28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

RTS vs. Körökre osztott stratégia



Írd ide hozzászólásod:

Lacko
Lacko [11561]
én a biblia szót, nem mint "szent könyv", hanem mint "alapmű" értettem. És attól, hogy valaki komcsi, vagy náci, még lehet jó szakember. Egyébként, ha jól veszem ki a sorok közötti részt, akkor Guderian egy senki maradt volna, ha nem jön az NSDAP és nem kezdi el fejleszteni a hadsereget és nem jön rá Hitler, hogy neki valami nagyon gyors és ütős kell, nem pedig egy lomha erőd. Így aztán még a nyalás is érthető...

Érdekes - és erről te biztos többet tudsz - ugyan ebben az időben a franciáknál is volt egy tisztecske, aki írt egy hasonló művel a páncélos hadviselésről, de mivel Frnaciaország győztes volt és bízott a hadseregében, ezért a régivágású tiszteknek volt nagyobb szava (ellentétben a nwehrmachttal) és így a kutya se vette észre ezt a könyvet... A történelem, azonban addig fújta, sodorta ezt a tisztecskét, amig híres ember nem lett, sőt, végül ő lett a Köztársasági Elnök is... mert úgy hívták, hogy DeGaulle. Sajnos ezt a könyvet nem látta mmég magyarul, pedig érdekes lenne összevetni.
Aruns
Aruns [7073]
Guderian nagyon tehetséges volt, de volt még jónéhány német főtiszt, aki mind elméletben, mind gyakorlatban nagyot alkotott a páncélos hadviselésben. Guderian viszont soxor eléggé nyalt Hitleréknek (néha akkor is, amikor nem lett volna neki muszáj). Szóval sem ő nem volt szent, sem a könyve
Lacko
Lacko [11561]
Páncélos taktikai bibliára gondoltam... Szerintem ebben a kategóriában nem túlzás. Hiszen e mű elött baromi össze-vissza, hülyén használtáka páncélosokat. Azóta viszont ez az etalon. Egyesek szerint az Öböl háború óta már nem igazak az ebben leírtak, bár a gimis töritanárom még mindig esküszik rá, hogy azóta is helytálló minden szava.
Aruns
Aruns [7073]
Az Achtung Panzert valszeg elég nagy példányszámban adták ki, szerintem nem nehéz megszerezni. Azért a "biblia" kifejezés kissé erős, nem, Lacko?

Vissza

Fórumszabályzat