[x]

maradj bejelentkezve

Játék

Egy 25 éves holland srác nyerte a World’s Fastest Gamer versenyt

30 ezren neveztek a Logitech és McLaren közös versenyére. A győztes egy évig a McLaren F1-es csapatánál dolgozhat.

2017.11.23. 00:16 | szerző: Dino | kategória: Játék

Tavasszal hirdette meg a Logitech és a McLaren a World’s Fastest Gamer versenyt, amelyben egy tehetséges szimulátorpilótát kerestek. Több mint 30 ezren neveztek, akik közül folyamatosan szűkítették a jelöltek listáját, míg végül a döntőre két holland fiatal maradt, a 25 éves Rudy van Buren értékesítő és a 20 éves Freek Schothorst tanuló - mindketten hollandok. Az utolsó megmérettetésben négy órát kellett eltölteniük a McLaren Forma 1-es szimulátorában, ahonnan végül Van Buren került ki győztesen. Jutalma pedig nem más, mint egy egyéves szerződés a McLaren F1-es csapatához, ahol természetesen a szimulátorban kell majd dolgoznia.

A nyertes nyolcéves korában kezdett gokartozni, 2003-ban meg is nyerte a holland bajnokságot, azonban 16 évesen megfelelő anyagi háttér hiányában abba kellett hagynia a versenyzést. "Minden gokartozni kezdő fiú az F1-ről álmodik, de egy ponton ez az álom szertefoszlik. A World's Fastest Gamer verseny megnyerésével újraélhetem ezt az álmot." - nyilatkozta Van Buren. - "Ez volt a legnehezebb állásinterjú, amivel valaha szembesültem, de a végén hihetetlen jutalom várt. Alig várom, hogy elkezdhessem a munkát!" ■

Fotó: McLaren.com