28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Crysis 2 - nehezen készül a konzolos darab

A Cryteknek meggyűlt a baja a CryEngine 3-mal a konzolok alatt, ám úgy tűnik, hogy a csapat megoldotta a komolyabb problémákat.

Írta: Retee 12 hozzászólás

Valószínűleg idén szeptemberben érkezik meg a Crysis második epizódja a boltokba, és az előző résztől eltérően a folytatás már konzolos verziót is kap. Igaz, ez utóbbi kapcsán néha megizzadtak a Crytek fejlesztői, legalábbis Cevat Yerli vezérigazgató beismerte, hogy többször is komoly problémák adódtak a munkával. Mint mondta, nem volt egyszerű megtalálni a vizuális megjelenítés és az optimalizálás közötti megfelelő arányt, ám azt is hozzátette, hogy a csapat mindig felül tudott emelkedni a hibákon. Ugyanakkor azt már régebben is elismerte a német cég, hogy a konzolos daraboknál nem merték bevállalni a dzsungeles terepet, mert itt bizonyos "kreatív korlátokat" kénytelenek voltak betartani, és így inkább a városi terepet választották színhelyül.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Crysis 2

Platform:

Fejlesztő: CryTek

Kiadó: Electronic Arts

Megjelenés:
2011. március 22. PC
n/a: PS3, X360

Minimális rendszerigény: Intel Core 2 Duo/Athlon 64 X2 2 GHz, 2 GB RAM (Vista: 3 GB), 512 MB-os videokártya, 9 GB HDD

» Tovább a játék adatlapjára

HOZZÁSZÓLÁSOK

AstorAnt
AstorAnt [1653]
Sose értettem mi értelme ezen dilemmázni, mivel a konzolba is processzorokat, memóriákat, meg grafikusvezérlőket pakolnak.Csak ott mivel egy féle konfiguráció van, sokkal jobban ki van használva a teljesítménye az adott konfigurációnak.
Amúgy meg a kiadókat az eladási mutatók érdeklik, nem a gép teljesítménye, és ebben jobb a konzol.
De egye-fene én válaszolok neked, volt egy 386-os DX-em 4mb rammal, annál tényleg erősebb a PS3.
.:[Kain]:.
.:[Kain]:. [11704]
"Életed végéig nem lennének anyagi gondjaid."

tudatlan vagy :) vond ki az összegből a kiadó büdzséjét, vond ki a fejlesztési költségeket (hány fejlesztő is dolgozott az első részen? hány évig? azok havi fizetése?) és a reklámok és a gyártás árát (dvd&doboz)... aztán gondolkozz euróban, mert forintban lehet, hogy az a bűvös kis 10% nekünk, magyaroknak sok lenne, de mit kezdjen belőle egy külföldi? persze még így is lehetne reklámfogásnak mondani, hogy többen vegyék meg, mert a fejlesztőknek üres marad a zsebe, de ez nem sokszor fordult még elő. az meg az EA faszsága, hogy egy játékot 13 ezer forintokért akarnak értékesíteni...
Kanduhrka
Kanduhrka [9380]
Mondjuk abban igaza van, hogy a Crysis oltári nagyot bukott anno.
Corvus5
Corvus5 [2011]
Jajj hagyjuk már ezt a dumát, mert szánalmas. Úgy írkálja ezt mindenki, mintha PC-re 5 Ft-ért osztogatnák a játékokat. Szívesen vetted volna te, ha felajánlják neked annak a lesajnált bevételnek csak 10%-át. Életed végéig nem lennének anyagi gondjaid.
Hype
Hype [368]
Inkább a konzol verzióra fekszenek rá, hogy legyen is végre valami pénz belőle, az első résznél legalábbis azon kívül hogy grafikailag áttörő lett, kasszasiker nem igazán volt :).
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (12 db)