Man literally too angry to die
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Ki mivel játszik mostanában?
Végére jutottál már? Hogy értékeled több óra után?
Disco Elysium + D&D 5th edition + Planescape: Torment + Terry Pratchett = Esoteric Ebb
Még nem volt időm jobban belemerülni, de eddig ez a leginkább Disco Elysium-szerű játék, amit ezen ihletője óta kiadtak (amit bevallottan inspirációként használtak).
Egy hullaház pincéjében ébredsz fel, te vagy a "The Cleric", akit azért béreltek fel, hogy egy üzlet különös felrobbanásának okát és elkövetőit kinyomozd/elkapd (vagy ne, mert az is egy lehetőség) és azt, hogy végezted egy halászhálóban (az elején rögtön megjegyezheted, hogy megesik veled az ilyesmi, hogy megcsúszol a hídon
, fel is jegyezték hányszor esett ez meg). Öt napod van rá, miközben a városban épp az első demokratikus választ ejtik meg. A felébredés után az eddigi tesztek, vélemények alapján abszolút szabad kezet kapsz, mit teszel.
Itt a D&D alap attribútumai fognak a fejedben veled és egymással vitatkozni, a játék az elején a karaktergeneráláskor részletesen és viccesen leírja, hogy mik az előnyei és a hátrányai annak, ha az egyik vagy másik érték alacsony vagy magas. Minden, még a harc is szövegesen zajlik, és természetesen a kockadobások is a D&D alapján ejtődnek meg.
Még tényleg az elején vagyok, lényegében kijöttem az első terembe a felébredésemet követően, de már most látom, nagyon élvezni fogom, mert rég nevettem játékon ennyit.
Egyeseknek gátló tényező lehet, hogy nulla szinkron van benne, de ez a Pentiment-ben sem zavart, az is zseniális volt.
Aki imádta a Disco Elysium-ot, ezt is szeretni fogja.
Még nem volt időm jobban belemerülni, de eddig ez a leginkább Disco Elysium-szerű játék, amit ezen ihletője óta kiadtak (amit bevallottan inspirációként használtak).
Egy hullaház pincéjében ébredsz fel, te vagy a "The Cleric", akit azért béreltek fel, hogy egy üzlet különös felrobbanásának okát és elkövetőit kinyomozd/elkapd (vagy ne, mert az is egy lehetőség) és azt, hogy végezted egy halászhálóban (az elején rögtön megjegyezheted, hogy megesik veled az ilyesmi, hogy megcsúszol a hídon
, fel is jegyezték hányszor esett ez meg). Öt napod van rá, miközben a városban épp az első demokratikus választ ejtik meg. A felébredés után az eddigi tesztek, vélemények alapján abszolút szabad kezet kapsz, mit teszel.
Itt a D&D alap attribútumai fognak a fejedben veled és egymással vitatkozni, a játék az elején a karaktergeneráláskor részletesen és viccesen leírja, hogy mik az előnyei és a hátrányai annak, ha az egyik vagy másik érték alacsony vagy magas. Minden, még a harc is szövegesen zajlik, és természetesen a kockadobások is a D&D alapján ejtődnek meg.
Még tényleg az elején vagyok, lényegében kijöttem az első terembe a felébredésemet követően, de már most látom, nagyon élvezni fogom, mert rég nevettem játékon ennyit.
Egyeseknek gátló tényező lehet, hogy nulla szinkron van benne, de ez a Pentiment-ben sem zavart, az is zseniális volt.
Aki imádta a Disco Elysium-ot, ezt is szeretni fogja.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
