28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában



Írd ide hozzászólásod:

LordMatteo
LordMatteo [29425]
Ilyenekbe kb. bármelyik online lapnál belefutsz az ilyen mellékes rovatokban, pontosan azért amit Pyro írt, bár ideális esetben a cikket leadónak kellene a leadet is megírni, ha az nincs, akkor vannak az ilyen bakik, amikor a szerkesztőnek hirtelen kell valamit.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

szbszig
szbszig [33649]
Ezt meg egyszerűen nem értem: a beharangozó és a cikk szövege teljesen ellentmond egymásnak. (A cikkből csak a releváns részt emeltem ki, de az ellentétet a folytatás sem oldja fel.) Ráadásul laikusként belegondolva mindkét állítás egyformán hihetően hangzik: hiszen ha később veszted el a látásod, akkor már az roppant nyomasztó lehet, hogy onnantól a sötétbe bezárva kell tovább élned; ha meg alapból vakon születtél, akkor azért rettegsz jobban a környezetedben mindentől, mert nem alakulhatott ki megfelelő koncepciód a dolgokról, nem ismered őket minden szempontból eléggé. Szóval most nem tudom, mi az igazság...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

szbszig
szbszig [33649]
Ez a Ma is tanultam valamit! cikk egy kissé mellément... Amit leír benne, az a történet kétségtelenül igaz, de a Kellogg fivérek a kukoricapelyhet (corn flakes) találták fel, nem a müzlit. A müzli ugyanis eredetileg a zabpehely elnevezése volt, és azt tőlük teljesen függetlenül egy svájci orvos kísérletezte ki Európában a betegei számára. A teljes sztori és a név eredete itt olvasható.

Egyébként Kellogg, mármint a két testvér közül az idősebbik, valóban meglehetősen fura figura volt. Szerintem valami kényszeres feltalálásmániában (is) szenvedhetett, mert a gabonapehely mellett több száz, főleg orvosi célokra használatos eszközt fejlesztett ki. Erről részletesebben itt lehet olvasni, illetve képeken meg is lehet tekinteni ezeket a csodálatos kütyüket...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat