28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

Mit hoz ma a Holnapután?

Írta: Dino

1938 Halloweenjakor Amerikában kitört a pánik. Orson Welles Világok háborúja című rádiójátékáról (mely a marsbéliek inváziójáról szól) nagyon sokan azt hitték, hogy valódi hírket hallanak. Az Egyesült Államok hatóságai most attól félnek, hogy hamarosan valami hasonló ismétlődhet meg. A Holnapután (The Day After Tomorrow, hazai bemutató: május 27.) ugyanis olyan meghökkentő hitelességgel mutatja be a Földet elérő hirtelen jégkorszak következményeit, hogy már a reklámok alapján is sokan hiszik azt, hogy valódi időjárásjelentést látnak: és éppen tájfunok pusztítanak Los Angeles belvárosában, miközben Európa 4 méteres hó alá került.
A NASA – az Amerikai Űrkutatási Hivatal – mely korábban hivatalos körlevelében megtiltotta alkalmazottainak, hogy a Holnapután-nal kapcsolatban bármit nyilatkozzanak, most kénytelen volt megváltoztatni eddigi elveit: újságírók és civilek ostormolják ugyanis a klímaváltozási és űrkutatási szakértőket; mind szeretnék tudni, mennyi igaz a film festette sötét jövőképből. A hivatal belátta: ha hallgat, azzal csak igazi pánikot okoz: még akkor is, ha a félelem oka csupán a mozikban látható.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!