Az már régóta nem titok, hogy a Call of Duty: Ghosts a széria talán legnagyobb csalódást keltő epizódja lett. Nem elég, hogy a fejlesztő Infinity Ward csak halovány árnyéka régi önmagának, ez már a játékán is erősen érezhető: a Ghosts nem lett több egy gyenge közepes alkotásnál, amely gyakorlatilag semmit sem váltott be a sokat hangoztatott ígéretekből. Mindez még fájóbb lehet a széria szerelmeseinek (akik azért még mindig sokan vannak) annak fényében, hogy ez volt az első próbálkozás az új konzolokon is. A kudarcot mi sem mutatja jobban, hogy a sorozat eggyel korábbi része, a Black Ops 2 mind a mai napig közel kétszer annyi játékost vonz. A Steam statisztikáit böngészve jól látható, hogy míg a BO2-vel nagyjából 9400-an játszanak, addig a Ghosts-szal csak 5150-en. Ehhez még hozzá vehetjük, hogy a Modern Warfare 3 közel 6500 játékost számlál, de a Modern Warfare 2 is csak alig marad el a szellemektől 4900-zal.
Ezek persze csak számadatok, amelyek nem szabad, hogy bárkit is befolyásoljanak a számukra érdekes játék kiválasztásában. De mindenképpen elgondolkoztatóak lehetnek a szériát birtokló Activision és a legújabb, Advanced Warfare-t fejlesztő Sledgehammer Games számára. Valami nagyot illik idén ősszel villantani, különben akár pihenőpályára is küldhetik a szériát.
A korábbi részek népszerűbbek a Call of Duty: Ghostsnál
A Call of Duty széria eggyel korábbi részével a mai napig kétszer többen játszanak, mint a legutóbbival.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
Call of Duty: Ghosts
Fejlesztő: Infinity Ward
Kiadó: Activision
Megjelenés:
2013. november 5. PC
n/a: PS3, PS4, X360, X1, WiiU
HOZZÁSZÓLÁSOK
LordMatteo 2014.07.08. 13:15 [29425]
Nem a hajlamokkal van gond, hanem az igényekkel. :D
Kanduhrka 2014.07.08. 13:00 [9380]
Hát annyi biztos, hogy a Ghosts a sorozat mélypontja:) Már a Modern Warfare 3-nál is rezgett a léc, de ott a küldetések még egészen szórakoztatóak voltak, de az említett játéknál, már minden téren sikerült alulmúlniuk magukat. A grafikával volt a legkevesebb bajom (bár az is hagy némi kívánnivalót maga után...), viszont a történet teljesen érdektelen volt, a Black Ops 2-ben bevezett döntési lehetőségeknek, apróságoknak, fegyverválasztás és kiegészítők ráaggatása terén, mind-mind visszafejlődött. És mindez irreálisan magas gépigénnyel párosult. Ez utóbbi leginkább a multiplayerben volt igen zavaró: ugráló FPS szám, iszonyat nagy laggok.
Konzolon is 20-30%-os eladás csökkenés történt, amit ráfogtak az új generációs konzolok érkezésére, de azért valljuk be, ezt még egy óvodás se veszi be:D
Konzolon is 20-30%-os eladás csökkenés történt, amit ráfogtak az új generációs konzolok érkezésére, de azért valljuk be, ezt még egy óvodás se veszi be:D
RAI*DEN 2014.07.08. 11:37 [3086]
Aki a multiját nyomja, azoknak nem tudom milyen mazochista hajlamaik lehetnek, mert még a multija is ótvar rossz. De a single részről sem tudnék semmi pozitívat mondani, mert az eddigi cod-okkal ellentétben, ennek a singlejét hangyaszarnyit sem lehetett élvezni, míg azért a korábbi részeket elég tisztességesen összerakták(mondjuk számomra a MW3 is már egy nagy nulla volt az IW-től). Az Infinity ward-nak mással kéne foglalkoznia, mert jelen formájában eléggé impotens a csapat...
GeryG 2014.07.08. 11:16 [2379]
Hát, ha a hozzávesszük a DOTA 2 730 000-es aktív közösségét, akkor valóban nevetséges. :D Azért az is elgondolkodtató, hogy még a Payday 2 is közel tízszer több játékost vonz. Jól mondod, jelen formájában a CoD halott. Egy dollármilliókat termelő halott. :)
Kanduhrka 2014.07.08. 10:55 [9380]
Azért a 9500 is baromi kevés... (és tegyük hozzá hogy a DLC-k miatt széttöredezik ez az aprócska játékos mennyiség is) A széria PC-én már régóta halott.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 14:07
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [9]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]