Igenis megtervezték a fotonmeghajtású "vitorlás" űrhajót. És műkődik is. De nem úgy ahogyan leírtad, hogy miért lehetelen! Nyilván nem önmagához képest fogja gyorsítani önmagát, hanem egy lézersugarat kibocsátó szerkezet segítségével, ami egy fix pontban marad, a hajón lévő "prizmák" meg egyenletesen elterítik a vitorlán a sugarat, az energiát. De a koncentrált lézersugárnak szinte mindegy milyen távolságból ér célba ezért működhetne a dolog. De reeengeteg hátulütője van! Pl. mi van,ha valami keresztezi a lézer útját?
A másik amivel JELENLEG IS kísérleteznek az, hogy a Földről a felső légkörbe függőleges irányban akarnak alacsony költségen feljuttatni járműveket, méghozzá hasonló baromi nagy erejű lézerágyúkkal gyorsítva alulról. Hát ekkora marhaságot már régen hallottam, nem beszélve arról, hogy nem is bírná ki egy ember sem azt a gyorsulást, amit az a lézer generál, ami fel is bírja emelni a fent említett járművet.
Mondjuk belerepül bármi a lézer útjába, és lehet az akármi, felrobban/szénné ég. Mekkora baromság!
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...

