Igen, a köznyelvben gyilkosság, a média pedig tipikusan nem jogi szaklapot jelent. Tudtommal hivatalosan nem is létezik a gyilkosság fogalma, emberölés az adekvát kifejezés. De ez teljesen mindegy, ettől még a hétköznapokban nem kell a jogi zsargonnal bajlódni, majd lovagolnak rajta a jogászok. (hála az égnek van belőlük elég...)
A büntetés (legyen szó kivégzésről, életfogytiglanról, pár év börtönről, szanatóriumról, házi őrizetről, pénzbírságról stb.) nemcsak arra szolgál, hogy kártalanítsanak. Halálesetnél meg egyáltalán nem arról szól. Ennyi erővel minden gyilkost fel lehetne menteni, elvégre a halottat már semmi nem hozza vissza.
Az egésznek az az értelme, hogy pl. a szeretteimet másnap is ki merjem engedni a lakásból, ne kelljen attól félni, hogy ezrével tolonganak a betegebbnél betegebb bűnözők a közelben.
Egyrészt a veszélyes egyént el kell távolítani a társadalomból, másrészt pedig visszatartó erő kell. Neki a későbbiekre, illetve mindenki más potenciális gaztevőnek úgy általában.
A betegségre meg korra fogni a bűntényt meg az esetek döntő többségében bullshit, jogi kiskapu keresés. Ez megint csak azért fontos, hogy a viszketeg trógerek, akik pl. hajléktalanok felgyújtásával, kocsmai verekedésekkel vagy random emberek villamos alá lökésével múlatják a szabadidejüket, ne ússzák meg annyival, hogy "jaj, de hát én kérem szépen épp nem voltam beszámítható".
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Bakik az online médiában
Igen
Röhögcsölvé
Akkoris is bizony
Ez a barom példa neked honnan jött, mindezt ráadásul gyerekes módon teljesen elferdítve???? Meg eleve közhelyes ez "a gondold bele magad" felvetése.
De a kérdésedre válaszolva: nem lennék boldogabb, ha életfogytot kapna, akkor sem ha gyógykezelnék és szabad lenne, mivel nem kapnám vissza a szerettem(ööö). Nem vagyok a fogat fogért elv híve. És igen, akkor is túlzásnak tartanám ebben az esetben az elkövetőt gyilkosnak nevezni. És azt is elhiheted, hogy ez kb. csak köznyelvben gyilkosság.
Ha nem lennél ilyen finnyás "picsa", akkor második bekezdésre nem is reagálsz.
Röhögcsölvé
Akkoris is bizony
Ez a barom példa neked honnan jött, mindezt ráadásul gyerekes módon teljesen elferdítve???? Meg eleve közhelyes ez "a gondold bele magad" felvetése.
De a kérdésedre válaszolva: nem lennék boldogabb, ha életfogytot kapna, akkor sem ha gyógykezelnék és szabad lenne, mivel nem kapnám vissza a szerettem(ööö). Nem vagyok a fogat fogért elv híve. És igen, akkor is túlzásnak tartanám ebben az esetben az elkövetőt gyilkosnak nevezni. És azt is elhiheted, hogy ez kb. csak köznyelvben gyilkosság.
Ha nem lennél ilyen finnyás "picsa", akkor második bekezdésre nem is reagálsz.
http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról
Kíváncsi vagyok, ha érintett lennél az ügyben, pl. a te egyik rokonod/barátod végezte volna a sínek alatt, akkor is így röhögcsélve, viháncolva mondanád-e, hogy á, ez csak egy mentálisan beteg ember, nem gyilkos, így igazából meg sem ölte a nagyit, csak áldozata lett egy szerencsétlen, beteg ember egyáltalán nem szándékos cselekedetének.
A személyeskedést belekeverned pedig igencsak szánalmas húzás volt, pláne az eset súlyához képest ilyen pitiáner példával.
pb69-nél van a pont, hiába beteg ez az ember és nem volt beszámítható állapotban, ettől még amit elkövetett, az bizony gyilkosság. És egy ilyen ember ne rohangáljon közöttünk szabadon olyan zárójelentéssel, hogy "nem közveszélyes".
