Fórum » Beszélgetés a játékokról
Sid Meier's Civilization VI
Röviden azt jelenti, hogy az épületek már nem a város központi mezőjében (kvázi virtuálisan) kerülnek elhelyezésre, hanem a térképen erre a célra kijelölt mezőkben, ezek a kerületek. Tehát van ipari, hadi, kereskedelmi, tudományos, stb. kerület, amik mind elfoglalnak egy teljes mezőt. Minden kerületben három épület helyezhető el, pl. campusban: könyvtár, egyetem, kutatólabor. 3 citizenenként lehet egy kerületet építeni. A kerületek más-más csatlakozási bónusszal rendelkeznek, ezért jó kis puzzle, hogy mit hova helyezzél el. Néhány épület kerül csak a központi mezőbe (pl. palace, monument, granary).
Holnap d.u. meg szombaton egész napot rászánom, aztán jutok, ameddig jutok.
Mi ez a dolog a kerületekkel?
Teljesen jó cikk volt, de ha van még valami, amit jó tudni, azt mondd.
Basszus de várom, hogy nekiálljak.
Mi ez a dolog a kerületekkel?
Teljesen jó cikk volt, de ha van még valami, amit jó tudni, azt mondd.
Basszus de várom, hogy nekiálljak.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Hiányolom az ismertetőből az egyik fontos újítás, a kerületek megemlítését.
"A városokban most is számos gazdasági és ipari épületet emelhetünk, amelyek fokozzák a termelékenységet, javítják a lakosság egészségét. Építhetünk vallási és szórakoztató épületeket is, ezek a morál javítására szolgálnak. " - részre rá lehet fogni hogy a kerületekről szól, de szerintem legalább annyira fontos lett volna kiemelten megemlíteni, mint ahogy szóba került az építőmunkások elhasználódása, 3 vagy megfelelő politikai kártyával 5 építés után, vagy az útépítés megváltozása.
"Persze a legegyszerűbb megoldást is választhatjuk: eltiprunk mindenkit hadi gépezetünk segítségével." - lehet legegyszerűbb, de tapasztalom szerint koránt sem a leggyorsabb mód.
A többi rész rendben van, bár még megemlítettem volna hogy a turizmus is benne van a Civ6-ban, ami ugye a Civ5 be csak kiegészítő után került bele.
Mondjuk a fog of war nem új találmány, max a Civ-be most tette be a lábát először, hja és nem kikapcsolható.
jawsika: ha a Civ5 tetszett akkor ez is tetszeni fog. Csak a szokásos 40+ órás egy meccs, semmi extra
"A városokban most is számos gazdasági és ipari épületet emelhetünk, amelyek fokozzák a termelékenységet, javítják a lakosság egészségét. Építhetünk vallási és szórakoztató épületeket is, ezek a morál javítására szolgálnak. " - részre rá lehet fogni hogy a kerületekről szól, de szerintem legalább annyira fontos lett volna kiemelten megemlíteni, mint ahogy szóba került az építőmunkások elhasználódása, 3 vagy megfelelő politikai kártyával 5 építés után, vagy az útépítés megváltozása.
"Persze a legegyszerűbb megoldást is választhatjuk: eltiprunk mindenkit hadi gépezetünk segítségével." - lehet legegyszerűbb, de tapasztalom szerint koránt sem a leggyorsabb mód.
A többi rész rendben van, bár még megemlítettem volna hogy a turizmus is benne van a Civ6-ban, ami ugye a Civ5 be csak kiegészítő után került bele.
Mondjuk a fog of war nem új találmány, max a Civ-be most tette be a lábát először, hja és nem kikapcsolható.
jawsika: ha a Civ5 tetszett akkor ez is tetszeni fog. Csak a szokásos 40+ órás egy meccs, semmi extra

Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:33
- Clair Obscur: Expedition 33 [54]
- 22:06
- Kezd durvulni az időjárás! [4479]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
