Valószínűleg idén szeptemberben érkezik meg a Crysis második epizódja a boltokba, és az előző résztől eltérően a folytatás már konzolos verziót is kap. Igaz, ez utóbbi kapcsán néha megizzadtak a Crytek fejlesztői, legalábbis Cevat Yerli vezérigazgató beismerte, hogy többször is komoly problémák adódtak a munkával. Mint mondta, nem volt egyszerű megtalálni a vizuális megjelenítés és az optimalizálás közötti megfelelő arányt, ám azt is hozzátette, hogy a csapat mindig felül tudott emelkedni a hibákon. Ugyanakkor azt már régebben is elismerte a német cég, hogy a konzolos daraboknál nem merték bevállalni a dzsungeles terepet, mert itt bizonyos "kreatív korlátokat" kénytelenek voltak betartani, és így inkább a városi terepet választották színhelyül.
Crysis 2 - nehezen készül a konzolos darab
A Cryteknek meggyűlt a baja a CryEngine 3-mal a konzolok alatt, ám úgy tűnik, hogy a csapat megoldotta a komolyabb problémákat.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
Crysis 2
Platform:
Fejlesztő: CryTek
Kiadó: Electronic Arts
Megjelenés:
2011. március 22. PC
n/a: PS3, X360
Minimális rendszerigény: Intel Core 2 Duo/Athlon 64 X2 2 GHz, 2 GB RAM (Vista: 3 GB), 512 MB-os videokártya, 9 GB HDD
HOZZÁSZÓLÁSOK
AstorAnt 2010.03.31. 11:36 [1653]
Sose értettem mi értelme ezen dilemmázni, mivel a konzolba is processzorokat, memóriákat, meg grafikusvezérlőket pakolnak.Csak ott mivel egy féle konfiguráció van, sokkal jobban ki van használva a teljesítménye az adott konfigurációnak.
Amúgy meg a kiadókat az eladási mutatók érdeklik, nem a gép teljesítménye, és ebben jobb a konzol.
De egye-fene én válaszolok neked, volt egy 386-os DX-em 4mb rammal, annál tényleg erősebb a PS3.
Amúgy meg a kiadókat az eladási mutatók érdeklik, nem a gép teljesítménye, és ebben jobb a konzol.
De egye-fene én válaszolok neked, volt egy 386-os DX-em 4mb rammal, annál tényleg erősebb a PS3.
.:[Kain]:. 2010.03.31. 11:06 [11704]
"Életed végéig nem lennének anyagi gondjaid."
tudatlan vagy :) vond ki az összegből a kiadó büdzséjét, vond ki a fejlesztési költségeket (hány fejlesztő is dolgozott az első részen? hány évig? azok havi fizetése?) és a reklámok és a gyártás árát (dvd&doboz)... aztán gondolkozz euróban, mert forintban lehet, hogy az a bűvös kis 10% nekünk, magyaroknak sok lenne, de mit kezdjen belőle egy külföldi? persze még így is lehetne reklámfogásnak mondani, hogy többen vegyék meg, mert a fejlesztőknek üres marad a zsebe, de ez nem sokszor fordult még elő. az meg az EA faszsága, hogy egy játékot 13 ezer forintokért akarnak értékesíteni...
tudatlan vagy :) vond ki az összegből a kiadó büdzséjét, vond ki a fejlesztési költségeket (hány fejlesztő is dolgozott az első részen? hány évig? azok havi fizetése?) és a reklámok és a gyártás árát (dvd&doboz)... aztán gondolkozz euróban, mert forintban lehet, hogy az a bűvös kis 10% nekünk, magyaroknak sok lenne, de mit kezdjen belőle egy külföldi? persze még így is lehetne reklámfogásnak mondani, hogy többen vegyék meg, mert a fejlesztőknek üres marad a zsebe, de ez nem sokszor fordult még elő. az meg az EA faszsága, hogy egy játékot 13 ezer forintokért akarnak értékesíteni...
Kanduhrka 2010.03.30. 23:56 [9380]
Mondjuk abban igaza van, hogy a Crysis oltári nagyot bukott anno.
Corvus5 2010.03.30. 22:42 [2011]
Jajj hagyjuk már ezt a dumát, mert szánalmas. Úgy írkálja ezt mindenki, mintha PC-re 5 Ft-ért osztogatnák a játékokat. Szívesen vetted volna te, ha felajánlják neked annak a lesajnált bevételnek csak 10%-át. Életed végéig nem lennének anyagi gondjaid.
Hype 2010.03.30. 22:33 [368]
Inkább a konzol verzióra fekszenek rá, hogy legyen is végre valami pénz belőle, az első résznél legalábbis azon kívül hogy grafikailag áttörő lett, kasszasiker nem igazán volt :).
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 20:22
- Kezd durvulni az időjárás! [4473]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
