Ez van most, a tudomány jelenlegi állása szerint. pontosítok: ezt tudjuk most mi közemberek, abból amit az orrunkra kötnek. Hogy hol tart a tudományunk és a technológiánk jelenleg, nos azt valójában mindig kb 10 év késéssel tudjuk meg, mert akkor kerül ki a titkosítás alól, akkor már a mindennapokban is alkalmazzák. Ha létezne időutazás a múltba vagy a jövőbe az igen sok problémát vetne fel és hozna magával. Sok ilyen film és könyv készült és néhány igen jól megragadja a lényeget: ha a múltban akárcsak egy szalmaszálat is odébbteszel, annak beláthatatlan következményei lehetnek a mi általunk ismert jövőre nézve. Namármost ha létezne időutazás akkor valószínűleg már minden egyes idősíkba történt volna visszautazás, mert az logikus hogy a jövő elvileg végtelen hosszú, tehát onnantól hogy a jövőben feltalálják az időutazás módját, elvileg végtelen számú visszatérést hajthatnak végre. Magyarul állandóan jönnének az időutazók. Én nem tapasztaltam ilyet egyelőre, szóval valószínűsítem, hogy kimondhatjuk: hagyományos értelemben vett időutazás nem létezik. Más módjai vannak viszont az idő szubjektív torzításának, magyarul hogy a szemlélő felett mondjuk kevesebb idő telik el, mint mások felett. De ez nap mint nap megtörténik csak olyan minimális mértékű, a másodperc százbilliomod részével sem kifejezhető, ha például száguldozol egy autóval az autópályán, akkor 0,00000000000000000001 másodperccel kevesebbet öregedtél mint aki gyalogolt közben. De ezek szinte ki is egyenlítődnek. És hát nem sokat számítanak.
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

