28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

AMD rajongók topic ja



Írd ide hozzászólásod:

Tombi
Tombi [980]
:- )

hehe

Minden tiszteletem a mentősöké...ök minden nap áldozatot hoznak

Sirmelon
Sirmelon [9786]
Mindannyiunknak szólt: ha Neked nem lesz vele bajod, akkor nekünk, többieknek sem!

Na, lehet drukkolni: rövidesen szétkapom a gépet és a tápcsere mellett a 46 db-s CAK-II 38 átadja a helyét a FridgeRocknak.
A hőmársákletváltozásról majd irok, előtte tolom egy kicsit a Will Rockot, hadd izzadjon a CPU!
Utána az uj coolerrel megint.

Ha meg ma már nem jelentkezek, akkor valami nem sikerült...

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Blade Runner
Blade Runner [3128]
Kösz! Remélem szerencse kívánatra nincs ok.

Blade

Sirmelon
Sirmelon [9786]
Hát, sok sikert!
Mi, hardcore AMD-sek szurkolunk neked, és kiváncsian várjuk a tapasztalataidat!
Igaz, VOid?

Sirmelon

Si vis pacem, para bellum!

Blade Runner
Blade Runner [3128]
"Én meg karácsonykor fogok cserélni"

Kosh és az én nézetem szerint ez hibás döntés. Miért is? Nézzük pontról pontra.

(Athlon64 vásárlásról van szó egyébként! )
Valszeg igazad is van! De már vagy 2 éve erre várok! Nem tudok tovább várni, legfeljebb szívok vele, de azt is tudni fogjátok! (Akkor megyek át Intel pártiba! )

Blade

Sirmelon
Sirmelon [9786]
Blade:

"Én meg karácsonykor fogok cserélni"

Kosh és az én nézetem szerint ez hibás döntés. Miért is? Nézzük pontról pontra.

Ad 1. "A csipszet gyártóknak egy év plusz idejük lett arra, hogy a csipszeteken csiszolgasanak. Az indító csipszetektől is azt várom, hogy csont nélkül fussanak."

Legfeljebb tévedsz és nem ugy lesz. Emlékezz csak, az nVidiának mennyi ideje volt az FX5800 kiadása előtt és mekkora bukta lett az uj technologia!
Meg kell várni a MÁSODIK, hibajavitott csipszetet, pajtás. Mint én is teszem az FX5900 Ultra esetében.

Ad 2. "Épp azért veszem meg most a cuccot, hogy a drága meglevő "régi" szabványokat követő alkatrészeimet ne kelljen rögtön csere-berélnem. 1-2 év alatt meg ráérek felkészülni a DDR2-PCI Expr.-SATA triumvirátusra"

Sántit. A decemberben kijövő 64-es AMD teljesitménye 1-2 év mulva igencsak lepkefing kategóriás lesz, hiszen mint tudjuk az Intel roadmapja pl. 2 év mulva a 10 gigás CPU-t irányozza elő, persze 64-es architecturával, s akkor tutira ott lesznek már az akkori AMD-k is, a te idei procid meg legfeljebb mosolyt csal a hardveresek arcára, mint ha pl. én meglátok egy 366-os celeroncsot ma. Pedig két éve még elment az szódával.

Ad 3. Itt is Koshnak adok igazat, mert magam is hasonlóan gondolkodok: veszek az év 3-4 negyedévében egy akkor már lezuhant áru 3200+-as Bartont a mostani konfigomba, + ehhez jön az FX5900Ultra, oszt sanyi jövő őszig, amig érdemes nem lest megvenni az időközben mérséklődő áru Opteront meg a DDR-II-t, persze uj mobóval.

Ad 4. "A játékokon kívül igazán más nem igényli a 2 GHz-et jelenleg sem. (Video szerkesztés kódolás ilyesmi még hozzá jön pluszban.)

Hmmm. Mit ad Isten, pont ezért tartok PC-ket, kifejezetten erre a két célra. ERzért kell nekem a szufla, még notebook szinten is /a DVD-iróról már nem is beszélve/.

"de 1-2 év nagy idő a játékiparban."

S tegyük hozzá: a hardveriparban is.
Ezért NEM kell megvenni az első Opteronokat, majd 1 év mulva az 5 gigásakat.

Ad 5. Örexem. Ma már én is inkább a stabilitás hive vagyok mint az eszeveszett tuningé. Elég pocsék érzés ha elszáll egy DVD irás közben, mert instabil a rendszer, kissé drágább mulatság mint egy CD esetében.
Persze finom tuning kell, már csak a jó közérzet és a régi Thunderbirdes idők emlékére is! /utolsó madaramat, egy 1400-ast már csak finoman huzom tul, 1500-ig/.

Summa summarum:

""A lényeg: én inkább kivárok."
Amivel valszeg jobban is jársz, nem te leszel a kísérleti nyúl."

Én is inkább kivárok: ne én legyek a kisérleti nyul, szivjon más, én meg okulok a példáján.
Jut eszembe: vedd csak meg decemberben azt a 64-est.
Hadd okuljunk belőle.

