„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Fórum » Egyéb számítástechnikai témák
Youtube
Nem biztos, wall of textem is már többször megjelent, 2 szavas hsz-em is már többször eltűnt (utóbbiakért talán nem kár, de egy hosszú elemzés kukázása után senki nem fogja kárpótolni a kárba veszett időmet). Elvileg bizonyos szavakra allergiás az algoritmus. Az már többször bejött, hogy ugyanazt a hsz-t átfogalmazva vagy bizonyos szavakat máshogy írva (szekszuális, h0ember) átment a szűrűn. Bár volt olyan kommentfal is, ahol egy ponton túl mindegy, mit írtam, szerintem shadowbannolva lettem. Ez egy dolog, de amikor azt látom, hogy a pornós scammer segg profilok kommentjei a vírusos url-lel tömegével jelennek meg ugyanazon kommentfalon, na akkor szoktam idegből kiugrani az ablakon.
Ezt adom én is, nekem is többször tűnt el kommentem így. A bosszantó, hogy bejelentkezve látom, úgy tűnik, minden rendben van, de kijelentkezés után még időrendi sorrenddel sem jelenik meg. Ami feltűnt, ez leginkább akkor következik be, ha kommentre válaszolok hosszabban. Sima önálló kommentnél nagyon ritkán jön elő, szóval azt javaslom, mások kommentjére csak rövid válaszokat írj, a hosszú okfejtéseket külön hsz-ben írd meg. Más oldalra mutató linkeket is kerülj, azt úgy láttam, automatikusan törlésre kerül.
Egyszer jártam úgy is, hogy a csatorna tulajdonosa válaszolt nekem, hogy sry, csak most vette észre, hogy fennakadt a szűrőn és engedélyeznie kellett a megjelenést. A probléma az volt, hogy túl hosszan írtam, a youtube spamnek vette... Szóval ilyen is van, hogy a a csatorna tulajdonosa jóváhagyhatja és nem automatikusan kerül törlésre. De ezt a jóváhagyási felületet nem automatikusan látja, manuálisan kell csekkolnia, így simán lehet, hogy észre sem veszi. (Ugyanaz, hogy már az fb is totál elrejti az idegenektől érkező üzenetet, akkor is, ha fontos lenne.)
Tényleg elképesztően idegesítő ez a trend. Mások kommentjeivel is ez van. Pl. kiírja fb-n, yt-on, hogy 3 válasz, de legördítve csak 1-et vagy 2-t látsz.
Ami tanulság, hogy alapvetően a rövid kommentek átmennek. Szóval ahogy a tiktok lezüllesztette a videok hosszúságát, ezt teszik most a kommentekkel is. A mai trend, hogy ami hosszabb egy mondatnál, az már tldr...
Egyszer jártam úgy is, hogy a csatorna tulajdonosa válaszolt nekem, hogy sry, csak most vette észre, hogy fennakadt a szűrőn és engedélyeznie kellett a megjelenést. A probléma az volt, hogy túl hosszan írtam, a youtube spamnek vette... Szóval ilyen is van, hogy a a csatorna tulajdonosa jóváhagyhatja és nem automatikusan kerül törlésre. De ezt a jóváhagyási felületet nem automatikusan látja, manuálisan kell csekkolnia, így simán lehet, hogy észre sem veszi. (Ugyanaz, hogy már az fb is totál elrejti az idegenektől érkező üzenetet, akkor is, ha fontos lenne.)
Tényleg elképesztően idegesítő ez a trend. Mások kommentjeivel is ez van. Pl. kiírja fb-n, yt-on, hogy 3 válasz, de legördítve csak 1-et vagy 2-t látsz.
Ami tanulság, hogy alapvetően a rövid kommentek átmennek. Szóval ahogy a tiktok lezüllesztette a videok hosszúságát, ezt teszik most a kommentekkel is. A mai trend, hogy ami hosszabb egy mondatnál, az már tldr...
