Előzetes letartóztatásban a combinós gyilkos.
"Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság vasárnap azt a férfit, aki pénteken a villamos elé lökött egy idős asszonyt Budapesten, írja az MTI."
Így, szépítgetés nélkül. Majd kicsivel lejjebb:
"A gyanúsítottat a helyszínen elfogták, az ügyben emberölés gyanúja miatt indul eljárás."
Ahhoz képest, hogy még el sem indult a bírósági eljárás, mint látható, már lazán gyilkosnak nevezik mindenhol, újságokban, híradóban. Remélem, nemcsak engem zavar ez nagyon... (És remélem, nem az lesz az első válasz rá, hogy de hát ez itt most tényleg egyértelmű, mert egyrészt nem az, másrészt meg az elv a fontos.)
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

):