28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

A legelő hősei mindent beleadnak

Írta: Dino

A Walt Disney Stúdióban először 1937-ben készítettek egész estés rajzfilmet: a Hófehérke és a hét törpe óta negyvennégy ilyen film született. A legelő hősei (Home ont he Range, hazai bemutató: július 29.) is a hagyományos módszerrel készült, ám egyben mérföldkő is a cég történetében. Az előre látható jövőben nem csinálnak több rajzolt filmet a Disneynél: ők is átállnak a CGI-re, vagyis az animációs filmek ezentúl kizárólag komputertechnika felhasználásval készülnek.
– A legelő hősei az utolsó rajzolt rajzfilm – nyilatkozta John Sanford rendező. – ezért adtunk bele mindent: meg akartuk mutatni, hogy a műfaj még tökéletesen működik, és végtelen számú lehetőség rejlik benne. De a komputerekkel persze nehéz felvenni a versenyt.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!