A személyeskedést belekeverned pedig igencsak szánalmas húzás volt, pláne az eset súlyához képest ilyen pitiáner példával.
pb69-nél van a pont, hiába beteg ez az ember és nem volt beszámítható állapotban, ettől még amit elkövetett, az bizony gyilkosság. És egy ilyen ember ne rohangáljon közöttünk szabadon olyan zárójelentéssel, hogy "nem közveszélyes".
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Én úgy tudom, hogy nem volt százas elméjű a pasas, vagyis mentálisan beteg. Emiatt olyat szót használni rá, amit alapvetően szándékosan, tudatosan cselekvő egyénre használnak? Itt egyáltalán nincs szó gyilkolásról, ahogy a védelméről sem.
Te is kikérted magadnak, mert kislányosnak neveztelek a csirkebőr fújjogásod miatt, pedig az igaz
.
Te is kikérted magadnak, mert kislányosnak neveztelek a csirkebőr fújjogásod miatt, pedig az igaz
.http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról
Az ártatlanság vélelme mindenkit megillett, hivatalosan még ő sincs elítélve, de itt most millió szemtanúja volt az esetnek. Én cseppet sem sajnálom, hogy így nevezik a hírekben... Téged sem értelek, meg senkit sem, amikor ilyen emberek védelmére kelnek.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Ha már a téma szóba jött, előhozom még egyszer, mert példát szolgáltat egy másik jellemző bakira. Bár ezt bakinak nevezni egyenesen banálisnak tűnik, ez bizony sokkal komolyabb dolog:
Előzetes letartóztatásban a combinós gyilkos.
"Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság vasárnap azt a férfit, aki pénteken a villamos elé lökött egy idős asszonyt Budapesten, írja az MTI."
Így, szépítgetés nélkül. Majd kicsivel lejjebb:
"A gyanúsítottat a helyszínen elfogták, az ügyben emberölés gyanúja miatt indul eljárás."
Ahhoz képest, hogy még el sem indult a bírósági eljárás, mint látható, már lazán gyilkosnak nevezik mindenhol, újságokban, híradóban. Remélem, nemcsak engem zavar ez nagyon... (És remélem, nem az lesz az első válasz rá, hogy de hát ez itt most tényleg egyértelmű, mert egyrészt nem az, másrészt meg az elv a fontos.)
Előzetes letartóztatásban a combinós gyilkos.
"Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság vasárnap azt a férfit, aki pénteken a villamos elé lökött egy idős asszonyt Budapesten, írja az MTI."
Így, szépítgetés nélkül. Majd kicsivel lejjebb:
"A gyanúsítottat a helyszínen elfogták, az ügyben emberölés gyanúja miatt indul eljárás."
Ahhoz képest, hogy még el sem indult a bírósági eljárás, mint látható, már lazán gyilkosnak nevezik mindenhol, újságokban, híradóban. Remélem, nemcsak engem zavar ez nagyon... (És remélem, nem az lesz az első válasz rá, hogy de hát ez itt most tényleg egyértelmű, mert egyrészt nem az, másrészt meg az elv a fontos.)
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Ez is hasonló: embert gázolt a 4-es 6-os villamos. Mi az, hogy 4-es 6-os villamos? Rendben, hogy a köznyelv így hívja, de ilyen a valóságban nem létezik. Arról nem beszélve, hogy ez a három szó így egymás után ömlesztve nyelvtanilag, helyesírásilag sem értelmezhető. Ami elgázolta a nénit, az vagy egy 4-es villamos volt, vagy egy 6-os villamos. Ez elég egyértelmű, és roppant könnyű lenne kideríteni is, ha a cikkíró vette volna a fáradságot...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Nem vagyok háklis ezekre, de elmehet a büdös kurva anyjába a pesti suttyó ("Bereg megyeiek" előnyben
):
"Csak négy megyében van alacsonyabb, elsőfokú figyelmeztetés: Győr-Moson-Sopronban, Vasban, Zalában, valamint Szabolcsban."

):
"Csak négy megyében van alacsonyabb, elsőfokú figyelmeztetés: Győr-Moson-Sopronban, Vasban, Zalában, valamint Szabolcsban."
http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]