Tavaly nyáron egy, a korábbi fő profiljától teljesen eltérő termékcsoportban mutatott be új terméket a leginkább memóriamoduljairól és flash alapú memóriakártyáiról ismert Kingston Technology. A tavalyi gamescomon mi is kipróbálhattuk a HyperX Gaming Headsetet, amely alapvetően a SteelSeries Siberia továbbfejlesztett (v2) változata volt. A gamer piac újabb szegmensének meghódítása pedig nemrég tovább folytatódott a HyperX Cloud Headset megjelenésével.
Az újabb, szintén játékosoknak szánt headset ezúttal is egy másik gyártó termékéből készült, konkrétan a svéd QPAD QH-90-et vették alapul a Kingstonnál a HyperX Cloud megalkotásához. Az már a kibontás során kiderült, hogy egy prémium kategóriás cuccról van szó, ugyanis a külső kartontokból kicsúszó elegáns fekete dobozt telepakoltak minden földi jóval. Természetesen a fő attrakció maga a headset, fekete alapszínnel, valamint piros HyperX logóval, de korántsem álltak meg itt a Kingston munkatársai. A kb. 120 centi hosszúságú alap – mellesleg fonott borítású – kábelhez kapunk egy nagyjából ugyanilyen hosszú, szintén fonott hosszabbítót, rajta a hangerőszabályzót és a mikrofonelnémítót tartalmazó blokkal (továbbá egy mobilgomb is került rá), akinek pedig még ez is rövid lenne, az egy 2 méteres plusz kábellel toldhatja meg a vezetéket. A nagyméretű, bőrborítású, memóriaszivaccsal kitömött fülpárnát egy velúrozott másik párra cserélhetjük, ha azt találjuk szimpatikusabbnak, használaton kívül pedig a mellékelt tokba helyezhetjük bele a headsetet. A mikrofon ezúttal nem a fejhallgató részből húzható, hanem jack csatlakozóval csatolhatjuk rá egy mozdulattal. A szivacsborítású, zajszűrős mikrofon egy rugalmasan hajlítható, de megfelelően merev drót végén helyezkedik el, így könnyen szánk elé mozgathatjuk. Végül a csomag része még két csatlakozó-átalakító is.
A zárt kialakítású HyperX Cloud fejhallgatója nagy. Igen nagy. És ez jó hír azoknak, akik hozzám hasonlóan a fülüket teljesen körbevevő headseteket preferálják. A fejhallgató ugyanis így egyáltalán nem nyomja a fület, és hosszú távon is elég kényelmes használni. A nagy méret pedig egyben azt is jelenti, hogy megfelelő méretű hangszórókat lehetett beépíteni a fejhallgatóba. Ez konkrétan 53 mm-es membránokat jelent, amelyeknek köszönhetően az alsó tartományban is megfelelően mélyre tud ereszkedni a headset. Zenével próbálva alapvetően kellemes hangzást kaptam, igazán jól szólt a headset. Ugyan az én ízlésemhez kicsit sok volt a magasabb hangok egy része, de ez játék közben – azaz a HyperX Cloud elsődleges felhasználási területén – egyáltalán nem volt zavaró. A mikrofon is jól tette a dolgát, chatelésre tökéletes hangminőséget biztosított.
Ha nagyon fogást szeretnék találni a HyperX Cloudon, akkor a hangerőszabályzós részbe tudnék minimálisan belekötni. Ezen található ugyanis a mikrofont elnémító kapcsoló, viszont semmi se jelzi, hogy annak tényleg ez a funkciója, valamint hogy melyik állásában van be- és kikapcsolva (vagy legalábbis nekem nem tűnt fel semmi ilyen jelölés). De ez annyira minimális dolog, hogy kár is volt megemlíteni. :-)
A Kingston – pontosabban most már az annak önálló részlegként működő HyperX – második terméke a gamer headsetek piacán egy újabb jó választás volt, a SteelSeries után a QPAD egy jól sikerült termékét vették át saját kínálatukba és alakították HyperX-es arculatukhoz. A boltokban 30990 forintos áron lehet hozzájutni a HyperX Cloudhoz.