A 2007-es év egyik legpozitívabb meglepetésének bizonyult a BioShock című akciójáték, amely groteszk világa és furcsa hangulata miatt nem feltétlenül csak a játékok világában állná meg a helyét. A pletykák szerint ezt felismerte a szoftver kiadója, a Take Two is, és már találkozásokat is kezdeményeztek ennek ügyében filmes körökkel. A hivatalosan meg nem erősített tervek szerint a cég egy olyasmi projektet látna szívesen, mint a 300, amelynél egyrészt másodpercenként kell használni a green screen technológiát, másrészt képi világa erőteljesen eltér a megszokottól. Az biztos, hogy lenne fantázia Rapture City feldolgozásában, de várjuk ki a végét...
BioShock - lesz film?
A pletykák szerint a Take Two már lobbizik ennek érdekében.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
BioShock
Platform:
Fejlesztő: Irrational Games
Kiadó: Take 2 Interactive
Forgalmazó: Amex-Tec
Megjelenés: 2007. szeptember
Minimális rendszerigény: Pentium 4 2,4 GHz, 1 GB RAM, 128 MB-os DirectX 9.0c kompatibilis videokártya (GeForce 6600/Radeon X1300 vagy jobb, kivéve Radeon X1550), 8 GB HDD
Ajánlott konfiguráció: Core 2 Duo processzor, 2 GB RAM, 512 MB-os videokártya (GeForce 7900 GT vagy jobb), Sound Blaster X-fi hangkártya
HOZZÁSZÓLÁSOK
Lu-Duck Mc 2008.01.11. 13:13 [19]
Szerintem nagyon jó lenne ha készülne film a BioShock ról!:D
afro 2008.01.10. 00:44 [283]
Az óceán mélye tényleg Lovecraftos, de benne (pontosabban az írásaiban) engem mindig az őrület fogott meg. Pontosabban az, hogy a felfoghatatlant írja le, azaz azt írja le, hogy mit nem lehet elképzelni (végtelen torz univerzum, a lények, időtlenség, az Ősök, nem euklideszi szögek, azaz nem tudni milyen szögek, és pont ezt nem lehet elképzelni)... fúú de ezt nagyon nehéz megfogalmazni. És a Bioshockban minden "érthető". Ezért nem értettem egyet veled ebben.
Szóval ha Lovecraftos lenne, akkor a főhősünk az első "lény" megjelenésekor veszítene 30 ép-elme pontot (a 70-ből :-) ) és úgy vánszorogna végig, hogy a végén biztos vagy megőrül, vagy meghal. (bár ez most picit szerepjátékos volt) :-D
De most hogy így belegondoltam, nagyon jó filmet lehetne a játékból csinálni. Ha megkérdezne a rendező, lenne pár ötletem az tuti! :-D
Szóval ha Lovecraftos lenne, akkor a főhősünk az első "lény" megjelenésekor veszítene 30 ép-elme pontot (a 70-ből :-) ) és úgy vánszorogna végig, hogy a végén biztos vagy megőrül, vagy meghal. (bár ez most picit szerepjátékos volt) :-D
De most hogy így belegondoltam, nagyon jó filmet lehetne a játékból csinálni. Ha megkérdezne a rendező, lenne pár ötletem az tuti! :-D
Retee 2008.01.09. 22:52 [1560]
Erre céloztam én is, mert jól írtad, hogy egy film kevés saját élményt jelent azzal szemben, ha valaki végignyomtam a játékot, és közben esetleg néha frászt kapott. Csak akkor lenne értelme - szerintem - ha újraértelmezik az egészet, akár azon az áron is, hogy egy-két BioShock fan felköti magát. :) Lovecraft meg: vízalatti világ, elfeledett régi város, eltorzult, groteszk, dekadens élőlények, nekem eléggé ismerős volt, még ha persze nem is egy az egyben ugyanaz. De lehet csak hozzáképzelem.
Retee 2008.01.09. 22:48 [1560]
Nehéz egy filmet megítélni, mert ízlések és pofonok, de ha abból indulsz ki, hogy a King filmek 90% eltűnt, míg a Ragyogás a mai napig klasszikusnak számít...Ráadásul nem is egyszerű (inkább nem lehet) visszaadni a könyveit, hiszen a belső gondolkodást, billegést, őszinteséget egy film sem tudja átültetni magába igazán. Az tipikus könyves műfaj. Attól tartok ha megcsinálják úgy, ahogy ő mondja, akkor ugyanaz lett volna a sorsa, mint a többi rémregény adaptációjának (meg az általa újraforgatott Ragyogásnak, amit meg lehetett ugyan nézni, de..hol számít az klasszikusnak - ezzel szemben az eredetit még magyarhonban is tanítják filmtörténeten, legalábbis nekem igen). A legenda meg ki tudja..van egy másik is, hogy Nicholsontól azóta félnek a saját hozzátartozói is, mert ott vette fel az azóta megismert arcát - a magánéletében is. :D
afro 2008.01.09. 22:36 [283]
Olvastam, láttam is, és a könyv fanatasztikus, a film nagyon jó, és a kettőnek van is köze egymáshoz, de a film tényleg nem a "minden második fejezetet megrendezünk, hogy az egész könyv beleférjen 2 órába" típus, hanem mfogta a könyv hangulát, ötletét, helyszíneket, története és elvonatkoztatva, de nagyon izgalmas lett. Legalábbis szerintem. Nicholson pedig fantasztiuksat alakított és a kissrác is jól játszott!
És ezt kéne a BioShocknál is csinálni asszem.
És ezt kéne a BioShocknál is csinálni asszem.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 09:10
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2570]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