Sirmelon





Si vis pacem, para bellum!

Blade Runner
Blade Runner [3128]
Én meg karácsonykor fogok cserélni:

"1. Teljesen új architetktúra, ergo az első eresztést ki kell hagyni az alaplapok miatt."
A csipszet gyártóknak egy év plusz idejük lett arra, hogy a csipszeteken csiszolgasanak. Az indító csipszetektől is azt várom, hogy csont nélkül fussanak.

"2. Fölöslegesnek tartom az új proci megvételét egy régi megoldásokkal szerelt alaplapra. Én csak akkor fogok az A64-re átállni, ha már lesz DDR2 + integrált SATA + 16x PCI Express az alaplapokon. Ugye aki most megveszi a cuccot annak a DDR2 és a PCI Express-es videokártyák miatt mindenképpen ki kell majd cserélnie a mobóját előreláthatólag 1,5-2 éven belül."
Épp azért veszem meg most a cuccot, hogy a drága meglevő "régi" szabványokat követő alkatrészeimet ne kelljen rögtön csere-berélnem. 1-2 év alatt meg ráérek felkészülni a DDR2-PCI Expr.-SATA triumvirátusra.

"3. A Chaintech 7NJS mobómat januárban vettem, nem érzek ingerenciát egy új mobóra ebben az évben. Inkább veszek majd bele Barton 3200+ -t, ha lemegy az ára, nomeg egy jó vidkarit az utolsó 8X AGP-vel készülő szériából."
Jogos. Az enyém most egy gyengébb és régebbi deszka, amit amúgy is cserélnem kellene egy fél éven belül.

"4. Jelen pillanatban semmi nem igényli ezt a teljesítményt."
A játékokon kívül igazán más nem igényli a 2 GHz-et jelenleg sem. (Video szerkesztés kódolás ilyesmi még hozzá jön pluszban.) A jelenlegi játékok elfutnak a gépemen szépen, de 1-2 év nagy idő a játékiparban.

"5. A proci rtendszerbusza "csak" 333 MHz-es, nem igazán tudnám kihajtani a 400 MHz-es Corsair ramjaimat. A rendszer tuningolhatósága a beépített mem. vezérlő miatt kétséges, viszont emlékezzünk vissza a K6-3 -ra, jött benne egy új technika, az on-die L2 cache, nomost emiatt nem igazán volt húzható. Mondjuk ez teljesen elméleti spekuláció a részemről, tehát akár elsőre is lehet majd brutálisan tuningolni."
333-as RAM-jaim vannak. Neked valóban kidobott pénz lenne alacsonyabb sebességen járatni a memcsit. A tunning számomra nem szempont, szeretem a stabil gépeket. (A K6-III-ra emlékszem. Azt hiszem egy haver gépében volt is belőlük. Hű! Micsoda csúcstechnológiának számított akkoriban! )

"A lényeg: én inkább kivárok."
Amivel valszeg jobban is jársz, nem te leszel a kísérleti nyúl. Az előző váltásnál (Athlon) kimaradtam a dologból, mert nem szerettem a Slot-os megoldást. Amint itt volt az első Thunderbird, akkor vettem az első Athlon kategóriás cuccomat.

Blade

Kosh Naranek
Kosh Naranek [651]
Én biztosan nem. Okok:

1. Teljesen új architetktúra, ergo az első eresztést ki kell hagyni az alaplapok miatt.

2. Fölöslegesnek tartom az új proci megvételét egy régi megoldásokkal szerelt alaplapra. Én csak akkor fogok az A64-re átállni, ha már lesz DDR2 + integrált SATA + 16x PCI Express az alaplapokon. Ugye aki most megveszi a cuccot annak a DDR2 és a PCI Express-es videokártyák miatt mindenképpen ki kell majd cserélnie a mobóját előreláthatólag 1,5-2 éven belül.

3. A Chaintech 7NJS mobómat januárban vettem, nem érzek ingerenciát egy új mobóra ebben az évben. Inkább veszek majd bele Barton 3200+ -t, ha lemegy az ára, nomeg egy jó vidkarit az utolsó 8X AGP-vel készülő szériából.

4. Jelen pillanatban semmi nem igényli ezt a teljesítményt.

5. A proci rtendszerbusza "csak" 333 MHz-es, nem igazán tudnám kihajtani a 400 MHz-es Corsair ramjaimat. A rendszer tuningolhatósága a beépített mem. vezérlő miatt kétséges, viszont emlékezzünk vissza a K6-3 -ra, jött benne egy új technika, az on-die L2 cache, nomost emiatt nem igazán volt húzható. Mondjuk ez teljesen elméleti spekuláció a részemről, tehát akár elsőre is lehet majd brutálisan tuningolni.

A lényeg: én inkább kivárok.
Blade Runner
Blade Runner [3128]
Tényleg! Ki tervez Athlon64-be beruházni? Nekem legkorábban valamikor karácsonykor lesz, akinek előbb kerül a gépébe, meséljen róla minden szépet és jót.

Blade

Vissza

Fórumszabályzat