28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Csak 30-cal megy a Tomb Raider: Definitive Edition [hozzászólások]

Kapcsolódó tartalom: Csak 30-cal megy a Tomb Raider: Definitive Edition
Kiderült, hogy az új konzolgenerációra szánt játék nem 60 fps-sel fog futni.

Gump
#46 Gump [5430]
Összehasonlító videó alapján szerintem is kb. úgy néz ki a D.E. mint a PC változat magas grafikai beállításokkal.

Válasz erre

Előzmény: balays82 2014.01.23. 15:50
balays82
#45 balays82 [14276]
Lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy a Definitive Edition nagyjából egy erős PC szintjét hozza az új konzolokon (pl. a haj most már itt is lobog, hiszen AMD cucc van ezekben is), annyi, hogy Lara arca tényleg újra lett gondolva egy kicsit. Ebből kiindulva szerintem is fölösleges lett volna egy új kiadás, gyakorlatilag teljes áron (mert nem lesz olcsó), úgysem nagyon venné meg senki. Konzolon meg pont jó a játékínség kezelésére, így nagyobb sikerre számíthat majd az új, illetve a korábbi gépüket eladó felhasználók körében.

Válasz erre

Előzmény: davkar9 2014.01.23. 15:09
davkar9
#44 davkar9 [11529]
Meh, kit érdekelnek a számok... Fontosabb dolog, hogy PC-re miért nem kaphatunk mi is csini Larát?

Válasz erre

GustyX
#43 GustyX [7048]
Tessék.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

GustyX
#42 GustyX [7048]
Öööö...Ja, igaz, jogos

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Dark Archon 2014.01.22. 07:30
Dark Archon
#41 Dark Archon [11846]
60fps felett egy 60Hz-es monitornál jó, hogy nincs különbség De tényleg, semmi. S pont ez a lényeg a Vsync miatt, mert az a monitor képfrissítéséhez "rögzíti" az fps-t. Aki meg az ún. tearing jelenséget sem veszi észre, tényleg érdemes volna szemorvost felkeresnie a későbbi problémák megelőzése végett

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 17:17
balays82
#40 balays82 [14276]
Az új konzolokat inkább a natív 1080p-s felbontással harangozták be, a 60 fps meg időközben egy nagyon jó támadási felület lett. Mert ugye milyen dolog már az, hogy egy 120 ezer forintos konzol nem állja a versenyt az ennek többszörösébe kerülő PC-kkel. Érdekes módon ez sokszor azok számára a legfontosabb kérdés, akiknek nincs és soha nem is volt konzoljuk.
Szerintem amúgy egyszerűen arról van szó, hogy még csak most kezdik a fejlesztők kiismerni a nextgen konzolokban rejlő lehetőségeket, így nem is tudják teljes mértékben kiaknázni a rendelkezésre álló erőforrásokat. De az idő majd úgyis eldönti ezt a kérdést. Az azonban biztosnak látszik, hogy a fejlődés ütemét még jó pár évig úgyis a konzolok fogják megszabni, mert a konzolos felhasználóbázis igényeinek kell elsősorban megfelelni, így én nem félek a 15-20 fps-el vánszorgó, élvezhetetlen játékoktól.

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2014.01.21. 23:17
VodevilX
#39 VodevilX [11345]
De amúgy visszakanyarodva a lényeghez, hogy az új gépeken, amit 60al harangoztak be, csak 30...
Nos, én nem sűrűn játszottam konzolon, sőt igazából komolyabban csak egyszer, mikor a 24 The Game miatt kölcsönkértem haveromtól PS2-t. De mikor a konzolodon szaggat egy játék, ami már a gép határait feszegeti, az elég gáz, már pedig volt rá példa... És mivel, ha 30ról esik le akkor szaggatni fog, viszont 60ról azért remélhetőleg nem csökkenne annyit... Na de szerencsére, ez tényleg nem az én gondom.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

balays82
#38 balays82 [14276]
Én továbbra is egyetértek veled, 30 fps felett nekem édesmindegy, mennyi a pontos érték, nem szoktam számolni sem. Konzolon meg a 30 fps teljesen hétköznapi dolog, de soha nem éreztem még, hogy ez tönkretenné a játékélményt, hozzátéve, hogy PC-n sem nagyon voltam hozzászokva stabil 60 feletti értékekhez. Ráadásul kizárólag csak a hülye AI-ra szoktam lövöldözni, ellenük pedig a 30 fps is bőven elég.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 20:48
sipec
#37 sipec [19623]
hogy egyesek mennyit sirnak 40-60 fps miatt, mikor en 15tel toltam olykor egy raidet panaszkodas nelkul

