Kimásoltam, a CM topicból a csataleírást!
"Akkor a statisztika: Volt 250 sebesültem 365 el szemben
57 halottam az oroszoknak 96. Kilőttem 17 tankot(su-76 is benne van) Míg én 7-et vesztettem. Egy elite Zrínyit meg tudtam menteni. Kemény véres harcot vívtak a fiaim.
A casta: Nagyjából változatlanul hagytam a csapatok elhelyezését bár két Zrínyit a Nyugati pu környékére raktam. Az egyik elintézett 3 T-34-est Amikor megjelent az ellenség a Mussolini téren mindjárt ki is lőtte az egyik oda vitt Zrínyit. A másik két, a térre vezető, párhuzamos utcára is jutott egy-egy Zrínyi. A téren Kb5 ruszki tankot lőttek ki. A gyalogság itt egy ideig ellenállt, de a hatalmas nyomás részben felszámolta ,részben megfutamította az erőim. Viszont az utcán álló rohamlövegek keményen küzdöttek egészen addig míg az egyik el nem pusztult. Ekkor visszavontam a másikat is(Ő menekült meg a végén).
Sajnos egy hatalmas taktikai hiba miatt a Bazilikában lévő csapatokat elég gyorsan lemészárolták. Ezutan egész a Clark Ádám teret (jól írtam? Na mind1)szegélyező házakig vonultam vissza. Egy Zrínyi meg kb egy szakasznyi vegyes csapat itt kb 15 körig védekezett. Nagyon szívósan. De sajnos a végén a túlerő leküzdötte őket. A bal szárnyon mindjárt az erőim visszavételével kezdtem. Pontosabban a 3. körben. Csak a korábban már említett két Zrínyi meg némi gyalogság maradt. Miután jobb oldalon erősödött a nyomás úgy döntöttem velük is megkezdem a visszavonulást. Az egyik rhamlöv. gond nélkül távozott, de a másikat, mikor kihátrált az utcából és az oldalát mutatta, feltűnt egy T és kilőtte. Az ezen szállított német gyalogosok ott maradtak a végéig. Egy hajuk szála sem görbült. Az előbb távozó Zrínyi még a házak között végzett vagy 3 orosz páncélossal, de hátbatámadták és mikor meg akart foldulni... HÁLÁL. Ezek után a maradék rohamlöv.-ek is szép sorban elhaláloztak miközben a Hetzerekkel átkeltem Pestre. Ők is végeztek még egy-egy orosz tankkal a Clark Ádám téren, de hát ugye a túlerő. Viszon akciójuk időt adott a gyalogosaimnak a menekülésre.
Végül két raj maradt Pesten meg egy szakaszparancsnokság, de a zászló az ellenségé lett.
Tapasztalatok: A Panzerfaustok nagyon leszerepeltek. Kb. 8-at lőttek el embereim, de egyetlen tankot sem sikerült kilőni. Szintén ilyen hatástalanok voltak a lángszórók a páncélosokkal szemben.
Viszont jól szerepelt a 75mm-es pct ágyú. Ő is végzett vagy 3 ellenséges tankkal. Az ötveneset még az elején kilőtték.
Összegzés: Embereim bátran küzdöttek, önfeláldozóan, de a hatalmas túlerőt nem állíthatták meg. A parancsnok (ÉN) is követett el taktikai hibákat."
Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni.
