28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Bakik az online médiában



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [54711]
Megnéztem én is a szóban forgó cikket, ez sztem az újságírás legalja. Az a legelszomorítóbb persze, hogy ezért a cikkíró fizetést kap.

Jó persze, rengeteg haszontalan foglalkozást és/vagy tevékenységet fel lehetne még sorolni, itt meg nyilvánvalóan az LM által is említett kvóta miatt csúsznak be ilyen förmedvények.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Aryx
Aryx [4142]
A második cikk azért jó, mert mindegyik mondatban van alany és állítmány. Azé ez egy ilyen fületlen-farkatlan cikkben nem semmi újságírói teljesítmény, én is vagy 3x olvastam el, mire felfogtam, miről szól. Pedig elég lett volna kibaszni azt, hogy a csaj haja olyan, mint a pulikutya, csak akkor úgy abban nincsen demcsák meg kárász (ők kik? mindegy). Ettől viszont a cikk maga inkoherenssé válik, azáltal, h különböző aspektusokból közelíti meg a kérdést, pont a kérdés tárgya vész el, az egymást követő mondatok közti összefüggés is többször hiányzik. Már a cikk felütésével Demcsákra helyezi a fókuszt, holott a cikk tárgya - pulikutya - jó fél méterre van tőle, és magának a címszereplőnek semmi köze az egészhez. Demcsákkal minden rendben, azt megtudhatjuk a cikkből is. Kb.: nézd, milyen különös, fura dolog van ott fent az égen ááá semmi, mégsem. Utolsó 2 mondat: "rossz a szög. Vagyis pont jó." - ezzel meg a nem éppen előnyös kamerabeállításra akarhatott utalni a szerző, gondolom. Mondjuk ez is zavaros, lévén a kameraszög lényegtelen, ha a pulikutyás nő kicsivel arrébb áll, vagy másfelé fordul. Nekem ez a véleményem erről.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

szbszig
szbszig [33649]
Egy szál semmiben? Az mióta jelenti azt, hogy pólóban és rövidnadrágban? Nálam legalábbis a meztelennek volt a szinonimája eddig, de lehet, én vagyok túl régimódi.

Ez a cikk meg azt se tudom, miről szólt. Mintha valami kvótát kellett volna teljesítenie a szerzőnek, ezért vett egy teljesen lényegtelen képet, kitalált valamit hozzá, amit rajta kívül szerintem senki sem lát bele, és írt minderről egy Index-főoldalas cikket.

Na jó, a fontosabb híreknek már a végére értem úgyis, és csak ilyen értelmetlen hülyeségeket nézegetek néhány perce, úgyhogy megyek inkább feküdni, mára elég volt az internetből...

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat