26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

WW2 Rebuilder teszt – Második világháború okozta károk a képernyőkön

A legborzasztóbb pusztítás utáni helyreállítás kőkemény feladat lesz.

Írta: B_Renato97

Szinte felfoghatatlan borzalmak történtek 1939 és 1945 között. A világ több pontján a lehető legbrutálisabb gyilkológépekkel ölték halomra egymást az emberek, mindeközben pedig falvak és városok lettek porig rombolva. Lassan, de biztosan kihal az a generáció, akik részesei voltak ennek a kínszenvedésnek, így a klasszikusabb stílusú világháborús lövöldözős játékok mellett fontos, hogy a rombolás elképesztő mértéke is megtapasztalható legyen virtuális keretek között. A Madnetic Games csapata nem vette félvállról a dolgot, és ezt már a WW2 Rebuilder ingyenesen letölthető prológusában is megmutatták nekünk. A teljes játék során sokkal jobban belemerülhetünk a renoválás folyamataiba, illetve teljesebb képet kapunk a borzalmakról, amelyek a világ legtöbb országát érintették.

WW2 Rebuilder teszt – Második világháború okozta károk a képernyőkön

Maga a játék egyelőre az európai kontinensen játszódik, azon belül is csak néhány országot érintve. A megjelenéskor Anglia és Németország területén várnak minket a nagyobb feladatok, de ha sikerül ezeket teljesítenünk, akkor Franciaország városainak a felújításába is belekukkanthatunk. A sandbox építgetős játékmód Lengyelországban zajlik, ahol igazából bármit megcsinálhatunk. Ahogy haladunk előre a sztoriban, úgy egyre több épületet oldhatunk fel, amit a lengyeleknél lepakolhatunk kedvünk szerint. Előzetes tervek alapján később még több ország még több helyszíne bekerülhet a játékba, így joggal bízhatunk egy esetleges budapesti renoválásban.

Munkásságunkat első körben angol falvakban kezdhetjük meg, ahol egy kisebb házat kell újjávarázsolni tutorial jellegűen, majd egy vasútállomáson kell tevékenykedni. Az izgalmak csak ezt követően indulnak be, hiszen az utunk Londonba vezet, ahol aztán tényleg lesz tennivaló. Ha a 100% elérése a cél, akkor egy-egy pálya teljes rendbehozatala akár több órát is felemészthet, hiszen nem csak annyiból áll a dolog, hogy felszedjük az eldobált csokis papírokat.

WW2 Rebuilder teszt – Második világháború okozta károk a képernyőkön

Egyes helyszíneken teljes épületeket, templomot, felrobbantott szökőkutat kell a nulláról felépítenünk. Ehhez rengeteg anyag kell, mert az egyes épületelemeket le kell craftolni. Ha nincs elég anyag, akkor pénzért cserébe is vehetünk, illetve dekorációra is költhetjük. A gyűjtögetés tehát mindennek az alapját képezi a WW2 Rebuilder esetében. Aki hozzám hasonlóan fogékony erre a játékmenetre, annak biztosan tetszeni fog. Valahogy még teljesebb érzés, hogy a szemét eltakarítás igazából csak helyet ad valami egészen újnak, amivel jobbá, szebbé tehetjük a háborús helyszíneket.

Külön kiemelendő a hangulatos visszaemlékezések, hogy egyes helyeken milyen borzalmak történetek. Látványos bejátszások ezek, amelyek egyértelműen hozzátesznek az összképhez. Az extráknak ezzel persze nincsen vége, mivel rengeteg begyűjthető relikviákat szórtak el a készítők a pályák titkos zugaiban. Korhű poszterek, szerelmeslevelek, emléktárgyak és fényképek fokozzák tovább a hangulatot, amelyeket meglepően jó minőségben készítettek el.

WW2 Rebuilder teszt – Második világháború okozta károk a képernyőkön

Az élményhez még pluszban hozzátesz, hogy sok esetben minijátékok törik meg az egyhangúságot. Az ilyen apróságok miatt gondolom jó renoválószoftvernek a WW2 Rebuildert. Nem feltétlen kell ehhez ennyire elvont témakör, csupán annyiról van szó, hogy a fejlesztők pontosan tudják, mikor válik unalmassá egy játék, és olyan plusz érdekességekkel egészítették ki a monotonná váló takarítást, amik ismét hangulatba hozzák a játékost.

A miliőhöz hozzátartozik, hogy látványra is a megszokott szimulátoroknál messze minőségibb és optimalizáltabb környezetet teremtettek a készítők. A környezet él, az NPC karakterek elmesélik a történetüket, vagy ha éppen nincsen kedvük, akkor morcosan odabüfögnek egy félmondatot. Ami pedig külön tetszett, hogy a stílushoz teljes mértékben passzoló zenék csendülnek fel – melankolikus zongorázás, lassú dallamok –, amelyek mind-mind hozzátesznek ehhez a háború utáni helyzethez.

Bevallom, először nem túl sok kedvvel álltam neki még anno az ingyenesen elérhető prológus pályájának. Újabb nem hétköznapi témát feldolgozó szimulátornak gondoltam a WW2 Rebuildert, amely biztos bugparádé lesz. De egyáltalán nem így lett, és a megjelenés előtt kipróbálható pálya után epekedve vártam a teljes játék megjelenését. Magabiztosan jelentem ki, hogy az egyik legjobb felújítós szoftver, amivel az elmúlt években játszottam. Rengeteg kis aprósággal érte el azt, ami miatt szerintem kiemelkedik a többi hasonszőrű játék közül. Ha érdekel a háború utáni korszak, vagy csak szereted az ilyen jellegű játékokat, akkor csak ajánlani tudom, mert nehéz lesz ennél jobbat találni a piacon.

A tesztpéldányt a játék kiadója biztosította.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Pozitívumok
  • A korhoz tökéletesen illő hangulat
  • Korrekt látvány, jó optimalizáltság mellett
  • Monotonitást megtörő minijátékok
Negatívumok
  • Egyelőre csak Európa néhány országa játszható
  • A sandbox mód kissé kilóg, nem túl érdekes

További képek

  • WW2 Rebuilder
  • WW2 Rebuilder
  • WW2 Rebuilder
  • WW2 Rebuilder

WW2 Rebuilder

Platform:

Fejlesztő: Madnetic Games

Kiadó: Madnetic Games, PlayWay

Megjelenés: 2023. január 16.

» Tovább a játék adatlapjára

B_Renato97
Mindenevő gamer, legyen az PC vagy konzol, FPS vagy sport. Az igazi gyönyört viszont a szimulátorok jelentik számomra. A virtuálisan elvégzett munkánál nincs is jobb.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!