28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

A MÁTRIX TRILÓGIA



Írd ide hozzászólásod:

szedrencs
szedrencs [4695]
***** SPOILER WARNING, HA MÉG NEM NÉZTED MEG A FILMET NE OLVASS TOVÁBB *****

Először is köszi a jegyet. Akinek szól, az tudni fogja. Hát, mit mondjak, erősen ambivalens érzéseket keltett a film. Előtte olvastam az index kritikát, és így kissé letört várakozásokkal mentem be, de meg kell, hogy mondjam, hogy szerintem - egyszer legalábbis biztosan - nézhető és élvezhető film, kivéve néhány baromira idegesítő dolgot. A hosszú bevezető után leírom ezeket is, hogy akinek csak véletlenül tévedt volna ide a szeme, annak eddig volt ideje észe kapni, és máshova nézni.

Szóval: van alapból "minden 2. rész hibája", hogy az egész hosszabb, nagyobb, vágatlan Tehát sokkal több trükk van benne, sokkal több akció, meg minden, ami szerintem már a LotR2-nél sem volt jó húzás. Sajna ebbe is belepakoltak egy csomó humoros (vagy annak szánt dolgot) amit igazán nem lett volna szabad, de mindenki nézze meg, és döntse el. De engem kifejezetten zavart, hogy egy Mátrix film alatt néha felröhögött az egész terem.

Szerintem a legjobb jelenetek a következők voltak (általában 1-2 másodpercesek, és nem a legakciódúsabbak.)

- "Nabukodonozor" bedokkol Zion-ra. A dokkolásnál látni egy kurva jó Mech-et, kb 1 másodpercig. Olyat amilyen a Second Renesaince 2. részében volt. Nagyon királyság módon néz ki.
- Neoék kinyitják az ajtót, és ott csücsül mögötte a "Kulcskészítő", egy alacsony japán muksó személyében, egy csomó kulcs között. Kicsit vicces volt, de olyan meseszerűen.
- A Merovingi dumálása. (Bár nem tudom, miért Frank uralkodóház nevét adták neki.)
- Az autópályás jelenet, amikor Trinity szembemotorozik a forgalommal. Iszonyat ütős.
- A kamionok robbanása. A kameramozgás nagyon ultra.

Nekem ezek voltak a legemlékezetesebbek.

Ami nagyon béna volt:
- Noe vs. Smith x 100
- Az egész csak úgy hemzsegett a John Woo-s koppintásoktól, és áthallásoktól. (Pl. John Woo filmekben fehér galambok szállnak lassítva, itt meg hollók.) Sőt szerintem néhol Tigris és Sárkányra hajazott.
- Túl sok volt a kung-fu benne. Matrix1-ben még poén volt, de itt kezdett fárasztó lenni.
- A Zioni parti nagyon jól néz ki, csak nem ebben a filmben.
- Az elején, mikor Trinity esik ki az ablakon, az ügynök pisztolyának, aki lő rá iszonyat béna hangja van.

Hát, kb. ennyit tennék hozzá.
A végszó az, hogy egyáltalán nem rossz film, és érdemes mindenképpen megnézni, de sajnos ez nem korszakalkotó, mint az első rész.

Vissza

Fórumszabályzat