Érdekes projektnek tűnik a The Battle for Wesnoth, amely egy teljesen ingyenes, fantasy világban játszódó körökre osztott stratégia. A képek alapján némi hasonlóságot mutat a régebbi Heroes részekhez, azonban képességek terén mindent megtalálhatunk benne, amit egy mai játéknál elvárhatunk. Több mint kétszáz egység, folyamatosan fejlődő lények, rengeteg speciális képesség, és mágiaforma vár arra, hogy segítségükkel meghódítsuk Wesnoth trónját. A programot - valószínűleg okkal - immár több mint egymillióan töltötték le - ehhez hozzájárul az is, hogy kiforrott multiplayer funkciókkal is rendelkezik. A fejlesztő csapat amúgy meglepően szép számú - vannak például magyar tagok is - ennek köszönhetően rendkívül sok apró, ámde játékélményt növelő funkciót építettek be, de nagy hangsúlyt kapott a zene és a hanghatások kivitelezése is. Lehetséges saját pályák és hadjáratok kreálása, és végül de nem utolsó sorban: a The Battle for Wesnoth magyarul is tud. A 60 megás játék Windowsos verzióját letöltési részlegünkben találhatjátok, míg az egyéb verziókért (Linux, Mac, stb.) a hivatalos honlapot érdemes felkeresni.
The Battle for Wesnoth - itt az új verzió
A teljes verziós stratégia magyarul is játszható.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
HOZZÁSZÓLÁSOK
TomJoad 2007.03.24. 14:41 [2]
Sziasztok!
Csak szeretném megjegyezni, hogy a fordításban sokunk munkája van benne, akik merő hobbiból gondoltuk, hogy elkezdjük magyarítani ezt a remek játékot. Ebből következik, hogy csak ritkán tudjuk tartani az iramot a fejlesztők változtatásaival. Ajánlom, a fordításhoz tartozó fórumot a magyar közösségi lapunkon, ahol bejelenthetitek a hibákat, illetve jelentkezhettek fordítónak: http://www.freeweb.hu/wesnoth/index.php?name=Forums&c=5
Csak szeretném megjegyezni, hogy a fordításban sokunk munkája van benne, akik merő hobbiból gondoltuk, hogy elkezdjük magyarítani ezt a remek játékot. Ebből következik, hogy csak ritkán tudjuk tartani az iramot a fejlesztők változtatásaival. Ajánlom, a fordításhoz tartozó fórumot a magyar közösségi lapunkon, ahol bejelenthetitek a hibákat, illetve jelentkezhettek fordítónak: http://www.freeweb.hu/wesnoth/index.php?name=Forums&c=5
Star Wars 2007.03.11. 23:51 [11836]
Hát ez a fordítás elég rossz lett...még olyan is előfordul, hogy egy, a képen látható ablakban keverve van az angol meg a magyar. Akkor már azt mondom, inkább hagyják az egészet angolul, vagy fordítsák le teljesen...
Retee 2007.03.09. 21:12 [1560]
Csak egy kis tájszólás.:D Amúgy is én fényképeztem ki, kivéve a harmadikat.
Vöge 2007.03.09. 21:05 [288]
Azért kiadhattak volna olyan képeket is, amin nincs elgépelés :-D
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]


