Pfú, régen fárasztott el ennyire játék - egyszerre jó és rossz értelemben. Történet, karakterek, hangulat kiváló. A világ részletessége Trónok harca (amikor még jó volt) komolyság és minőség. Ami furcsa lehet a turistáknak, hogy ló helyett chocobon érkezik a király, de tényleg elképesztő részletekig ki lettek dolgozva a különféle kultúrák és összefüggések. A beépített wikinek, ami a történet előrehaladtának megfelelően frissül, kötelező elemnek kéne lennie minden 30+ órás játékban.
Az ál openworld elmegy. A "felfedezésben" (vakondjáratok melyik ága érhető el éppen) ugyan nincs öröm, de minden régió fő látványossága ott lebeg a háttérben ami elég hangulatos. A mellékküldik adnak a karakterekhez és a világhoz, gameplay szempontból viszont tényleg érződnek inkább tölteléknek, amik lassítják a haladást. Ez a része fárasztott el leginkább, megcsináltam minden viszont, főleg az utolsó hajrában, több órával tolta ki az amúgy történet szempontjából sürgető eseményeket.
Sajnos a vége "elrontotta" az egészet azzal, hogy full Final Fantasy/jrpg lett. Olyan klisé ez amit több játék után már megszoktam, viszont a hogyan nagyon nem tetszett. Többtizen óra ámuldozás után ez így ebben a formában egy csalódott "óó...
" pontot tett a kaland végére ami után nem igazán van kedvem visszatérni ehhez a játékhoz a későbbiekben (dlc, újra, ng+).