...:::Barcelona Rules:::...
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Feketelyukak és egyéb hihetetlen dolgok...
ha a villámlás jelenségére építünk, akkor nemm hiszem, h a gyertyás ísérlet hellyénvaló lenne
a gömbvillám franc tudja miböl van...
huligans for life
nekem is volt egy fizi tanárom, eccer óra közben elestt, mert neki ment a padnak. Ja piás volt.
- nem kamu!!
de a villámlás nem sugárzáson alapul (legalábbis szerintem, ill. nem közvetlenül), és a mikroban gamma sugárzás van.
- nem kamu!!
de a villámlás nem sugárzáson alapul (legalábbis szerintem, ill. nem közvetlenül), és a mikroban gamma sugárzás van.
...:::Barcelona Rules:::...
igen
(fizikatanár monta,h igy lehet...)
(fizikatanár monta,h igy lehet...)
huligans for life
tudod mi a gömbvillám?
...:::Barcelona Rules:::...
tedd be a mikroba egy égö gyertyát!kész a gömbvillám.(inkább ne probáld ki,gömbvillám mellékhatásai,stb.)
huligans for life
a természetes fényt nevezzük fehér fénynek. Pusztán azért, mert fehér.
A mesterséges fényt pedig sárga fénynek nevezzük, mert a lámpa sárgán világít.
de: fehérnek látjuk a nap fényét, ami x frekvencián mozog. Na most: ha ez a fény "rávetül" a terítőre, akkor az elnyel belőle egy kicsit. És nem teljesen fehér fényt ver vissza, más frekvencián. Tehát ezért nem abszolút fehér az abrosz. - ezt akartam kinyögni
más: Nikola Teslát ismeri valaki?
Állítólag létre tudott hozni mesterségesen, gömbvillámokat is.
A mesterséges fényt pedig sárga fénynek nevezzük, mert a lámpa sárgán világít.
de: fehérnek látjuk a nap fényét, ami x frekvencián mozog. Na most: ha ez a fény "rávetül" a terítőre, akkor az elnyel belőle egy kicsit. És nem teljesen fehér fényt ver vissza, más frekvencián. Tehát ezért nem abszolút fehér az abrosz. - ezt akartam kinyögni
más: Nikola Teslát ismeri valaki?
Állítólag létre tudott hozni mesterségesen, gömbvillámokat is....:::Barcelona Rules:::...
Hmm, úgy látszik a legutóbbi elméletemet már senki sem cáfolta meg, a hallgatás pedig beleegyezésnek minősül ugye....
a varga: olyan alapon azt is külön le kéne írni, hogy pl az űrhajóson piros vagy kék színű trikó volt, vagy mit evett reggelire, mert változhatott az összsúly...
A 'fehér fény'-es dolognál, meg értelmezési gondok vannak. Mert amit un. fehér fénynek hívunk, az nem azért kapta a nevét, mert ha 'ránézel' akkor fehér... Csupán így nevezték el valami ok miatt. (asszem azért, mert ez a legnagyobb rezgésszámú, vagy valami, de majd utánnanézek!) A 'fehér abrosz'-nál a fehér szó, pedig már az anyag színét jelöli. Tehát az első fogalomnál a fehér szó az anyag neveként, a másodiknál pedig mint jelző szerepel.
a varga: olyan alapon azt is külön le kéne írni, hogy pl az űrhajóson piros vagy kék színű trikó volt, vagy mit evett reggelire, mert változhatott az összsúly...
A 'fehér fény'-es dolognál, meg értelmezési gondok vannak. Mert amit un. fehér fénynek hívunk, az nem azért kapta a nevét, mert ha 'ránézel' akkor fehér... Csupán így nevezték el valami ok miatt. (asszem azért, mert ez a legnagyobb rezgésszámú, vagy valami, de majd utánnanézek!) A 'fehér abrosz'-nál a fehér szó, pedig már az anyag színét jelöli. Tehát az első fogalomnál a fehér szó az anyag neveként, a másodiknál pedig mint jelző szerepel.
"Find out who you really are"
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
