Igen, tudom, minek olvasok Indexet, meg azon belül is Mindeközben rovatot...
A világ legősibb Koránját találhatták meg Angliában.
Ez szép és jó, csak már bőven több mint egyéves hír. Úgyhogy nem értem egyáltalán, milyen alkalomból kellett most belinkelni. Pláne azzal a kezdőszöveggel, hogy
"amire a Birminghami Egyetem könyvtárában bukkantak ebben az évben"... Külön vicces, hogy utána hivatkozásként belinkel egy The Independent-cikket is, ami szintén tavalyi...
Azt már nem is vártam volna el, hogy megemlítse esetleg, milyen érveket hoznak fel a címbeli állítás ellen. Mert sok tudós bizony nem fogadja el, hogy ez lenne a legősibb Korán. Például a radiokarbonos kormeghatározás ellen azt mondják, hogy újrahasznosított papírról van szó, és a szöveg tördelése vagy a díszítések stílusa is inkább későbbi időkre utal. Na, én sem vagyok szakértője a témának, csak beleolvastam, éppen csak beleolvastam
a kézirat Wiki-szócikkébe.Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.