Válasz erre

subject17
#36 subject17 [7056]
Felfogtam. Nem a szó szoros értelmében magamra vettem, csak épp én voltam itt az egyetlen, aki az "ellentábort" képezte. (Oké, balays egyetértett, de nem vett végig részt a kommentelésben.) Afféle megnyugtatásnak szántam a buzi fps huszároknak, hogy nem tartom őket annak.
Azért ne aggódj, ennyire még nem hülyék az emberek.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.01.21. 20:23
LordMatteo
#35 LordMatteo [29433]
Általánosságban írtam mindenkinek (azért köszi, hogy magadra veszed), erős sarkításokkal, mert tapasztalat, hogy enélkül netes fórumonok elég nehezen értik meg egyesek a mondanivalót. Sajnos még így is, ez már én saram legyen.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 19:25
Lovi Tommy
#34 Lovi Tommy [8084]
+1, kb azt veszem inkább észre, ha akadozik, mást nem nagyon.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 19:25
GustyX
#33 GustyX [7048]
Kár is próbálni, tökre felesleges, mert ez már csak szőrszálhasogatás és ilyen szempontból az átlaggamer - ami nálad szerintem mindenki, aki nem űzi az e-sportot - is telibeszarja az FPS értéket.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 19:22
subject17
#32 subject17 [7056]
Amúgy nem igazán látom, hogy hol buzifpshuszároztam le bárkit is, épp, hogy beláttam, hogy lehet valami a dologban, ha ilyen sokan írják.
Attól nekem még nem fog semmit jelenteni, nem vagyok hardcore codos, 1-2 délutáni lövöldözésre épp elég nekem, ami van. (Sosem néztem, mennyi.)

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.01.21. 19:07
GustyX
#31 GustyX [7048]
Ha nem lennének ezredik viták jócskán megcsappanna a témák, hozzászólások száma, így az aktivitás is. Legyenek csak ezek.

Amiket leírtál az nem hiszem hogy itt sok embernek jelentene bármit is, nem "sportolnak" ilyen téren és a "buzi FPS huszárok" mentalitású emberkéket sem lehet ezzel meggyőzni. Kár is próbálni, tökre felesleges.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: LordMatteo 2014.01.21. 19:07
LordMatteo
#30 LordMatteo [29433]
Ezredik vita a témában.

60 fölött az átlagjátékosoknak nem nagyon tűnik fel a különbség SZEMRE, de itt nem csak az a lényeg, hogy fúú, szép legyen, meg folyamatos. Minél több az FPS, annál pontosabbak a számítások, kevesebb adat veszik el, nincsenek kihagyások, elveszett lövések (az fps példánál maradva). Pontosabban kivitelezhetőek az ugrások (régebbi codok, cs), vagy épp a kanyarbevételeknél mondjuk a sodródás íve mértéke stb (trackmania sorozatnál tudok erről tapasztalatból beszélni). A másik része pedig, hogy aki ehhez van szokva, annak feltűnik szemre is, és zavaró is a különbség.

Úgyhogy 'buzi fps-huszárok' felfogás azért kicsit hiányos ismeretekre vall, bár egy szint után már az sem normális természetesen.

A kibaszás társas játék, sose feledd.

Válasz erre

Kanduhrka
#29 Kanduhrka [9380]
Nekem kevés a 30 fps (még akkor is, ha stabil - bár én még nem találkoztam olyan játékkal, amiben ez minden körülmények között meglett volna), és jobban megvagyok akár a 45-60-nal is, de persze a fix 60 lenne a legjobb.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2014.01.21. 14:42
Kanduhrka
#28 Kanduhrka [9380]
Vagy az új C&C-ek a Generalstól kezdve. Ha megbuheráltad a cfg-d, akkor 60FpS-nél minden 2x gyorsabb is volt. Nekem elég jó gépem van, de ha felrakom vmelyik részt, és mondjuk a Diablo 3 után játszom vele, akkor olyan mintha szaggatna a játék, pedig nem, csak a szemem kiszúrja a 30 képkocka frissítést.

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2014.01.21. 17:20
VodevilX
#27 VodevilX [11345]
Nofene! Ez elfér majd a steam könyvtárban

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 18:03
GustyX
#26 GustyX [7048]
ha már szóba jött a RE4.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: VodevilX 2014.01.21. 17:20
Gump
#25 Gump [5430]
Ahogy Sucee is írta, az emberi szemnél, a folyamatos mozgás az nem 10-20 fps, hanem 24-től van, de baromira nem mindegy, hogy a másodpercenkénti 24 képkocka az filmen van, ahol bejön a motion blur a fényképezésből adódóan, vagy lerenderel 24 fázist másodpercenként a számítógép és azt látod. Ahogy az is marhára nem mindegy, hogy a játékban két karakter beszélget és az arcukat mutatja a kamera, és ott van 24 fps, vagy valami autós üldözés van.

Válasz erre

VodevilX
#24 VodevilX [11345]
Nem csak a szemedről szól, sokkal inkább érzed, 60 vs 120 között is kijön a különbség. Csak az már tényleg versenyszint. Pl ha odaültetnél egy top CS játékost aki 100 felett tolja, nem ízlene neki a stabil 60.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 17:17
VodevilX
#23 VodevilX [11345]
Szerencsére nem érint, de én is abszolút 60 párti vagyok. Max 50 felett vagyok hajlandó kompromisszumok nélkül maradni. Nekem is nagyon feltűnő ha nem 60, és ténlyeg inkább a teljesítményre töreszem a minőséggel szemben mikor beállításokra kerül a sor. Bár ezt ilyen videóval nem lehet szemléltetni csak nagyon felületesen, ha odaülsz elé akkor úgyis azonnal érezni a különbséget.
példám: Diablo 3ban act2 csatornáiban a dinamikus fények és árnyékok pont úgy kombinálódtak, hogy a fix, stabil 60+ leugrott 30 köré, amint léptem 2-t és eltűnt a képernyőről újra vissza. Na itt most nem a példa a lényeg, hanem a szituáció, ennél jobban semmi sem szemlélteti a különbséget.
Amúgy időnként meg komplexebb is a dolog ennél. Pl a Resident Evil 4 fix 30 PC-n! De nem véletlen, mert az egész úgy volt megcsinálva, hogy ehhez szabták az animációkat, mozgásokat. Ha külsőleg megbabrálod akkor olyan mintha feltolnád 2szeresre a játék sebességét.

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”

Válasz erre

GustyX
#22 GustyX [7048]
Tökéletes példa arra, amikor a tapasznyalat felülírja a tudományt és a tudományos tényeket.

Amúgy lehet tény, de akkoris is fárasztó és a nagyobb jobb. Ha jól tudom 60 felett nincs már érzékelhető különbség, így tök mindegy a 60 vs 160 FPS.

meg ugye kérdés, mi a folyamatos, de az már nagyon tudományos. És annak megtárgyalásához brókernek kellene lennem a Wall Streeten.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

subject17
#21 subject17 [7056]
Biológiai tény ám a seggem... (Literally!) Ha jól tudom, ~24-től "biológiai tény", de hogy nem tíztől, az is biztos.
(És amúgy most te is csak trollkodsz a helyesírással?)

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: Evaristus 2014.01.21. 17:00
Evaristus
#20 Evaristus [61]
"30 alatt nem folyamatos" lol az emberi szem 10-20 fps felet folyamatos képet lát... ez biologiai tény.... szóval ne ird hogy a 30 nem folyamatos mert akkor meny szemészetre.

Válasz erre

subject17
#19 subject17 [7056]
BTW, "na látod"? Persze, hogy a szaggatás feltűnik, én csak azt mondtam, hogy 30-tól kezdve aztán rohadt mindegy nekem.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 16:26
subject17
#18 subject17 [7056]
Be kellett volna szólnom, és grammar nazit játszanom? Általában nem szeretik az emberek, de ha ez a kívánságod, ám legyen. Különbség.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 16:26
GustyX
#17 GustyX [7048]
Na látod.

A szemed viszont tényleg rossz. Vagy a helyesírásod

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 16:21
subject17
#16 subject17 [7056]
Jó, természetesen 30 alatt nekem is feltűnik, mivel az nem folyamatos kép. Amúgy a legszembetűnőbb az, hogy levette a grafikát.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.21. 15:39
GustyX
#15 GustyX [7048]
Tessék.
Ha szerinted nincs külömbség, akkor tényleg szar a szemed. Ha pedig az alacsonyabb érték nem bántja a szemed, akkor csak örülhetsz.

De lehet tényleg rossz a szemed Ha értitek.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 15:15
balays82
#14 balays82 [14276]
Megelőztél, én is valami hasonlót akartam írni. Szerencsére nem is értem, miről beszélnek a többiek.

Válasz erre

Előzmény: subject17 2014.01.21. 15:15
subject17
#13 subject17 [7056]
Nos, akkor örülök, hogy - úgy látszik - szar a szemem, mert engem aztán nem érdekel se a fix 30, se a 45-60 között ingadozó, sosem értettem a nyivákolást ezzel kapcsolatban. Most leesett, hogy velem lehet a "baj".

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Válasz erre

GustyX
#12 GustyX [7048]
Pedig a TR jól volt optimalizálva, gyengébb gépeken is jól futott. A beszámolók alapján kevesebb FPS-sel a szebb látványért is működött. És itt a kevesebb=leglább 30FPS. Az pedig bőven jó.

A Crysis, na az nincs jól optimalizálva, meg a... Vannak még.

