28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

Görög Zita a bandafőnök

Írta: Dino

Hamarosan hazánkban is bemutatásra kerül Luc Besson nagysikerű Taxi-trilógiájának amerikai változata is, az Amerikai taxi (hazai bemutató: 2004. december 2.), mely a New York-i pizzafutárok és a rendőrök életébe kalauzolja el a nézőket, méghozzá a híres amerikai sárga taxikkal megspékelve. Ebben a kusza világban próbál meg ellavírozni a pizzafutárt alakító Queen Latifah, aki taxisofőr engedélyt szeretne kapni, valamint a kétbalkezes rendőr, akit Jimmy Fallon alakít.
A Luc Besson-producerkedése és felügyelete alatt készült filmben felbukkanó egyre veszélyesebb bankrabló banda feje Vanessa, aki nem csak a “legtutibb” négyfős banda főnöke, hanem a sofőrje is. Vanessa szerepére, a filmkészítők Gisele Bündchen szupermodellt választották, akinek ez az első filmszerepe, ugyanúgy, ahogy a lány magyar hangjául szolgáló Görög Zitának is ez élete első szinkronizálása.
- Nagy örömmel és ugyanakkor félelmekkel telve fogadtam el a felkérést erre a munkára. – nyilatkozta Zita, aki már nem csak a filmvásznon látta a brazil születésű mindössze 25 esztendős topmodellt, hanem már dolgozott is vele együtt New Yorkban.
– „Nagyon rémisztő volt először arra gondolnom, hogy nem csak a képernyőt kell néznem vagy csak olvasnom kell a szöveget, hanem egyszerre kell mindkét dolgot csinálnom, sőt még arra is oda kell figyelnem, hogy szinkronban mondjam a szöveget Gisele-lel. Csondor Kata barátnőm segített a felkészülésben, ő ugyanis már nagyon sok filmet szinkronizált.” A filmben szereplő Vanessa egy kemény, öntudatos csaj, aki – Zita elmondása szerint – nem áll hozzá közel, ugyanis ő nem ennyire kemény lány. „Bár a hangunk eléggé hasonló, semmi másban nem hasonlítunk egymásra”, hacsak azt nem nézzük, hogy mindketten a világot jelentő „modell deszkákon” szerepelnek nap, mint nap és mindketten mindössze 25 esztendősek.
Arra a kérdésre, hogy szívesen szinkronizálna-e még a modell-műsorvezető azt válaszolta, hogy „bár, meg kell tapasztalni ezt a munkát, ami az elején nem ment annyira zökkenőmentesen, de ha ismét kapna egy ilyen felkérést, akkor igen, nagyon szívesen, bár mostanában két filmszerep és több fotózás is vár még rá”.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!