Ez a Ma is tanultam valamit! cikk egy kissé mellément... Amit leír benne, az a történet kétségtelenül igaz, de a Kellogg fivérek a kukoricapelyhet (corn flakes) találták fel, nem a müzlit. A müzli ugyanis eredetileg a zabpehely elnevezése volt, és azt tőlük teljesen függetlenül egy svájci orvos kísérletezte ki Európában a betegei számára.
A teljes sztori és a név eredete itt olvasható.
Egyébként Kellogg, mármint a két testvér közül az idősebbik, valóban meglehetősen fura figura volt. Szerintem valami kényszeres feltalálásmániában (is) szenvedhetett, mert a gabonapehely mellett több száz, főleg orvosi célokra használatos eszközt fejlesztett ki. Erről
részletesebben itt lehet olvasni, illetve képeken meg is lehet tekinteni ezeket a csodálatos kütyüket...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.