Amúgy nem tudom az miért van, de valahányszor játszom a sógorom 360-nán (igaz HDReady TV-n), mind bántja a szemem az ocsmány grafika (nem ocsmány, de közel sem szép), meg az alacsony frame-rate. Pedig nem egy-két játékkal játszom ilyenkor. HDMI-vel van összekötve a box a TV-vel. Pont ezek miatt nem vágyom igazán konzolra.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2014.01.21. 14:42
GeryG
#11 GeryG [2379]
De a jelek szerint abból nem lesz semmi. Megjegyzem, a PC-s TR se volt agyon optimalizálva, pedig alapvetően bivalyerős vasam van, mégis volt, hogy megizzadt alatta. Ehhez képest én azt mondom, a stabil 30 fps sokkal hasznosabb, mint az erőlködős 60.

Objektíven nézve persze a 60 a szerencsésebb, de úgy tűnik, a fejlesztőknek (vagy a játék motorjának) ez meghaladja a képességeit.

Amitől viszont falra mászok (és nem a kedvenc boulder-termemben...), mikor valaki ilyenkor nekiáll pánikolni, hogy milyen rosszak lettek az új konzolok, ha még ezt sem bírják...

Válasz erre

Előzmény: Kanduhrka 2014.01.21. 14:27
Kanduhrka
#10 Kanduhrka [9380]
Inkább legyen stabil 60

horrorgeeks.blogspot.com

Válasz erre

Előzmény: GeryG 2014.01.21. 11:43
GustyX
#9 GustyX [7048]
Jaja. A FU az valami borzalom volt ilyen szempontból, a 2. részben viszont nem olyan zavaró (vagyis most két szar összehasonlítása van).

De pl. a Jade Empireben, Narutoban egyáltalán nem zavaró a fix 30FPS, bőven nézhetőek és játszhatóak.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Előzmény: Skorpio90 2014.01.21. 11:30
GeryG
#8 GeryG [2379]
Inkább legyen stabil 30, mint instabil 60, nem? Szerintem ezerszer zavaróbb, ha 60 és 45 között ugrál össze-vissza, mintha folyamatos, ingadozás nélküli 30-at teljesít... Lásd. ACIV:BF...

Válasz erre

Dark Archon
#7 Dark Archon [11846]
Sovány vigasz, hogy játszható, ha kifolyik tőle az ember szeme Én vagy minimum 60 fps-szel játszom (és vsync-kel) vagy sehogy. De a konzolosoknak jó a 30 is

Dark Archon

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.20. 21:45
Skorpio90
#6 Skorpio90 [5530]
Számomra a legidegesítőbb 30 FPS limit a Split Secondben van, nem is játszottam végig, pedig tetszett a játék. L.A. Noire-ban is érezhető a limit, de ott nem zavaró, de a Force Unleashed-ben nagyon szembetűnő és a játék rovására megy.

Die Hard 13 - Az élet most aztán már k*rva drága!

Válasz erre

stero
#5 stero [772]
Szerintem nem a szemet bántja a 30 fps elsősorban hanem a reflexeidre hat ki, de nagyon.
Én speciel nem tudok egyetlen játékkal sem 30fps-el játszani. Borzasztó, nagyon zavar. Olyan mintha ragasztóban lépkednék vagy mocsárban.

Válasz erre

Gump
#4 Gump [5430]
Játszottam én is NFS2-t annak idején cigidoboz méretű ablakban, hogy tűrhetően fusson, szóval relatív kinek mi játszható..
Viszont most az AC3-t felraktam, mert azt nem játszottam végig, és a BF-től kedvet kaptam. Kapásból mindent maxra raktam, folytattam, ahol abba maradt, hóviharban kilovagoltam a tanyáról, megvolt a 30fps, viszont lovon, amikor hirtelen irányváltás volt, meg vágta, akkor nagyon nem volt folyamatos az egész, és kifejezetten zavaró volt. De ja, nyilván játszható.

Válasz erre

Előzmény: GustyX 2014.01.20. 21:45
GustyX
#3 GustyX [7048]
30FPS bőven játszható kategória. csak zavaró, legalábbis az én szememet nagyon bántja.

http://gustyx.web4.hu - saját véleméyeim, tapasztalataim játékokról

Válasz erre

Gump
#2 Gump [5430]
Azért nagyon függ attól, hogy milyen hirtelen váltások vannak, ha egy városépítős játékot nézel madártávlatból, akkor bőven jó, ha tps, fps-ben rohangálsz és forogsz, akkor azért annyira nem az igazi. korábbi videókártyámmal volt olyan beállítás, aminél lement 30fps-re pont a TR, és azért nem olyan a játékélmény úgy.

Válasz erre

Előzmény: gregmerch 2014.01.20. 21:13
gregmerch
#1 gregmerch [3766]
A 30 is bőven folyamatos - de azért mindenképpen elgondolkodtató... Kíváncsi vagyok...

"....money talks, and bullshit runs the marathon." /Chris Carter: Hunting Evil/

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat