28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Baldur's Gate III



Írd ide hozzászólásod:

davkar9
davkar9 [11539]
Megnéztem, csak a groveot zárja le a napló, más küldik maradnak. Teleportok is működnek, mindenesetre a sztori szempontjából jobb inkább az üzenetre hallgatni és csak akkor továbbhaladni ha már minden kész. Amúgy a kihagyás - direkt vagy nem találsz meg valamit - ugyanúgy döntés, amit aztán számol/hat a játék.

Elértem a panel from hell demót. Nekem egész más jött ki és már a mostani döntéseim alapján is látom, hogy mi minden történhet itt máshogy. Közben gombamód szaporodnak az új karakter ötletek. 2/3 jó, 1/3 semleges a bárdom, de látok lehetőséget egy dark charisma karakterben is (pont Dark Urgenek? Matt erre milyen checkek vannak?). Clericet nem terveztem egyáltalán, de némelyik istenséggel úgy tűnik lesznek helyek ahol pont jól jöhet a [] segítsége.
davkar9
davkar9 [11539]
Igen. Én úgy csináltam, hogy kipucoltam az underdarkot és onnan mentem vissza Liz küldijét követve. Mindkettőnél jelzi a játék, hogy haladni fogsz a kalanddal, fejezz be mindent előtte. Mountain passra átlépés kissé becsapós, mert az act1 kijárat itt van, nem megérkezéskor lépsz át egyből az act2-be. Elvileg megteheted, hogy intézed a dolgot crecheben és csak utána foglalkozol a grove küldivel/mész le az underdarkba. Alacsony szint miatt valószínűleg megbasznak, de narratív szempontból semmi akadálya.

Feltételezem a figyelmeztetés arra vonatkozik, hogy ha egyből mész tovább az act1 fontos eseményét, grove, és későbbi következményes? (pl banya) lezárja a játék. Talán olyanokat is, amiket nem kezdtél el.
Peace
Peace [28954]
Szóval ha Underdarkot választom, attól még később elérhető lesz a Mountain pass? Bevallom őszintén, hogy én már bőven akkor jártam az Underdark-ban, amikor még nem tudtam, hogy azon át vezet a kampány. Szóval szívem szerint visszamennék arra, mert jó része már fel lett fedezve. SPOILER
Csak visszafordultam, mert jött egy mocskos nagy dög, ami magasabb szintű volt akkor még nálam.
davkar9
davkar9 [11539]
Na hát úgy néz ki a fejlesztői szándék tényleg az, hogy egyiket vagy a másikat válaszd. Nem lockol, de a napló aszerint frissül, hogy merre láptél át. Mindkét bejáratnál ott van egy npc (mondandója ugyanaz) szóval bizonyos kötelező infókat mindenképp megkapjuk. Mountain pass azért szerintem úgy lett kitalálva, hogy a Mintharás szálat követed, de természetesen nincs akadálya a jó grove befejezéssel erre jönni.

Liz markere a másik irányban van tehát lehet úgy is haladni, azt elintézzük és utána vissza/megyünk az underdark irányában.
davkar9
davkar9 [11539]
Én végeztem az ea részekkel. Mehetnék act2-be, de saját magamra nem hallgatva viszont előbb átnézek oda, mégis csak hajt a kíváncsiság. Pacing szempontjából viszont mindenképp vagy-vagy területeknek érzem, későbbi végigjátszásokban eszerint megyek. Ránézésre a mountain pass is kb. underdarknyi méretű és contentet kínál.
MattMatthew
MattMatthew [11934]
Hú azt a rohadt! A nemzetközi helyzet egyre fokozódik!
Elmentem a cresch-be vagy mibe.
(Underdarkot kihagytam, a többit kipucoltam. Lehet még vissza nézek oda.)

Man literally too angry to die

Vissza

Fórumszabályzat