Re Ungarische-ORK: Szóval a hideg fúzió: 10 éve jelentették be a hideg fúzió megvalósítását. Mint ismeretes, egyes kis tömegszámú atommagok egyesítésével magenergia szabadítható fel. Ez "működteti" a csillagokat, így a mi Napunkat is. Csak az a bökkenő, hogy ilyen magreakció beindulásához nagyon magas hőmérséklet kell. Mégdeutérium és trícium - a 2 és 3 tömegszámú nehézhidrogén izotópok - címképen bemutatott egybeolvadása esetén is 20-30 millió fok. A végtermék nem kevés energiafelszabadulás, egy neutron és egy hélium mag (2 proton, 2 neutron alkotja). További finomságok: http://www.csatolna.hu/hu/erdekes/CsA/erdekes3640.htm Remélem ez a fórum életben marad és további "izgalmas témákat" fogunk feszegetni!!!

Only Easy Day was Yesterday!