Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Ki mivel játszik mostanában?
Nehéz bekategorizálni. Az a baj, nekem ez a lemezes vétel nem pálya.
Tömegesen adják el amúgy, tegnap óta tele a PS csoport eladó lemezzel. Sokaknál mellément. Szerintem ők Witcher szerű élményre vágytak, ahol fogják a kezed és vezet a sztori. Itt inkább be vagy dobva egy elképzelhetetlenül hatalmas játszótérre.
Izgalmasnak hangzik
Nem akarok nagyon videókat nézni, de majd belepislantok párba.
Nem akarok nagyon videókat nézni, de majd belepislantok párba.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
De csak a Te kedvedért.
Mindössze 4 órám van benne, így nagyon kezdeti benyomások. Az irányítást nagyon szokni kell és mivel nincs lehetőség átmappelni a gombokat, így fel van adva a lecke. Első blikkre tényleg egy MMO-ba oltott single player játék, elképesztően hatalmas térképpel. Sorra dobálja be az új játékmechanikákat, de nem sokat magyaráz. A neten kellett rákeresnem, miért nem tudok lopni, mivel minden steal felirat szürke volt. Maszkot kell húzni hozzá. Ami azért vicces, mert nem engedtek be a várba, amiért nem festek valami jól. Kaptam egy új ruhát a küldetés során, de rajtam volt a tolvaj maszk: "Jóravaló embernek tűnsz, fáradj be nyugodtan".
Szóval az NPC-k intelligenciája és a logika nem lesz az erőssége, már most látom. Kimentem a városka szélére fát vágni, mert kellett nyersanyag egy küldetéshez. Mikor elkezdtem vágni, a két közelben álló őr megrettent és gyanúsan méregetett. Elkezdett dőlni a hatalmas fa, pont rá egy lovaskocsin érkező kereskedőre, akit agyon is lapított. Szakadtam!!! 

A járókelők és az őrök is döbbenten odarohantak méregetni a hullát. Én közben kifosztottam, felaprítottam a fát és elsétáltam, mindenféle következmény nélkül. Viszont amikor lopsz, hiába nem látja senki, akkor is automatikusan zuhan minden alkalommal a reputációd a régióban. Ezt így nem tudom felfogni ép ésszel egyelőre.
De az látszik már most, hogy itt a hatalmas bejárható terület, a szinte végtelen felfedezési lehetőség, az ütős harc lesz a fő ereje. Gondolom a sztori az full sablonos, bár egyelőre csak pislogok, hogy mibe is csöppentem. Ahogy olvastam, kimondottan Zeldára hajaz és sok lesz a logikai feladvány és keresgélni való. De hogy mindenhova bemehetünk, minden kis szekrényt kinyithatunk és mindenhová benézhetünk, az eléggé RDR2 szintű részletességre hajaz. Az már most látszik, hogy elképesztő munka van benne, de ne egy Witcher 3 féle RPG-t képzeljetek el, ez annál egyszerre több is és kevesebb is valamilyen szinten.
Technikai szempontból úgy voltam vele, hogy egy életem, egy halálom, feltoltam maxra (cinematic) és rátoltam a RT-et is. Nem akartam hinni a szememnek, így betoltam kicsit a Steam FPS countert és 70-120 FPS között mozog. A játék mellette pedig kimondottan szép, főleg este lenyűgöző a fények játéka. Nyilván itt jön ki az OLED igazi ereje.
Szóval nem tudom még hogy alakul a kapcsolatunk, ez még bármelyik irányba elmozdulhat. Az biztos, hogy jövő hétre kiírtam szabit, mert el szeretnék mélyülni ebben a világban.
Mindössze 4 órám van benne, így nagyon kezdeti benyomások. Az irányítást nagyon szokni kell és mivel nincs lehetőség átmappelni a gombokat, így fel van adva a lecke. Első blikkre tényleg egy MMO-ba oltott single player játék, elképesztően hatalmas térképpel. Sorra dobálja be az új játékmechanikákat, de nem sokat magyaráz. A neten kellett rákeresnem, miért nem tudok lopni, mivel minden steal felirat szürke volt. Maszkot kell húzni hozzá. Ami azért vicces, mert nem engedtek be a várba, amiért nem festek valami jól. Kaptam egy új ruhát a küldetés során, de rajtam volt a tolvaj maszk: "Jóravaló embernek tűnsz, fáradj be nyugodtan".
Szóval az NPC-k intelligenciája és a logika nem lesz az erőssége, már most látom. Kimentem a városka szélére fát vágni, mert kellett nyersanyag egy küldetéshez. Mikor elkezdtem vágni, a két közelben álló őr megrettent és gyanúsan méregetett. Elkezdett dőlni a hatalmas fa, pont rá egy lovaskocsin érkező kereskedőre, akit agyon is lapított. Szakadtam!!! 

A járókelők és az őrök is döbbenten odarohantak méregetni a hullát. Én közben kifosztottam, felaprítottam a fát és elsétáltam, mindenféle következmény nélkül. Viszont amikor lopsz, hiába nem látja senki, akkor is automatikusan zuhan minden alkalommal a reputációd a régióban. Ezt így nem tudom felfogni ép ésszel egyelőre.
De az látszik már most, hogy itt a hatalmas bejárható terület, a szinte végtelen felfedezési lehetőség, az ütős harc lesz a fő ereje. Gondolom a sztori az full sablonos, bár egyelőre csak pislogok, hogy mibe is csöppentem. Ahogy olvastam, kimondottan Zeldára hajaz és sok lesz a logikai feladvány és keresgélni való. De hogy mindenhova bemehetünk, minden kis szekrényt kinyithatunk és mindenhová benézhetünk, az eléggé RDR2 szintű részletességre hajaz. Az már most látszik, hogy elképesztő munka van benne, de ne egy Witcher 3 féle RPG-t képzeljetek el, ez annál egyszerre több is és kevesebb is valamilyen szinten.
Technikai szempontból úgy voltam vele, hogy egy életem, egy halálom, feltoltam maxra (cinematic) és rátoltam a RT-et is. Nem akartam hinni a szememnek, így betoltam kicsit a Steam FPS countert és 70-120 FPS között mozog. A játék mellette pedig kimondottan szép, főleg este lenyűgöző a fények játéka. Nyilván itt jön ki az OLED igazi ereje.
Szóval nem tudom még hogy alakul a kapcsolatunk, ez még bármelyik irányba elmozdulhat. Az biztos, hogy jövő hétre kiírtam szabit, mert el szeretnék mélyülni ebben a világban.
Kérlek, majd írj róla. 

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Hát nem a Cimson Desert-el.
Ki hallott már ilyenről, hogy éjjel aktiválódik egy játék és nem késő délután?! Na mind1, majd szombat reggel akkor.....
Ki hallott már ilyenről, hogy éjjel aktiválódik egy játék és nem késő délután?! Na mind1, majd szombat reggel akkor.....Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
