A lopakodós játékok atyja, a Thief nem nevezhető szapora apának, hiszen gyermekei nem özönlik el az akciójátékok színterét. Persze időnként próbálkoznak a fejlesztők, ahogy most a Velvet Assassin esetében is. Beszéljünk is egy picit a játékról.
1940 második fele, a nácik bekebelezték Franciaországot, és békésen üldögélnek René vendéglőjében, miközben úgy gondolják, a francia probléma már meg van oldva. A helyiek viszont nem teszik magukévá ezt az álláspontot, ám a nyílt ellenálláshoz gyengék, így aztán földalatti mozgalmat kezdenek szervezni. Itt kezdődik a Velvet Assassin története is, amelyben egy Violette Summer nevezetű kémhölgyet irányítunk, aki nappal utcákon vigyorgó civilként jelenik meg, míg éjszaka a náci vonalak mögé próbál beférkőzni, hogy szabotázsokat hajtson végre, vagy épp fontos terveket tulajdonítson el a francia ellenállásnak. A 22 missziós történetének amúgy van valamennyi történelmi valóságalapja is, ezeket pedig viszont fogjuk látni a sztoriban. Maga a játékmenet leginkább a gyors, és halk akciókra épít, lopakodnunk kell, ha pedig már lövünk is, akkor gyorsan menekülni. A fejlesztők olyan elemeket is beépítettek a játékba, mint például viselkedésünk kihatása a "népre" - ha például ártatlanokat is lelövünk, akkor a lakosság viszonya fagyossá válik az ellenállással, ami nem sok jót ígér, ellenben pozitív hozzáállás esetén próbálnak minket segíteni. De küldetéseink során, ha már felfedeztek minket tettethetjük magunkat halottnak is, a különböző információkat pedig lekódolhatjuk stb. A játék a tervek szerint 2009 januárjában érkezik, addig is íme a GC-n készített kamerás gameplay videó.
Velvet Assassin - képek, videó
Gameplay videó a francia ellenállás kémhölgyéről.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
Velvet Assassin
Platform:
Fejlesztő: Replay Studios
Kiadó: Gamecock
Forgalmazó: seven m
Megjelenés: 2009. tavasz
HOZZÁSZÓLÁSOK
cygary 2008.08.26. 19:11 [2745]
Hát nem valami fényes azt kell mondjam. Engem lelombozott a videó. A hátraszúrások jók lennének de valahogy... nincs benne... szóval nem tudom megmagyarázni de nem néznek ki úgy a szúrások amiért annyira szerettem ezt a thiefbe és az Assassin's Creedbe. No de hogy ne csak kukacoskodjak, ez a lövöldözés is érdekesen néz ki.:-/
somesz83 2008.08.26. 19:02 [3336]
Kicsit babaarca van a csajnak.
Skorpio90 2008.08.26. 16:29 [5530]
Igen, arra gondoltam, de a hivatalos honlap nem frissül, és van egy darab trailer a játékról...
balays82 2008.08.26. 16:05 [14276]
Az a játék jónak is igérkezik, már csak azért is, mert a Pandemic Studio fejleszti. Ez viszont nem tűnik valami nagy durranásnak, bár a színvilág itt is elég egyedi. Néha minden kék, néha piros, néha meg zöld. :-)
mucius 2008.08.26. 13:32 [10106]
a saboteur egy másik játék. ír származású emberkével szabadítjuk fel franciaország részeit. feketefehérből színesre vált a kép konstrukcióról biztos beugrik. :)
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]


