28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

The Battle for Wesnoth - itt az új verzió

A teljes verziós stratégia magyarul is játszható.

Írta: Retee 5 hozzászólás

Érdekes projektnek tűnik a The Battle for Wesnoth, amely egy teljesen ingyenes, fantasy világban játszódó körökre osztott stratégia. A képek alapján némi hasonlóságot mutat a régebbi Heroes részekhez, azonban képességek terén mindent megtalálhatunk benne, amit egy mai játéknál elvárhatunk. Több mint kétszáz egység, folyamatosan fejlődő lények, rengeteg speciális képesség, és mágiaforma vár arra, hogy segítségükkel meghódítsuk Wesnoth trónját. A programot - valószínűleg okkal - immár több mint egymillióan töltötték le - ehhez hozzájárul az is, hogy kiforrott multiplayer funkciókkal is rendelkezik. A fejlesztő csapat amúgy meglepően szép számú - vannak például magyar tagok is - ennek köszönhetően rendkívül sok apró, ámde játékélményt növelő funkciót építettek be, de nagy hangsúlyt kapott a zene és a hanghatások kivitelezése is. Lehetséges saját pályák és hadjáratok kreálása, és végül de nem utolsó sorban: a The Battle for Wesnoth magyarul is tud. A 60 megás játék Windowsos verzióját letöltési részlegünkben találhatjátok, míg az egyéb verziókért (Linux, Mac, stb.) a hivatalos honlapot érdemes felkeresni.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • The Battle for Wesnoth
  • The Battle for Wesnoth
  • The Battle for Wesnoth

HOZZÁSZÓLÁSOK

TomJoad
TomJoad [2]
Sziasztok!
Csak szeretném megjegyezni, hogy a fordításban sokunk munkája van benne, akik merő hobbiból gondoltuk, hogy elkezdjük magyarítani ezt a remek játékot. Ebből következik, hogy csak ritkán tudjuk tartani az iramot a fejlesztők változtatásaival. Ajánlom, a fordításhoz tartozó fórumot a magyar közösségi lapunkon, ahol bejelenthetitek a hibákat, illetve jelentkezhettek fordítónak: http://www.freeweb.hu/wesnoth/index.php?name=Forums&c=5
Star Wars
Star Wars [11836]
Hát ez a fordítás elég rossz lett...még olyan is előfordul, hogy egy, a képen látható ablakban keverve van az angol meg a magyar. Akkor már azt mondom, inkább hagyják az egészet angolul, vagy fordítsák le teljesen...
Retee
Retee [1560]
Csak egy kis tájszólás.:D Amúgy is én fényképeztem ki, kivéve a harmadikat.
Vöge
Vöge [288]
Azért kiadhattak volna olyan képeket is, amin nincs elgépelés :-D
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (5 db)