28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

Elsöprő Holnapután

Írta: Dino

A szokásosnál ezúttal nyilván több jégkocka került Roland Emmerich pezsgőjébe, de ez valószínűleg nem vette el a rendező kedvét: a Holnapután (The Day After Tomorrow, már a mozikban) hóval és jéggel stílusos ünnepelni. A film, mely a világ éghajlatváltozásának szörnyű következményeit mutatja be, nagyszabású vállalkozás volt, a lélegzetellító képek azonban nem ijesztették el a mozibajárókat. Július hatodika óta több mint 500 millió dollárt adtak ki a filmre a világ mozipénztárainál. Ebből 177 millió az Egyesült Államokban, 322 millió pedig rajta kívül folyt be. A kivételes eredmény persze nem meglepő: május 26. és 31. között a film 108 országban került a mozis toplista első helyére.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!