28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Videokártyák



Írd ide hozzászólásod:

kEnAcE
kEnAcE [9563]
Azért nem megy magasabb órajelen, mert a 0.13-as technológiánl nem használják a low-k-t a hülye IBM gyárakban.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Anonymus23
Anonymus23 [4532]
Érdekes ezt a technológiai fölényt sosem emlegeted az AMD-nél, amikor AMD-Intel párharcról van szó!

Mert jelenleg az AMD-nek áll a zászló, úgy, hogy jóval kisebb sebességen mennek mint az Inteles csúcsok...
De hát az más architektúra...

Én jelenleg a kisebb cégeknek drukkolok (AMD, ATI) mert ha megint monopolhelyzet alakul ki, akkor azt én is, de te is meg fogod keményen érezni a pénztárcádon!


Egyébiránt, szerintem, ha tudnák, akkor már most is magasabb órajelen járatnák az NV GPU-kat is, de valamiért nem megy. Ez meg benne van.

GB GA-P55A-UD4, Core i5 750, 2x4+2x2GB DDR3 1600, Gigabyte HD5870 1GB, 1TB+3x2TB+750GB SATA2 Samsung, Genius5.1HomeTheater, Logitech G5, Samsung P2770HD, Corsair CX400W

kEnAcE
kEnAcE [9563]
Az ATi most fogja kiadni az új generációt állítólag 320M tranzisztorral. Az nVIDIA-nak most annyi az előnye, hogy egyelőre egy felsőbbrendű architektúrával rendelkezik, mert nyilván való, hogy a pár százalékos sebességlemaradás eltörpül ahhoz képest, amennyivel alacsonyabb órajelen mozognak a kártyák. Ők most tuti nem adnak új architektúrát. Ha áttérnek a TSMC-nél a low-k 0.13-ra vagy a sima 0.11-re, akkor akár 550-600 MHz környékén is ellehetnek. Nagy valószínűséggel kibővítik az NV40-et 24x1-re és az elég is lesz. Az ATi már 16x2-es vagy 24x2-es re pályázik, de én attól félek, hogy a R520-as 320M tranzisztorral és a 0.11M techmológiával gondokban lesz. Alacsony lesz a yield stb. Az NV-nek még mindig az FX5700-5500-as hozza a legtöbb profitot (bezony sok az idióta), a 6600GT AGP-s egyre jobban tarol, utólag jön majd a pénzáradta innen, itt az ATi ellenfél nélkül marad, 9800Pro-ból hiány van (hívjátok csak fel az Élienkompjúterszt) és más középkategóriájuk nincs. A felsőkategória királya az X800XT, de hát olyan csak a milliomosknak van, a 6800 ULtra egy faszság, mert böszme, két tápcsatis és a 6800GT simán mennek Ultraként. A felső kategóriában a 6800GT az, ami a legjobban megéri, nem csak képességei miatt, de teljesítmény és ár szempontjából is vonzóbb, mint az X800Pro. Nem hiába dobják most piacra az X800XL-t, ami inkább lenne ellenfél, de az még sehol, és egyelőre nem is tervezik átbridzselni AGP-re. Szóval az évvége felé kijöhetnek a pozitív hatások az NV-nél és most ők válaszolhatnak az NV50-nel az R520-ra.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Vissza

Fórumszabályzat