Vagy még megint régebben írta valaki(most nem emlékszem)hogy az ember nem bírná ki a fénysebességet.Vegyünk egy vadászgépet és egy trabantot:A vadászgép átlépi a hangsebességet.Ha a trabant valahogy át tudná lépni szerintem darabokra hullana.Nem az ember nem bírja hanem a gép.Ha jól összevan téve a gép,stabil,gyorsulásra van téve,akkor az ember is kibírja benne.
"...facilis descensus Averno; noctes atque dies patet atri ianua Ditis."