalább egy szinten van, és próbálna tagadni az elismerésekből-sikerekből, amit a játékok arattak (még Witcher társasjáték is fog megjelenni hamarosan). Az, hogy még mindig dolgozik a sorozaton, erős kifejezés, mondjuk ehhez az adathoz én is a wikipediát használtam (tudom, rossz szokás) de az alapján úgy látom, mintha a sagát 1999-ben befejezte volna, aztán még kiadott két novellát 2000-ben és finish. Majd teljesen váratlanul 2012-ben kijött tőle két újabb Witcher-novella, idén pedig egy előzménykötet - kérdés, hogy ezek vajon a játékok nélkül elkészültek-e volna valaha. Sokkal tisztább lenne, ha mondana valami rövid elismerést a fejlesztők felé, és téma lezárva, minden írói méltóság és tisztelet ellenére kicsit olyan ez, mintha konkrétan versenyezni akarna a játék készítőivel, hogy ki tud jobban, nagyobb sikerrel hozzányúlni ehhez a világhoz.
Eladó G-Vírust vagy Progenitor vírust keresek saját felhasználás céljából.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
