26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

Blood Bowl: Death Zone teszt – Na, nem ilyen az igazi Vérfoci!

Amikor a szokott formulát sikertelenül csavarjuk meg...

Írta: Sityi

Nem titok, kedvelem a Blood Bowlt. Hogy miért? Igazából magam se tudnám megmondani... :D Persze adott, hogy egy több évtizedes múltra visszatekintő társasjátékról van szó, amelynek digitális adaptációi az esetek többségében egész jól sikerültek (a Blood Bowl 2 pedig a mai napig szerintem a csúcs). És most itt egy spin-off, megtekert játékmenettel, amelyről le kell szedjem a keresztvizet – merthogy nem lett jó. Sőt...

Blood Bowl: Death Zone teszt – Na, nem ilyen az igazi Vérfoci!

Az eredeti Vérfoci körökre osztott taktikai játék lenne. Ez viszont valós időben pörög... Amikor ennyi statisztika, speciális mozdulat, varázslat, dobókockák, ilyesmi pörög, ezt nehéz átültetni valós idejű játékmenetre. Anno az első cyanide-os Blood Bowlnál is próbálkoztak hasonlóval, de nem jött be – nem véletlenül örültem, hogy a második részből ez kikerült. Erre most tessék... Oké, egyszerűsödött a dolog, mert kevesebben vagyunk a pályán, és a varázslatok száma is erősen limitált – ahogy a lehetőségeink is, de még így se jó. Van ugyan tutorial, de bár ne lenne, annyira gagyi. Feladatlista a bal oldalra, aztán gyere rá, hogy mit és hogy csinálj. No nem mintha annyira komplex lenne, de na! Alul van némi magyarázat, de igazából az se sokat segít.

Blood Bowl: Death Zone teszt – Na, nem ilyen az igazi Vérfoci!

Maga a meccs meg egy rettenetes káosz. Ami az eredeti játékban marha jó, mert azért ott némi gondolkodási időnk van reagálni és a legjobbat kihoni a szituból – itt pont a valós idő miatt ez nincs meg. És nem is élvezetes így a meccs, mert csak 2*5 ember, ork, káoszlény, törp és ki tudja, miféle fajok gyepálják egymást, hogy aztán valakinek eszébe jusson, hogy a labdát helyettesítő, két lábon futkosó piros meztelencsigaszerű izét elkapja, és az end zone-ba vigye földhöz vágni. A kamera nem tud nagyítani, forgatni, így az átláthatóság már némi csorbát szenved. A saját csapatunk tök hülye úgy is, ha mi irányítjuk (ha épp nem adunk ki utasítást, bambán álldogál); eleinte akár két játékos terelgetésébe pedig a gép is besegít, de bár ne tenné (sose azt csinálja, amit kell; a „labdáért” pedig végképp nem megy).

Blood Bowl: Death Zone teszt – Na, nem ilyen az igazi Vérfoci!

A külcsín pedig olyan, amilyen. A grafikai színvonal kb. 6-7 évvel ezelőtti. Csak egy stadion van. Az is klónozott, csupa ember szurkolókkal. Ami mondjuk egy élőholt vagy egy káoszlény sereg esetében nem kevés kérdést vet fel... Kommentár nincs. A meccshangok hozzák a kötelezőt, annál többet nem igazán, így az arénahangulat, mint olyan, már eleve szíven szúrva esik be a partira, és vérzi össze a szőnyegünket (vagy a gyepszőnyeget?).

Blood Bowl: Death Zone teszt – Na, nem ilyen az igazi Vérfoci!

Az odáig rendben van, hogy ez a játék hivatalos Blood Bowl licenccel bír, és eleve alacsony áron indított (10 euró a steames alapára). De könyörgöm, hogy jöhet ki egy ilyen torzszülött egy Mutant Football League után? A fejlesztők mások játékaival nem játszottak, csak hogy képben legyenek, milyen színvonalat kéne megcélozni? Ráadásul az emlegetett MFL Dynasty Edition változata jelenleg 16,43 euró, ami azért nem olyan sokkal több... És hogy a multit miért nem tudtam kipróbálni, arra roppant egyszerű a magyarázat: egyszerre 7 embernél többen nem játszottak vele, és az se mostanában volt (a steamcharts.com szerint az elmúlt 48 órában egyedül én játszottam vele). Nem tudok érvet mondani a beszerzése mellett, bocsi.

A tesztpéldányt a játék kiadója biztosította.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Pozitívumok
  • Mondanám, hogy a hivatalos Blood Bowl licenc, de ez inkább szégyen, hogy megkapta
  • Krumpli gépigény, de ne izgasson ez benneteket, nem éri meg
Negatívumok
  • Olvasd el a cikket, gyakorlatilag az egész játék egy nagy negatívum...

További képek

  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone
  • Blood Bowl: Death Zone

Blood Bowl: Death Zone

Platform:

Fejlesztő: Cyanide Studio

Kiadó: Bigben Interactive

Megjelenés: 2019. július 17.

Minimális rendszerigény: AMD/Intel kétmagos, 2,5 GHz-es processzor, 3 GB RAM, Radeon HD 5670/GeForce GTX 260, 4 GB háttértár, 64-bites Windows Vista/7/8/10

» Tovább a játék adatlapjára

Sityi

Sityi
Örökifjú hardvertudor, csúcsamatőr fotelpilóta, botcsinálta zenészkezdemény. De amúgy békés majdnemmindenevő. Vonzódik a kerek dolgokhoz: legjobban a kormánykerék és a DJ-kontrollerei mögött érzi magát.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!