11 db 2060 teszt, meg ami még nincs felsorolva (Today's Reviews, ha 01.08-án nézed).
Eleve az ott dollárban megadott MSRP, jellemzően Európában nyugodtan cserélheted euróra kapásból. Sőt több helyen így írják: $350/£330.
Fonttal számolva az már kapásból 20e-rel több. És ez nettó.
Ez független az RTX-től, nvidiától, bármit látsz így megadva dollárban az kapásból szorozható 1.3-1.4-gyel és ott lesz valahol az itthoni kisker ára.
Peace, nem biztos, hogy lejjebb fog menni. Mikor kijött a 1060, akkor durván olyan árban volt, mint a 970 (volt drágább 970-es kártya, mint a 1060-as, amit vettem), pedig nem egy kategória.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Ray tracing megfizethető áron - jön az NVIDIA GeForce RTX 2060 [hozzászólások]
A valós teljesítmény még a jövő kérdése. Az augusztus 20-ai RTX bejelentésből kiindulva ezt a 350 dollár (100ezer Ft) körüli árat inkább úgy kell érteni, hogy "ennyiért is lehet majd bizonyos modelleket kapni". OLED TV is van már 450k körül, de akad ennél 3x-4x drágább modell is.
Nagyon kíváncsi leszek a piac alakulására, és a GPU-k jövőbeli megoszlására a felhasználóknál. Sokan még mindig GTX 9xx kártyákkal játszanak, amelyek némi kompromisszummal, de derekasan helytállnak ma is. Sőt, akad 7xx, vagy ez alatti modellt felhasználó játékos is szép számmal (meg gondolom ATI-fronton is ugyanezek az ottani szériákkal). Az RTX-ek 10 év méregdrága fejlesztés utáni piacra dobása és a bányász lufi kipukkanása elég rossz időzítéssel követték egymást piaci szempontból, és a még igencsak gyerekcipőben járó ray-tracing technológia jelenlegi horror ára sem feltétlenül kedvez a piaci elterjedésének. Lehet persze kompromisszumokat kötni, olcsóbb termékeket piacra dobni, eddigi méregdrága és exkluzív technológiákat szélesebb körben elérhetővé tenni (G-Sync), és lehet agresszíven is próbálkozni a piacteremtéssel (XY játék csak RTX kártyákkal futtatható, a gamer laptopok jelentős része hirtelen csak 20-as kártyákkal jön ki stb.), de ettől még nem fog hirtelen tömeg rohanni a boltba. Én se vettem végül 2080-ast, sőt, átnyergeltem a hordozható PC-kre. Sok tényezős a dolog, és ha valamikor nehéz megjósolni, mi lesz, az most van...
Nagyon kíváncsi leszek a piac alakulására, és a GPU-k jövőbeli megoszlására a felhasználóknál. Sokan még mindig GTX 9xx kártyákkal játszanak, amelyek némi kompromisszummal, de derekasan helytállnak ma is. Sőt, akad 7xx, vagy ez alatti modellt felhasználó játékos is szép számmal (meg gondolom ATI-fronton is ugyanezek az ottani szériákkal). Az RTX-ek 10 év méregdrága fejlesztés utáni piacra dobása és a bányász lufi kipukkanása elég rossz időzítéssel követték egymást piaci szempontból, és a még igencsak gyerekcipőben járó ray-tracing technológia jelenlegi horror ára sem feltétlenül kedvez a piaci elterjedésének. Lehet persze kompromisszumokat kötni, olcsóbb termékeket piacra dobni, eddigi méregdrága és exkluzív technológiákat szélesebb körben elérhetővé tenni (G-Sync), és lehet agresszíven is próbálkozni a piacteremtéssel (XY játék csak RTX kártyákkal futtatható, a gamer laptopok jelentős része hirtelen csak 20-as kártyákkal jön ki stb.), de ettől még nem fog hirtelen tömeg rohanni a boltba. Én se vettem végül 2080-ast, sőt, átnyergeltem a hordozható PC-kre. Sok tényezős a dolog, és ha valamikor nehéz megjósolni, mi lesz, az most van...
"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/
Az Nvidia azt kamuzza, hogy gyorsabb a 1070 Ti-nél, az meg legolcsóbban kisker 155.000 jelenleg, így szerintem esélyesebb a 165-170.
Az nvidia partnerek kártyái majd 140e+ körül beköszönnek.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