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Nem teszik közlésre = nem jelenik meg a felületen. Ha usert váltok, akkor se. Ha kijelentkezek, akkor se. Senki nem reagál a hsz-emre lájk vagy válasz formájában. Néha működik az, ha a top kommenteket átállítom időrendi sorrendbe (mondjuk ezt a featuret eleve a kutya nem nézi), de többször van, hogy akkor sem látható a hozzászólásom.
Nem csak én panaszkodom rá, egyre többen. Főleg a nagyobb csatornákon rossz ez, ahol - a YT eleve szigorú szűrési rendszerén felül - extra moderációs szabályokat kénytelenek bevezetni a kommentszekcióba, újabb és újabb szavakat tiltólistára téve. Párszor működött az, hogy kicsit átfogalmaztam a kommentemet. Csak aztán találd ki, hogy most a lomborona szóval volt-e a gond, vagy a talicskával. Ez meg a másik, amitől kivagyok: egyrészt, hogy szinte semmi emberi kontroll nincs a hozzászólások szűrésében, másrészt még visszajelzést sem kapsz arról, ha a hozzászólásod nem jelenik meg (egyszer írta csak ki eddig, hogy ez így nem lesz jó, nem fog megjelenni, és bár nem volt egyértelmű, mi volt a baj, kicsit átfogalmaztam itt-ott, utána már megjelent a hsz-em).
Nem csak én panaszkodom rá, egyre többen. Főleg a nagyobb csatornákon rossz ez, ahol - a YT eleve szigorú szűrési rendszerén felül - extra moderációs szabályokat kénytelenek bevezetni a kommentszekcióba, újabb és újabb szavakat tiltólistára téve. Párszor működött az, hogy kicsit átfogalmaztam a kommentemet. Csak aztán találd ki, hogy most a lomborona szóval volt-e a gond, vagy a talicskával. Ez meg a másik, amitől kivagyok: egyrészt, hogy szinte semmi emberi kontroll nincs a hozzászólások szűrésében, másrészt még visszajelzést sem kapsz arról, ha a hozzászólásod nem jelenik meg (egyszer írta csak ki eddig, hogy ez így nem lesz jó, nem fog megjelenni, és bár nem volt egyértelmű, mi volt a baj, kicsit átfogalmaztam itt-ott, utána már megjelent a hsz-em).
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Am honnan tudod, hogy nem teszik közlésre?
I wish I could have known about the view from halfway down
Most már tényleg elegem van ebből.
Jó, akkor mától mindenki képzelje oda a kommentjeimet bármelyik videó alatt, amit lát bazmeg.
Fasz ki van már, hogy csak írom, írom a szarjaimat, és nem teszik közlésre a saját szellemi tulajdonomat bazmeg. A nekem írt válaszokra nem tudok reagálni bazmeg. Hányadék ingyenélő brigád, és most majd a dupláját is fizethetem nektek b+.
Jó, akkor mától mindenki képzelje oda a kommentjeimet bármelyik videó alatt, amit lát bazmeg.
Fasz ki van már, hogy csak írom, írom a szarjaimat, és nem teszik közlésre a saját szellemi tulajdonomat bazmeg. A nekem írt válaszokra nem tudok reagálni bazmeg. Hányadék ingyenélő brigád, és most majd a dupláját is fizethetem nektek b+.„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Nem tudom, mikori feature, de végre először kiírta a youtube, hogy a hozzászólásom így nem fog megjelenni (indoklás nélkül), kicsit átfogalmaztam, és onnantól már engedte. Zseniális és hatalmas újítás. Már nagyon idegesített, hogy 5-ből 2 hozzászólásom rendszerint eltűnik, konkrétan a saját szellemi tulajdonomat dobálják minden gond nélkül a szemétbe bármi indoklás vagy akár jelzés nélkül. Főleg akkor tud fájni, ha egy hosszabb okfejtés megy a levesbe. A pornós spamek segges profilképpel és adathalász linkekkel persze továbbra sem érik el az ingerküszöböt. Amúgy youtube, facebook, gecire idegesít mindenhol, hogy mára mindenütt algoritmusok algoritmusai tartják fent a kontrollt, élő ember talán már nem is dolgozik, szerintem már a takarítást is AI végzi náluk.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
